سه‌شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۰

رئیس سازمان بسیج سازندگی:

«بسیج» در گام دوم انقلاب به دنبال آدم‌های پخته و جریان سازی است

سردار محمد زهرایی

سینماپرس: مستند «سرکش» به کارگردانی سجاد سلیمانخانی محصول گروه مستند روایت فتح با حضور رئیس سازمان بسیج سازندگی در مجتمع فرهنگی هنری اسوه رونمایی شد.

به گزارش سینماپرس، مستند «سرکش» کاری از گروه مستند روایت فتح با حضور سردار زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی، کریم خوش‌مرام قائم‌مقام بنیاد فرهنگی روایت فتح، امیرعلی نیک آمال مدیرعامل خبرگزاری بسیج، داود مرادیان مدیر گروه مستند روایت فتح و جمعی از مسئولان و هنرمندان حوزه مستندساز جهادی در مجتمع فرهنگی و هنری اسوه رونمایی شد.

در ابتدای این برنامه داوود مرادیان مدیر گروه مستند روایت فتح ضمن خیرمقدم به حاضرین پیرامون این مستند گفت: اتفاقی که در این اثر رخ‌داده است تولید مستندی است با موضوع جهادی که توسط یک انسان تأثیرگذار صورت گرفته است، یعنی در این مستند صرفاً یک فردی که فقط بیل و کلنگ می‌سازد نشان داده نمی‌شود بلکه انسانی دغدغه‌مند که تأثیر می‌پذیرد و تأثیر می‌گذارد را نشان می‌دهد و این همان موضوع مهمی است که معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) و سید شهیدان اهل‌قلم سید مرتضی آوینی به دنبال آن بوده‌اند.

مرادیان با اشاره به دفتر گروه جهادی روایت فتح و دغدغمندی اعضای این دفتر نیز گفت: بچه‌های که در دفتر جهادی روایت فتح همکاری می‌کنند به بهترین نقاط می‌روند زیرا همواره دغدغه تولید این آثار را داشتند نه اینکه با دوربین صرفاً راش تهیه و به هم وصل کنند و آن را یک مستند بنامند، بچه‌های مستندساز دفتر جهادی به دنبال سلوک هستند. ریل‌گذاری گروه مستند روایت فتح ساخت مستندهای پرتره از انسان‌های دردمند است.

در ادامه برنامه سردار زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی که به‌عنوان مهمان ویژه در این مراسم دعوت‌شده بود نیز ضمن تقدیر از روایت فتح بابت تولید مستندهای جهادی اظهار داشت: سوژه این فیلم بسیار دردمند و از جنس آدمیت است. ما یک حضرت یوسفی (ع) داشتیم که به ته چاه افتاد و خداوند طی یک سری اتفاقات او را عزیز مصر کرد و آن‌هم اهمیت از سوی خداوند بود و آن ید واحدی که توانست او را عزیز مصر کند و به تعبیر امروزی رسانه، بسیج است و این رسانه به‌قدری اهمیت دارد که می‌تواند یک نفر را از ته چاه به عزیز مصر برساند که الحمدالله روایت فتح در قله این بخش قرار دارد و این هم از برکت خون سید مرتضی آوینی است.

سردار زهرایی با توجه به شاکله بسیج و جریان ساز بودن این نهاد مردم محور بیان داشت: در حال حاضر این نشانه‌ها در شاکله بسیج دیده می‌شود، انسان‌هایی که این نشانه‌ها را معنا می‌کنند. بسیج در گام دوم انقلاب به دنبال آدم‌های پخته و جریان سازی است که بنیاد فرهنگی روایت فتح به بهترین شکل این کار را پیش می‌برد.

در پایان این برنامه ضمن رونمایی از پوستر مستند «سرکش» از عوامل تولید فیلم توسط سردار زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی، کریم خوش‌مرام قائم‌مقام بنیاد فرهنگی روایت فتح و امیرعلی نیک آمال مدیرعامل خبرگزاری بسیج، داود مرادیان مدیر گروه مستند روایت فتح و احمدرضا نصری مدیر دفتر جهادی بنیاد فرهنگی روایت فتح تجلیل شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.