یکشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۶

انتظارات هنرمندان از رئیس جمهور در حوزه فرهنگ و هنر/۲۲

الوند: برای رونق سینما نیازمند واکسیناسیون گسترده و تدابیر ویژه برای اکران فیلم ها هستیم/ امیدوارم از این پس متخصصان برای سینمای ایران تصمیم گیری کنند!

سیروس الوند در هفدهمین جشن مدیران تولید سینمای ایران

سینماپرس: سیروس الوند کارگردان سینما در پی برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در خصوص انتظارات خود از رئیس جمهور در حوزه فرهنگ و هنر گفت: مهمترین معضل امروز سینمای کشور تعطیلی سالن های سینما، ترس مردم از حضور در سینماها و انبوه فیلم های پشت در مانده ای است که در انتظار اکران هستند از این رو بنده معتقدم برای رونق سینما نیازمند واکسیناسیون گسترده عمومی و تدابیر ویژه مدیران سینمایی برای اکران فیلم ها هستیم.

کارگردان فیلم های سینمایی «دست های آلوده» و «یک بار برای همیشه» در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: اگر مدیران جدیدی که اداره امور سینما را در دست می گیرند تدبیری برای اکران داشته باشند خود به خود مسأله تولید هم راه می افتد در غیر این صورت ما باید همچنان شاهد همین روند فرسایشی و دشوار در سینمای کشور باشیم.

وی در پاسخ به این سوأل که به عقیده شما اگر مسئولان سینمایی یارانه ای برای اکران آثار در نظر بگیرند آیا مردم جرأت خواهند داشت در این شرایط بحرانی کرونا به سینما بروند اظهار داشت: مردم عادت می کنند و به سینما خواهند رفت همانطور که در دیگر کشورها نیز ترس ها ریخته و مردم با خیال راحت به سالن های سینما، تئاتر و یا کنسرت های موسیقی می روند البته آنچه مهم است و دولتمردان باید به آن توجه داشته باشند واکسیناسیون گسترده عمومی برای ایجاد ایمنی جمعی و همچنین ترغیب مردم برای حضور در اماکن عمومی است.

الوند در بخش دیگری از این گفتگو با تأکید بر اینکه امیدوارم از این پس متخصصان برای سینمای ایران تصمیم گیری کنند خاطرنشان کرد: مدیریت فرهنگی کشور نیازمند برنامه ریزی طولانی مدت و سیاست گذاری صحیح و اصولی است متأسفانه مدیریت فرهنگی کشور مدت مدیدی است که هیچ برنامه‌ای ندارد و از سوی دیگر تغییر مکرر مدیران نیز آسیب جدی به سیاست گذاری در این حوزه زده است.

این سینماگر در پایان این گفتگو متذکر شد: من امیدوارم مدیرانی که اداره سینمای کشور را به زودی در دست می گیرند دغدغه شان رفع مشکلات فعلی باشد و مدام گرفتاری ها را به گردن مدیران قبلی نیدازند و با برنامه ریزی سعی کنند سینمای کشور را از این بحران فعلی نجات دهند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.