چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۷

برای حضور در رقابت بهترین فیلم بین‌المللی اسکار ۲۰۲۴؛

«باغ‌های معلق» نماینده عراق شد

فیلم سینمایی «باغ‌های معلق»؛ احمد یاسین الدراجی

سینماپرس: عراق فیلم «باغ‌های معلق» ساخته احمد یاسین الدراجی را به رقابت بین‌المللی اسکار ۲۰۲۴ فرستادد.

به گزارش سینماپرس وبه نقل از اسکرین، عراق هم «باغ‌های معلق» ساخته احمد یاسین الدراجی را به عنوان نماینده خود برای اسکار معرفی کرد. این فیلم که اولین فیلم این کارگردان است درباره پسر جوانی است که یک عروسک دور انداخته شده را در زباله‌دانی محل زندگی خود کشف می‌کند.

«باغ‌های معلق» که به عنوان اولین فیلم عراقی در بخش افق‌های جشنواره ونیز به نمایش درآمد و پس از آن برنده بهترین فیلم جشنواره دریای سرخ شد، محصول مشترک عراق، فلسطین، مصر، بریتانیا و عربستان سعودی است. عراق تاکنون ۱۱ بار در رقابت اسکار بین‌المللی شرکت کرده اما هیچ بار نامزدی اسکار را به دست نیاورده است.

همه کشورها تا ساعت ۵ بعدازظهر دوشنبه ۲ اکتبر فرصت دارند تا فیلم مورد نظر خود را برای شرکت در رقابت بین‌المللی به آکادمی علوم و هنرهای تصاویری معرفی کنند. فهرست نهایی متشکل از ۱۵ فیلم ۲۱ دسامبر منتشر می‌شود و نامزدهای نهایی ۲۳ ژانویه ۲۰۲۴ معرفی خواهند شد. نود و ششمین دوره جوایز اسکار ۱۰ مارس ۲۰۲۴ برگزار می‌شود.

تاکنون تکلیف ۳۴ کشور برای این رقابت‌ها روشن شده و ایسلند، اندونزی، ارمنستان و یمن از دیگر کشورهایی هستند که به تازگی نامزدهای خود را معرفی کردند. از قاره آمریکا تاکنون تکلیف کلمبیا، کانادا، پرو، شیلی و اوروگوئه روشن شده و از قاره آسیا نمایندگان ترکیه، یمن، بوتان، ژاپن، کره جنوبی، تایوان، رژیم صهیونیستی، تاجیکستان و قرقیزستان انتخاب شده‌اند.

ایسلند، بوسنی و هرزگوین، بلغارستان، کرواسی، استونی، آلمان، مجارستان، لیتوانی، هلند، رومانی، اسلوونی و سوییس هم از جمله کشورهای اروپایی هستند که نمایندگان خود را انتخاب کرده‌اند. استرالیا و تونس نیز فیلم منتخب خود را به اسکار فرستاده‌اند.

رقابت ۲۰۲۳ شاهد شرکت ۹۲ فیلم بود که ۵ فیلمی که نامزدی را کسب کردند «آرژانتین، ۱۹۸۵» از آرژانتین، «نزدیک» بلژیک؛ «EO» لهستان، «دختر ساکت» از ایرلند و برنده نهایی «در جبهه غرب خبری نیست» از آلمان بود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.