چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۱

در واپسین روزهای برگزاری «شو» ی جهانی فجر چه گذشت؟

سرما و رخوت بی سابقه در محل برگزاری جشنواره/ وقتی استقبال حاضران از غرفه های موادغذایی و قهوه رایگان بیش از فیلم ها و برنامه های جانبی است!

پنجمین روز سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر

سینماپرس: در واپسین روزهای برگزاری «شو» ی بی خاصیت و بودجه بربادده جهانی فجر که بنا به نظر اکثریت قریب به اتفاق اهالی سینما و رسانه طی سال های برگزاری اش هیچ دستاورد مثبت و ارزشمندی با خود به همراه نداشته سرما و رخوت بی سابقه ای فضای عمومی این رویداد را در برگرفته است؛ حضور انبوهی از چهره های غیرمرتبط با سینما و رسانه مکان برگزاری این شو را بدل به بازار مکاره ای وصف ناپذیر کرده و هیچ نشانی از یک جشنواره باشکوه واقعی و استاندارد در آن دیده نمی شود.

به گزارش خبرنگار سینماپرس استقبال حاضران از غرفه های موادغذایی و قهوه رایگان بیش از فیلم ها و برنامه های جانبی رویدادی است که برگزارکنندگانش اصرار به استاندارد و جهانی بودن آن دارند؛ اصرار برای معرفی کردن جهانی این دورهمی که فقط بودجه های بیت المال را بر باد می دهد آنقدر خنده دار است که نمی توان حد و اندازه ای برای آن متصور شد؛ به عنوان مثال زمانی که میزان استقبال سینماگران جهانی، تعداد حاضران، بازار فیلم، تعداد فیلم های شرکت کننده و... این رویداد را با جشنواره هایی نظیر کن، برلین، ونیز و... مقایسه شود بیش از پیش می توان به میزان حقیر بودن آن پی برد.

یکی از اهالی رسانه که مایل نبود نامش فاش بشود در خصوص حضورش در محل برگزاری این رویداد صراحتا به خبرنگار سینماپرس گفت: «من برای استفاده از مبلغ ۸۰ هزار تومانی بن روزانه خرید بعد از اتمام ساعت کاری ام به اینجا می آیم، غذایم را می خورم و سپس به منزل می روم! در این روزها هم نه فیلمی دیده ام، نه بلیتی رزرو کرده ام، نه یادداشتی راجع به این دورهمی نوشته ام نه آن را قبول دارم! تنها کار بنده این بوده که اخباری که روابط عمومی این رویداد ارسال کرده را در رسانه ام منتشر کرده ام! شما تردید نکنید اگر این مبلغ خرید روزانه نبود بخش کثیری از این حاضران را در پردیس سینمایی چارسو مشاهده نمی کردید!»

این قبیل اظهارات صریح اهالی رسانه ثابت می کند اشتیاقی برای حضور در یک رویداد سینمایی برای حضار وجود ندارد و همین میزان اندک افرادی هم که در این دورهمی حضور پیدا می کنند بیشتر به دلیل استفاده از امکاناتی است که مسئولان در اختیارشان می گذارند!

اما در همین راستا رئیس یکی از صنوف خانه سینما نیز به یکی از خبرنگاران سینماپرس گفت: «شاید باور نکنید ما بدون آنکه درخواست حضور در این رویداد را داده باشیم برایمان کارت ارسال کردند! اما محال است که پا در چنین دورهمی بگذاریم! آیا واقعا سینماگران واقعی و زبده و مستقل به این دورهمی آمده اند؟ بنده و اعضای صنفم که حاضر نیستیم حتی برای یک ثانیه به این رویداد بی هویت بیاییم و به آن رسمیت ببخشیم!»

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.