دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۴

مدیر شبکه خبر داد؛

مشاوره تخصصی شبکه آموزش سیما به کنکوری‌ها

مسعود احمدی افزادی

سینماپرس: شبکه آموزش سیما در آستانه برگزاری کنکور سراسری اقدام به پخش برنامه هایی با رویکرد امیدآفرینی و کاهش استرس ناشی از برگزاری کنکور در شرایط کرونا می‌کند.

به گزارش سینماپرس، در جلسه شورای مدیران شبکه هفت سیما که عصر روز یکشنبه ۲۶ مرداد برگزار شد مسعود احمدی افزادی مدیر شبکه آموزش سیما تاکید کرد: در راستای ابلاغیه معاونت سیما نسبت به رفع نگرانی و دغدغه داوطلبان و خانواده آنها در آستانه برگزاری کنکور در شرایط کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی ابلاغیه ستاد کرونا، این شبکه به عنوان تخصصی ترین شبکه آموزش سیما، برنامه هایی با رویکرد امید آفرینی، آگاهی بخشی و ایجاد آرامش خواهد داشت.

وی با اشاره به افزایش برنامه مدرسه تلویزیونی ایران طی روزهای باقیمانده تا کنکور  برنامه های این شبکه را تشریح و عنوان کرد: ویژه برنامه شب کنکور در پنج روز متوالی ۲۸، ۲۹، ۳۰ و ۳۱ مرداد و ۱ شهریور روزها از ساعت ۱۴:۳۰  تا ۱۷ و شب ها از ساعت ۲۰:۲۰ تا ۲۱ به بررسی مهمترین نکات و تحلیل سوالات کنکور ۹۹ خواهد پرداخت. این ویژه برنامه شامل صحبت های انگیزشی مشاوران و توصیه درباره جمع بندی و مرور نهایی درس ها با حضور اساتید برتر دروس عمومی و تخصصی و یادآوری های مهم توصیه های پزشکی در مورد خواب تغذیه و کاهش استرس و اضطراب و مدیریت جلسه آزمون، اعلام شرایط و ضوابط آزمون سراسری برای گروه های آزمایشی زبان خارجه، هنر، ریاضی و فیزیک، علوم تجربی و انسانی خواهد بود.

مدیر شبکه آموزش افزود: برای اثرگذاری هرچه بهتر این آموزه ها این موارد و توصیه ها از زبان کارشناسان و سخنگویان سازمان سنجش آموزش کشور گفته خواهد شد و برای اشتراک تجربیات از افراد رتبه برتر سال های قبل نیز دعوت می شود تا در برنامه ها حضور یابند.

وی بیان کرد: در این برنامه، سوالات هر روز توسط اساتید تخصصی هر رشته تحلیل و پاسخ داده خواهد شد. همچنین  در برنامه صبحگاهی و زنده «صبحی دیگر» از کارشناسان متخصص در جهت ایجاد انگیزه و افزایش امید و ایجاد آمادگی دانش آموزان برای برگزاری هرچه بهتر کنکور دعوت به عمل خواهد آمد.

احمدی افزادی در پایان اظهار کرد: برنامه گزارش محور «دوربین هفت» با حضور در بین مردم و دانش آموزان نظرات آنها را در این مورد دریافت خواهد کرد. یکی از برنامه‌های پرمخاطب این شبکه برنامه «دکتر سلام» است که در روزهای چهارشنبه ۲۹ مرداد، پنجشنبه ۳۰ مرداد و شنبه اول شهریور در مورد سلامت روان و سلامت تغذیه ویژه برنامه خواهد داشت. همچنین ریز برنامه های مدرسه تلوزیونی در این مدت مطابق جدول پیوست به پیوست در اختیار رسانه ها قرار خواهد گرفت.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.