شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲

هدایت هاشمی:

در «نجلا» برای اولین بار یک نقش منفی را تجربه می کنم

هدایت هاشمی در مراسم تقدیر از عوامل سریال پایتخت 3

سینماپرس: هدایت هاشمی در برنامه رادیویی منصور ضابطیان از جزئیات نقش تازه ای که ایفا می کند سخن گفت.

به گزارش سینماپرس، هدایت هاشمی که مهمان منصور ضابطیان در برنامه «پنجشنبه جمعه» بود، در برنامه جمعه شب که ۱۴ شهریور پخش شد، گفت: در حال حاضر در مجموعه ای به نام «نجلا» در حال فعالیت هستم که یک کار نسبتاً تاریخی است که در سال ۵۸ در آبادان و بصره می‌گذرد و امیدوارم  کار خوبی از آب در آید و قرار است به زودی از شبکه ۳ پخش شود.

وی در این باره که آیا قرار است بینندگان با یک نقش جدید از او غافلگیر شوند، اظهار کرد: من در این سریال برای اولین بار یک نقش منفی را تجربه می کنم، نقش یک افسر عراقی شاعر که امیدوارم از پس آن به خوبی بربیایم.

هاشمی با بیان اینکه «نجلا نام یک دختر ایرانی عراقی دورگه است»، درباره زمان پخش این سریال خبر داد: با توجه به اینکه قصه سریال در سال ۵۸ می‌گذرد و مربوط به سفر زائرین به کربلا و کشتار صدام در آن دوره است احتمالاً برای اربعین آماده پخش خواهد شد.

در ادامه ضابطیان توضیح داد که معمولا از مهمانان برنامه سوالاتی با عبارت ابتدایی «تا حالا» می پرسد و برای هاشمی هم سوالاتی با همین مقدمه برای پرسش آماده کرده است.

هاشمی در پاسخ به اینکه تا حالا از دیوار کسی بالا رفته اید، گفت: بله از دیوار خانه مادربزرگم! گوش های مادربزرگم سنگین بود و ما برای ورود به خانه اش در سبزوار باید از دیوار خانه بالا می‌رفتیم! البته یک بار هم در مشهد در خانه پدربزرگ مادری ام از دیوار بالا رفتم!

وی در این باره که آیا تا به حال جایی از شما شکسته است و تا حالا دوست داشتی معمار باشی، به ترتیب توضیح داد: بله یک بار سرم شکسته است اما تا به حال شکستگی استخوان نداشته ام. بله. در دوره ای که زمان انتخاب رشته برای دانشگاهم بود به صورت جدی به معماری و آرشیتکتی فکر کردم اما بعد دیدم که علاقه ام به نمایش و تئاتر بیشتر است و به دنبال آن رفتم.

این بازیگر یادآور شد: البته با بازی کردن نقش اوس موسی در سریال «پایتخت» معماری را تجربه کردم و مردم مرا به عنوان معمار دیدند. بنابراین حسرتش را ندارم چون بازیگری شغلی است که اینگونه حسرت ها را از میان می برد و فرصت تجربه کارهای دلخواه را در اختیار آدم قرار می دهد.

هاشمی در پاسخ به اینکه آیا تا به حال با ماه صحبت کرده اید، گفت: بله خیلی زیاد. در نوجوانی که عاشق بودم بیژن مفید و ماه و پلنگ رویم خیلی تاثیر گذاشته بود و گفتگو با ماه پیشه ام شده بود اما در حال حاضر گفتگوی من بیشتر گلایه است.

وی با بیان اینکه تا به حال به موقعیت کسی غبطه خورده است اما افسوس خیر، تاکید کرد: به خیلی از نقش های خوبی که هم نسلان من به زیبایی بازی کردند غبطه خورده ام.

این بازیگر تئاتر در پایان گفت: در حال حاضر در منزل هستم و فردا صبح باید برای فیلمبرداری به شهرک دفاع مقدس بروم. هفته آینده هم عازم آبادان هستم.

«پنجشنبه جمعه» با اجرای منصور ضابطیان و به تهیه کنندگی زهرا قائدی هر هفته پنجشنبه و جمعه ساعت ۲۲ همزمان با پخش صوتی از رادیو ایران به صورت تصویری نیز از سایت این شبکه رادیویی پخش می شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.