دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۲

دیدار وزیر فرهنگ با دست‌اندرکاران جشنواره ملی و بین‌المللی سرود فجر؛

اسماعیلی: زمانی که کارها به صورت جهادی و با اخلاص پیش برود از برکات و عنایت خداوند متعال هم بی‌نصیب نمی‌ماند

محمدمهدی اسماعیلی

سینماپرس: وزیر فرهنگ در نشستی با دست اندرکاران نخستین جشنواره ملی و بین المللی سرود فجر گفت: همواره بهترین و ماندگارترین تولیدات سرود در کشور از مضامین ارزشمند و انقلابی بهره می‌برد و همین موضوع، این هنر متعالی را به یک هنر مردمی تبدیل کرد و اکنون از افتخارات مردمی نهضت انقلاب اسلامی به شمار می‌رود.

به گزارش سینماپرس، محمدمهدی اسماعیلی با تاکید بر این مطلب، افزود: سرود دارای جایگاه مردمی است و از آن دسته فناوری‌های فرهنگی و هنری به شمار می رود که همگام با انقلاب اسلامی به رشد و تعالی رسید.

وزیر فرهنگ تصریح کرد: با توجه به ساختار مردم‌نهاد سرود، هر چه بیشتر در این حوزه سرمایه‌گذاری شود به ارتقای سطح فرهنگی جامعه کمک خواهد شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود به استقبال گسترده مردم از سرود «سلام فرمانده» اشاره کرد و گفت: اخلاص، دستمایه اصلی تولید سرود «سلام فرمانده» بود و موجب برکت و درخشش این اثر شد. این‌که امروز شاهد بازخوانی این سرود به زبان‌ها و گویش‌های مختلف در کشورهای گوناگون هستیم از روحیه جهادی و اخلاص سازندگان آن نشأت می‌گیرد.

وی با بیان این‌که اقدامات بزرگ و تاثیرگذار در حوزه فرهنگ و هنر، روحیه جهادی و انقلابی می‌خواهد، تاکید کرد: زمانی که کارها به صورت جهادی و با اخلاص پیش برود از برکات و عنایت خداوند متعال هم بی‌نصیب نمی‌ماند. درست مانند اتفاقی که این ایام برای سرود «سلام فرمانده» رخ داده است.

سرود نقش مؤثری در حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی و حماسه‌سازی ملت داشت

در بخش دیگری از این نشست، مدیر مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری بسیج و دبیر جشنواره بین‌المللی سرود فجر نیز با ارائه آماری از شرکت‌کنندگان این جشنواره، درباره ضرورت برگزاری این رویداد موسیقایی گفت: سرود و آواهای انقلابی از ابتدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس مورد توجه جریان انقلاب قرار گرفت و نقش مؤثری در حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی و حماسه‌سازی ملت داشت.

مصطفی زیبایی‌نژاد ادامه داد: مقام معظم رهبری هم از سرود به عنوان یک اقدام جریان‌ساز نام بردند که می‌تواند مانند یک هوای بهاری اثرگذار باشد.

به گفته وی، بیش از ۲۶۷۰ گروه در این جشنواره ثبت نام کرده اند و ۳۶۸۲ اثر به دبیرخانه ارسال شده است و بیش از ۲۵ هزار نفر به عنوان اعضای گروه سرود مشارکت نموده آمد.
در این جشنواره ۵۵۵ گروه به صورت زنده در سراسر کشور اجرا داشته و داوری شده اند که ۲۷۳ گروه در استانها شایسته تقدیر و منتخب گردیده اند.

وی افزود: پرداختن به شخصیت و مکتب سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس بخش ویژه این جشنواره است که تعداد ۴۱۸ اثر در این بخش تولید و ارسال شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.