یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۸

۸ سال برگزاری جشنواره های خنثی و بودجه بربادده/۴

زندگانی: آفت جشنواره زدگی در سینما باید با تدبیر درست مدیران جدید سینمایی از بین برود/ بودجه اندک سینما باید صرف رشد و توسعه زیرساخت های سینمای کشور شود

امین زندگانی

سینماپرس: امین زندگانی بازیگر سینما و تلویزیون در خصوص لزوم ادغام و یا انحلال جشنواره های خنثی و بودجه بربادده گفت: متأسفانه ما سال ها است با آفت جشنواره زدگی در سینمای کشورمان روبرو هستیم و با اینکه بنده چندان تمایلی برای حضور در جشنواره های متعدد ندارم اما به خوبی آگاه هستم که میزان جشنواره های سینمایی ما بسیار زیاد است که می تواند به نصف یا کمتر از نصف کاهش پیدا کند و معتقدم این آفت جشنواره زدگی در سینما باید با تدبیر درست مدیران جدید سینمایی از بین برود.

بازیگر فیلم های سینمایی «ملک سلیمان» و «فصل فراموشی فریبا» در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: البته بنده به شرطی با حذف و انحلال و ادغام جشنواره های سینمایی موافق هستم که واقعاً بودجه آن ها به سینما برگردد نه اینکه صرف کارهای دیگر شود چرا که متأسفانه تجربه ثابت کرده اگر جریانی حذف می شود بودجه آن جریان صرف توسعه حوزه و بخش مزبور نمی شود!

این سینماگر سپس با تأکید بر اینکه بودجه اندک سینما باید صرف رشد و توسعه زیرساخت های سینمای کشور شود تصریح کرد: در زمانه ای که سینمای ایران عاری از تولیدات فاخر و ارزشمند شده و از سوی دیگر بخش اعظمی از سینماگران در بیکاری و استیصال به سر می برند و همچنین بسیاری از شهرها فاقد سالن سینما و... هستند دلیلی ندارد که بودجه های هنگفت چندین میلیاردی صرف برگزاری جشنواره هایی شود که در عمل هیچ دستاورد و عایدی برای سینمای کشورمان در پی ندارند.

وی تأکید کرد: در وهله اول باید سینما و تولیدی وجود داشته باشد که بر اساس آن بتوان جشنواره برگزار کرد اما متأسفانه تجربه ثابت کرده برخی جشنواره های سینمایی با فیلم های تکراری و حاضر در جشنواره های دیگر و یا تعداد اندکی فیلم متوسط و زیر متوسط مبادرت به برگزاری می کنند که این اتفاق بسیار نادرست است.

زندگانی در خاتمه این گفتگو افزود: وجود ۴-۵ جشنواره تخصصی و ملی در سینمای ایران کفایت می کند و بهتر است دولتمردان جدید روند نادرستی که در خصوص برگزاری جشنواره های متعدد و یا تأسیس این رویدادها وجود دارد را از بین ببرند و اجازه ندهند سرمایه های بیت المال بیش از این هدر گردد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.