شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۹

در تالار اندیشه حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی؛

آیین تکریم «محسن مؤمنی‌شریف» و معارفه «محمدمهدی دادمان» برگزار می‌شود

مومنی شریف و دادمان؛ حوزه هنری

سینماپرس: در پی حکم حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، مراسم تکریم محسن مؤمنی‌شریف و معارفه محمدمهدی دادمان، یکشنبه ۸ تیرماه ساعت ۱۰:۳۰ در تالار اندیشه حوزه هنری برپا می‌شود.

به گزارش سینماپرس، در پی حکم حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، آیین تکریم محسن مؤمنی‌شریف رئیس سابق حوزه هنری و معارفه محمدمهدی دادمان در سمت ریاست حوزه هنری با حضور هنرمندان و مسئولین برگزار می‌شود.

این مراسم با اجرای رسالت بوذری، در بخش‌های سخنرانی، مستند گزارش فعالیت ۱۰ ساله، مستند محسن مؤمنی‌شریف و مستند پرتره محمدمهدی دادمان برگزار خواهد شد.

متن کامل حکم رئیس سازمان تبلیغات اسلامی به محمدمهدی دادمان به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مجاهد فرهیخته، جناب آقای محمدمهدی دادمان – زید عزه

بازخوانی موقف و مصاف کنونی و پیشِ روی نهضت، برای تحلیل جایگاه و ظرفیت حوزه‌ی هنری، در میانه‌ی میدان مبارزه‌ی فرهنگی، به کسی اجازه‌ی کم‌دقتی نخواهد داد.

ما از امام راحل‌مان آموخته‌ایم که «تنها هنری مورد قبول قرآن است که صیقل‌دهنده اسلام ناب محمدی (صلی الله علیه و آله و سلم)، اسلام ائمه هدی (علیهم السلام)، اسلام فقرای دردمند، اسلام پابرهنگان، اسلام تازیانه‌خوردگان تاریخ تلخ و شرم‌آور محرومیت‌ها باشد و هنری زیبا و پاک است که کوبنده سرمایه‌داری مدرن و کمونیسم خون‌آشام و نابودکننده اسلام رفاه و تجمل، اسلام التقاط، اسلام سازش و فرومایگی، اسلام مرفهین بی‌درد و در یک کلمه اسلام آمریکایی باشد.»

برای برداشتن دومین قدم بلند بالندگی هنر متعهد، در این زمانه‌ی بشارت‌ها و امداد الهی در شکستن هیمنه‌ی تمدنی ابلیس الابالسه، اجتماع روزافزون هِمَم هنرمندان متعهد برای تقویت اراده‌ی مردم ضرورتی است، اجتناب‌ناپذیر.

اساساً «هنر دمیدن روح تعهد در کالبد انسان‌هاست» و رسالت الهی پیامبران جز این نبوده است. هنر و تبلیغ، «زوج بَهیج»اند و هماره، هم افق و همگام. در زمانه‌ای که روز به روز اهمیت و اثر هنر و رسانه، ضریبی فزاینده می‌یابد و فرصت‌های نو به نو برای تبلیغ اسلام ناب خلق می‌شود، ضرورت پیوند و اتصال، و همراهی و هم‌افزایی نهادهای مکتبی بیش از پیش، آشکار می‌شود.

حوزه هنری کلمه طیبه‌ای از جنس انقلاب اسلامی است که از چهار دهه پیش با همت و اخلاص هنرمندان صاحب عزمی بنا شد و به شجره طیبه‌ای بدل گشت و ثمراتش را به عنوان سرمایه‌ای بی‌بدیل، سترگ و ذی‌قیمت پیش روی جبهه گسترده فکری و فرهنگی ما قرار داد.

