سه‌شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۴

فرهاد قائمیان:

«جشنواره امام رضا علیه السلام» ریل‌گذاری برای ارائه آثار فاخر سینمایی جهت ارائه به «جشنواره فیلم فجر» است

فرهاد قائمیان

سینماپرس: مدیر بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) گفت: این رویداد ریل‌گذاری برای ارائه آثار فاخر سینمایی جهت ارائه به جشنواره بین‌المللی فیلم فجر است.

به گزارش سینماپرس، فرهاد قائمیان در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: جشنواره امام رضا(ع) و در کل چنین حرکت‌های جریان‌ساز می‌تواند تاثیر بیشتری روی کل جشنواره‌ها خصوصا جشنواره فجر که پیشانی امور سینمایی کشور است، بگذارد.

وی در این‌باره که امسال با توجه به تلاقی جشنواره امام رضا با جشنواره بین‌المللی فیلم فجر آیا چنین رویدادی می‌تواند زمینه‌ساز ارائه آثار فاخری در باب امام هشتم برای ارائه و عرضه در جشنواره بین‌المللی فیلم فجر باشد؟ گفت: قطعا این اتفاق خواهد افتاد.

زمینه‌چینی برای تولیدات سینمایی

قائمیان گفت: امیدوارم بتوانم با تعاملی که بین سازمان سینمایی و دیگر سازمان‌های سینمایی کشور دارم کاری را انجام دهم که این تاثیرگذاری حتما باشد و بتوانیم به یک خروجی خوب برسیم.

هدف من جریان سازی یا تعامل و رایزنی‌های بیشتر در رابطه با مجموعه سینمایی است که بتوانیم کاری را پیش ببریم

وی افزود: یک کار فاخر برای یک سال نیست. هدف من جریان سازی یا تعامل و رایزنی‌های بیشتر در رابطه با مجموعه سینمایی است که بتوانیم کاری را پیش ببریم. مثلا دو فیلمنامه درجه یک از دوستان دارم که در رابطه با خود آقا امام رضا(ع) است اما به هر حال، آن زمینه ایجاد نشده تا این فیلمنامه‌ها که هم فاخر هستند و هم می‌توانند تاثیرگذار باشند به آثار سینمایی تبدیل شوند.

قائمیان گفت: باید این روند و ریل‌گذاری را انجام دهیم که جشنواره امام رضا(ع) همین ریل‌گذاری است.

وی افزود: برای یک فیلم فاخر در یک سال که سهل است، بلکه سعی می کنیم زمینه بچینیم برای این که چنین فیلم‌هایی برای کار شروع شوند.

جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) هرساله در شب میلاد علی‌بن‌موسی‌الرضا در استان های مختلف کشور همچنین در چندین کشور اجرا می‌شود.

این جشنواره در رشته‌های مقاله، نمایشنامه یا فیلمنامه، نمایش‌های تولید شده، داستان، آثار تجسمی، کتاب، متون ادبی، شعر، اثر مطبوعاتی و دیجیتال و اثر رادیویی و تلویزیونی برگزار می‌شود.

آیین پایانی بیست و یکمین جشنواره بین المللی امام رضا همزمان با میلاد امام رضا (ع) (۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳) در مشهد برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.