دوشنبه ۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۱

اقدام قابل تامل دیگری از «ساترا»؛

«سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر» نمایشگاه «رصتا» برگزار می‌کند!

«سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر» ساترا

سینماپرس: نمایشگاه رصتا روز پنج‌شنبه یازدهم اسفند با حضور مدیران سکوهای شرکت‌کننده در نمایشگاه، رئیس سازمان صدا و سیما، رئیس ساترا و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی افتتاح می‌شود.

به گزارش سینماپرس، محمدمهدی مومنی‌ها مدیرکل توسعه شبکه تنظیم‌گران اجتماعی ساترا گفت: در راستای رسالت حمایتگری و به‌ منظور معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر در کشور و هم‌افزایی هر چه بیشتر سازمان صداوسیما و رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر و سایر اجزای زیست‌بوم، پنج‌شنبه یازدهم اسفند نمایشگاه رصتا با حضور رئیس سازمان صدا و سیما، رئیس ساترا، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران سکوهای حاضر در نمایشگاه افتتاح می‌شود.

وی افزود: امسال نمایشگاه رصتا در ۲ بخش محتوا و سرویس از تاریخ یازدهم تا چهاردهم اسفند در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران با حضور سکوها و رسانه‌های صوت‌ و تصویر فراگیر سراسر کشور برگزار می‌شود و از مجموعه کنشگرانی که در زیست‌بوم محتوای فضای مجازی دخیل هستند دعوت شده است تا در این نمایشگاه حضور داشته باشند که این دعوت منجر به حضور ۱۰۰ شرکت دارای مجوز از ساترا، IPTV های سازمان صدا و سیما و چند نهاد دولتی مرتبط با زیست‌بوم در سالن‌های ۷ و ۲۷ نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران شده است.

مؤمنی‌ها تأکید کرد: در نمایشگاه رصتا فرصتی فراهم شده است تا توفیقات و دستاوردهای سکوهای نمایش خانگی و سایر سکوهای صوت و تصویر فراگیر حاضر در نمایشگاه توسط رسانه ملی و شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی برای عموم مردم بیان شود تا شاهد برپایی یک‌ جشن ملی برای نقش‌آفرینی سکوهای بومی در داخل و خارج از کشور باشیم.

وی در ادامه تصریح کرد: در نمایشگاه رصتا فضایی برای تولیدکنندگان خدمات و محتوای حوزه کودک قرار داده شده است تا محیطی شاد و مفرح برای حضور دانش آموزان، کودکان و خانواده‌ها فراهم شود.

عضو شورای سیاستگذاری جشنواره سواد رسانه‌ای ساترا در پایان به برگزاری مسابقه انتخاب و پرورش گویندگان و صداپیشگان توسط ایران‌صدا اشاره کرد و گفت: با همکاری شبکه ایران صدا این فرصت در نمایشگاه رصتا فراهم شده است که استعدادهای برتر کشور در حوزه گویندگی جذب و استخدام شوند و علاوه بر این مسابقات دیگری هم توسط سکوهای حاضر در نمایشگاه طراحی شده است که پیش‌بینی می‌کنیم این رویدادها با استقبال مردم مواجه شود.

نخستین نمایشگاه «رصتا» از تاریخ یازدهم الی چهاردهم اسفند در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود. علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر و آشنایی با این نمایشگاه می‌توانند به تارنمای rastaexpo.ir مراجعه کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.