در طلیعه گام دوم انقلاب اسلامی، ضمن ابراز قدردانی قلبی و ارج نهادن به زحمات همه‌ی مجاهدینی که در پیشبرد حوزه هنری نقش و سهم مؤثر داشته‌اند، ضروری می‌دانم از زحمات بی‌دریغ و مؤثر صدیق فرهیخته و مجاهدم، حضرت آقای مؤمنی‌شریف که به حق به احسان و شرافت و ایمان آراسته‌اند، به‌طور خاص و از سوی همه‌ی دلسوزان عرصه‌ی فرهنگ و هنر تشکر کنم و با اذن رهبری معظم انقلاب، جنابعالی را که بحمدالله از نخبگی، فرهیختگی و توانمندی مدیریتی لازم در عرصه فرهنگ و هنر برخوردار هستید، به ریاست آن نهاد ارجمند منصوب می‌نمایم؛ امیدوارم با ارتقاء و تعالی سازمان‌دهی و بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها در مسیر بالندگی بیش از پیش هنر متعهد موفق باشید.

از درگاه پروردگار منان توفیق روزافزون شما را در این راه مسألت نموده آرزو می‌نمایم در لحظه لحظه سربازی مؤثرتان برای اسلام عزیز و هنر متعالی و متعهد انقلاب اسلامی، مشمول ادعیه زاکیه امام عصر (ارواحنا فداه) قرار گیرید.

ان شاءالله

محمد قمی. دوم تیرماه ۱۳۹۹ هجری شمسی. ۳۰ شوال المکرم ۱۴۴۱ هجری قمری

محسن مؤمنی‌شریف نویسنده و منتقد ادبیات داستانی متولد ۱۳۴۶ در بیجار است. او کار خود را با دبیری سابق آموزش و پرورش آغاز کرد و مدتی کارشناس امور تربیتی بود.

مؤمنی‌شریف در اردیبهشت ۱۳۸۹ از طرف رئیس سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان رئیس حوزه هنری انتخاب و به مدت ۱۰ سال ریاست آن را به عهده داشت. مدیر کارگاه مفاخر ملی- مذهبی حوزه هنری، قائم مقام مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری، عضو شورای سیاست‌گذاری مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری، مدیر دفتر تاریخ و ادبیات انقلاب اسلامی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، عضو شورای سیاست‌گذاری پژوهشگاه ادب و هنر، مدیر داخلی مجله سوره نوجوانان، عضو مؤسس، بازرس و عضو اسبق هیئت مدیره انجمن قلم ایران از جمله سوابق مدیریتی و تشکیلاتی محسن مؤمنی‌شریف است.

محمدمهدی دادمان متولد ۱۳۶۷ در تهران است. او فارغ‌التحصیل مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی شریف است و مشغول به تحصیل دروس حوزوی در حوزه علمیه علی بن موسی‌الرضا (مشکات) است. سال ۸۴ مدال نقره المپیاد ادبیات را کسب کرد و از آن زمان تاکنون عضو بنیاد ملی نخبگان است.

دادمان پیش از انتصاب به عنوان مسئول حوزه هنری، به عنوان قائم‌مقام سازمان تبلیغات اسلامی مشغول به کار بوده است. عضو هیئت مدیره و معاون محتوایی موسسه سفیرفیلم، عضو هیئت مدیره موسسه هنر و رسانه آینه، عضو هیئت امنای پژوهشکده شهید رضایی، عضو هیئت مدیره و قائم مقام حوزه علمیه و عملیه نهضت، عضو هیئت موسس و مربی مرکز نوآوری فرهنگی امید، عضو شورای راهبردی جوان پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، معاون تعلیم و تربیت سازمان بسیج دانشجویی، قائم‌مقام حوزه دانشجویی شریف، عضو شورای طراحی و مدیر دوره معرفتی تشکیلاتی اسلام ناب، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شریف، عضو شورای مرکزی اتحادیه جنبش عدالت‌خواه دانشجویی از جمله سوابق مدیریتی و تشکیلاتی محمدمهدی دادمان است.

لازم به ذکر است؛ آیین تکریم محسن مؤمنی‌شریف رئیس سابق حوزه هنری و معارفه محمدمهدی دادمان در سمت ریاست حوزه هنری یکشنبه ۸ تیرماه ساعت ۱۰:۳۰ در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.