جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۵

وزیر ارشاد:

برخی توقع دارند ما مانند نهادهای نظامی و امنیتی عمل کنیم/ با تولید فیلم‌های مناسب جریان‌سازی مزاج مردم را انجام می‌دهیم!

گردهمایی مستندسازان با محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

سینماپرس: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد که برای فعالیت‌هایی که انجام شده انتظار تشویق نداریم، اما انتظار ما نقد منصفانه با اطلاعات درست و میدانی است.

به گزارش سینماپرس، «محمدمهدی اسماعیلی» امروز (جمعه) در رویداد حریر که در فرهنگستان هنر برگزار شد، با بیان اینکه جامعه زنان امروز جامعه‌ای فرهیخته و ارزشمند است، گفت: این جامعه پر از عناصر برجسته و اهل فکر و وجودشان مغتنم است.

وی افزود: هنوز جایگاه واقعی بانوان در فضای اجرایی کشور و تصمیم گیری‌ها تثبیت نشده است، اما با کاری که در دولت سیزدهم شروع کرده‌ایم شاهد حضور دلگرم‌کننده بانوان و اقدامات اثرگذار هستیم.

اسماعیلی ادامه‌داد: بنای ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این است که فضا را برای حضور عناصر شایسته زنان و زنان فرهیخته آماده کنیم و اسوه‌سازی را در دستور کار قرار دهیم؛ بر این اساس به‌زودی همایش تجلیل از «مرضیه دباغ» به عنوان زن تراز انقلاب اسلامی برگزار و این موضوع ادامه خواهد داشت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این رویداد در پاسخ به انتقاد یکی از حاضران، تاکید کرد: برخی توقع دارند ما مانند نهادهای نظامی و امنیتی عمل کنیم، اما ما چنین توانی نداریم و باید با تغییرات در مزاج فرهنگی، موضوعات انجام شود.

اسماعیلی اضافه‌کرد: ما مجموعه تولیدی و تنظیم‌گر هستیم، در حوزه تنظیم‌گری در محدوده قوانین فعالیت‌هایی را انجام داده‌ایم و در حوزه تولیدی با تولید فیلم‌های مناسب جریان‌سازی مزاج مردم را انجام می دهیم.

وی با تاکید بر اینکه برخی از ابتدای دولت با وزارت فرهنگ چالش داشتند، یادآور شد: این چالش‌ها به خاطر این است که ما پای مرزها ایستاده‌ایم.

اعلام آمادگی ۳۰ فیلم برای حضور در جشنواره فیلم فجر

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به وضعیت تولید فیلم در دوره‌های گذشته با این دوره، گفت: تاکنون ۳۰ فیلم برای حضور در جشنواره فیلم فجر اعلام آمادگی کرده‌اند و مجموعه فارابی که در سال‌های گذشته فقط ۲ فیلم مشارکتی داشت، امسال ۱۷ فیلم برای جشنواره معرفی کرده است که این فیلم‌ها در عرصه خانواده و سرداران دفاع مقدس هستند.

شایان ذکر است که رویداد حریر با مشارکت معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری با رویکرد «تخصصی زن و خانواده» همراه با رونمایی از کتاب عکس با موضوع «سبک زندگی شاد خانواده ایرانی- اسلامی» در فرهنگستان هنر برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.