یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۱

در سریال رادیویی «سمفونی شهر»؛

رادیویی‌ها به خواننده قطعه انقلابی «ایران ایران» ادای دین می‌کنند

رادیو

سینماپرس: رادیو نمایش سریال «سمفونی شهر» را درباره سرود انقلابی «ایران ایران» می سازد.

به گزارش سینماپرس، میرطاهر مظلومی کارگردان سریال رادیویی «سمفونی شهر» درباره این مجموعه رادیویی گفت: فریدون خشنود آهنگساز و تنظیم‌کننده سرود انقلابی «ایران ایران» است که در زمستان سال ۵۷ خوانندگی این آهنگ را به رضا رویگری که آن زمان بازیگر تئاتر بود، پیشنهاد داد. پس از آن این سرود در استودیو صبا ضبط شد که از ماندگارترین سرودهای انقلابی ایران است.

وی افزود: در حقیقت منبع الهام شعر این سرود که حسین سرافراز آن را گفته است، خود مردم بودند و صدای رسا و تأثیرگذار رضا رویگری ماندگاری این اثر را صدچندان کرد.

همچنین رضا رویگری هنرمند پیشکسوت کشورمان درباره تولید این سریال رادیویی گفت: از میرطاهر مظلومی و هنرمندان رادیو نمایش بسیار سپاسگزارم که به یادم بودند و این نمایش را تولید کردند، این برایم بسیار ارزشمند است. همین که به یادم هستید باعث شده است غم و غصه هایم را از یاد ببرم. قول می دهم که به زودی از جایم بلند شوم و در همه حال برای همه هنرمندان و مردم خوب ایران آرزوی سلامتی و تندرستی دارم.

مجموعه رادیویی «سمفونی شهر» به نویسندگی پوریا موسوی و مانی مستان، کارگردانی میرطاهر مظلومی، تهیه کنندگی فرشاد آذرنیا، صدابرداری محمدرضا محتشمی و افکتوری نازنین حسن پور ساخته می شود.

این مجموعه با هنرمندی ایوب آقاخانی، میرطاهر مظلومی، سید مجتبی طباطبایی، محمد آقامحمدی، مینا شجاع، حمید یزدانی ابیانه، علی اصغر دریایی، نازنین مهیمنی، احمد لشینی، عباس توفیقی، مسعود زنوزی راد و محمد مجدزاده از هجدهم بهمن ماه هر شب ساعت ۲۳:۴۵ از رادیو نمایش و ساعت ۲۲:۳۰ از رادیو ایران پخش خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.