دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۸

جلیل فرجاد:

وقتی نقشی خوب نباشد ترجیح می‌دهم در خانه بمانم تا در آن نقش بازی کنم

جلیل فرجاد در مراسم تشییع پیکر مرحوم «نقی سیف جمالی»

سینماپرس: بازیگر فیلم «جان سخت» گفت: شاید اگر پیشنهاد بسیار خوبی می‌بود خودم علاقه داشتم در این وضع هم جلوی دوربین بروم، حتی چندین پیشنهاد بسیار خوب داشتم منتها دخترانم نمی‌گذارند در شرایط کرونا بازی کنم و من هم برای اینکه باعث نگرانی خانواده نشوم در خانه می‌مانم.

به گزارش سینماپرس، جلیل فرجاد در گفت‌وگو با میزان، پیرامون فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری گفت: در حال به دلیل اوج گیری بیماری کرونا طی ماه‌های گذشته هیچ کاری را قبول نمی‌کنم. واقعیت امر سن و سال من بالا رفته و به همین دلیل مجبورم که تمام وقتم را در قرنطینه خانگی به سر ببرم.

وی در همین راستا ادامه داد: در هر صورت شاید اگر پیشنهاد بسیار خوبی می‌بود خودم علاقه داشتم در این وضع هم جلوی دوربین بروم، حتی چندین پیشنهاد بسیار خوب داشتم منتها دخترانم نمی‌گذارند در شرایط کرونا بازی کنم و من هم برای اینکه باعث نگرانی خانواده نشوم در خانه می مانم.  

بازیگر فیلم «جان سخت» درباره بازیگرانی که در دوران کرونا به فعالیت خود ادامه داده اند افزود: به هیچ وجه بر هیچکدام از این بازیگران نقدی وارد نیست، معیشت بازیگران مسئله مهمی است و وقتی این حرفه را به عنوان یک شغل نگاه کنیم تنها با فعالیت در آن می توان زندگی را گذراند. بدون شک تمامی این بازیگران از خطرات بازیگری در دوران کرونا اطلاع دارند اما شرایط به نحوی است که مجبورند جلوی دوربین بروند، امیدوارم با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی سر صحنه فیلمبرداری حاضر شوند تا خدایی ناکرده خطری سلامتی آنها را تهدید نکند.  

وی با اشاره به پخش سریال «روزهای ابدی» طی روزهای آتی اضافه کرد: فیلمبرداری این اثر نزدیک به چهار سال طول کشید، اثری است که زحمات فراوانی برای آن کشیده شده و شخصا خوشحالم که در آن حضور داشتم، حال باید دید در ادامه و پخش با چه بازخوردی از سوی مخاطبان روبرو می شود.

بازیگر فیلم «جان سخت» دلیل غیبت طولانی مدت خود در سینما را اینگونه مطرح کرد: به شدت دلتنگ حضور در عرصه سینما و بازی در آثار سینمایی هستم. سالهاست از سینما دور شده ام و دلتنگ این هستم که بار دیگر تصویر خود را بر پرده سینما ببنیم.

وی در همین راستا افزود: بارها و بارها گفته‌ام چرا از سینما دور شده ام و غایبم، به همین دیگر دوست ندارم در مورد وضعیت بازیگری سینما نظر بدهم، زیرا دیگر برای من هیچ اهمیتی ندارد. اگر کار خوبی پیشنهاد شود بازی می‌کنم و اگر نشود بازی نمی‌کنم. من نمی‌توانم دنبال نقش بروم و هر روز در هر دفتر سینمایی به دنبال حضور در آثار باشم. من به هیچ وجه برای بازی در سینما التماس کسی را نمی‌کنم.

این بازیگر پیشکسوت سینما با اشاره به وجود رابطه در سینما تاکید کرد: متاسفانه برای بازیگران پیشکسوت و نسل میانی سینما نقش خوب نوشته نمی‌شود و طبیعتاً وقتی نقشی خوب نباشد ترجیح می‌دهم در خانه بمانم تا در آن نقش بازی کنم. یک زمانی بود که از ما برای حضور در آثار سینمایی دعوت می‌شد و ما برای بازی حق انتخاب داشتیم، اما در حال حاضر روابط، خودی و ناخودی و برخی اتفاقات باعث شده تا فقط برخی امکان حضور در سینما را داشته باشند.

فرجاد خاطرنشان کرد: در حال حاضر شرایط روحی خوبی برای بازی ندارم و ترجیح می‌دهم که کاری را قبول نکنم. نقش‌های پیشنهادی اینقدر کوچک هستند که برای من بازیگر هیچ انگیزه‌ای برای کار باقی نمی‌گذارند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.