دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۵

محمد خزاعی مطرح کرد؛

ساخت فیلم‌های استراتژیک با همکاری مشترک ایران و لبنان

سخنرانی محمد خزاعی در اولین جشن کارگردانان سینمای ایران

سینماپرس: رییس سازمان سینمایی کشور صبح امروز ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ در پاویون فرودگاه بین‌المللی امام خمینی وزیر فرهنگ لبنان را بدرقه کرد.

به گزارش سینماپرس، محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی در گفتگویی با محمد وسام المرتضی وزیر فرهنگ کشور لبنان بر گسترش فعالیت‌های مشترک فرهنگی و هنری و تعاملات سینمایی دو کشور ایران و لبنان تاکید کرد.

رییس سازمان سینمایی عنوان کرد: از آنجایی که ویژگی‌های دینی، آئینی و آرمانی بین دو ملت ایران و لبنان مشترک است و زمینه‌ها و ظرفیت‌های خوبی برای همکاری‌های مشترک نیز، وجود دارد، در این گفتگو پیرامون موضوعات مختلف همکاری در حوزه فرهنگ و هنر مذاکره و تبادل نظر صورت گرفت.

خزاعی با بیان اینکه همگرایی و تعامل مسئولان حوزه فرهنگ دو کشور ایران و لبنان گامی مهم و موثر در مسیر تلاش برای توسعه و تقویت روابط فرهنگی و سینمایی دو کشور است، ادامه داد: در این گفتگو روی تولید آثار مشترک در حوزه‌های استراتژیک، برگزاری هفته‌های فیلم ایران در لبنان و هفته فیلم لبنان در ایران همچنین گسترش فعالیت‌های آموزشی و تربیت نیروی انسانی و کادرسازی در عرصه‌های مختلف هنری به‌ویژه فیلمسازی و سینما در حوزه‌های سینمای مقاومت صحبت‌های جدی شده است.

رییس سازمان سینمایی در پایان عنوان کرد: وزیر فرهنگ لبنان نیز ضمن تشکر از محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، برای تدارک سفر وی به ایران بر اهمیت تعامل بیشتر و ارتباط فرهنگی بین دو ‌ملت تاکید کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.