چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۸

قربان نجفی:

تمام تلاشم را کردم تا نقش داعشی «خانه امن» را به بهترین شکل ایفا کنم

سریال «خانه امن»

سینماپرس: بازیگر سریال «خانه امن» گفت: خیلی سخت است که من به عنوان بازیگر نفرت خود و عواطفم نسبت به داعش را فراموش کنم و خودم را به نقش بسپارم اما تمام تلاشم را کردم تا نقش داعشی سریال «خانه امن» را به بهترین شکل ایفا کنم.

به گزارش سینماپرس، قربان نجفی در گفت‌وگو با میزان، پیرامون آخرین فعالیت های خود در عرصه بازیگری گفت: به تازگی قرارداد بازی در سریال جدید «تینا پاکروان» به نام «خاتون» را به امضا رسانده‌ام و قرار است از اواخر مرداد ماه جلوی دوربین این کارگردان قرار بگیرم.

وی درباره محل فیلمبرداری سریال تلویزیونی «خاتون» اظهار کرد: سریال «خاتون» قرار است تماما در شهر رشت فیلمبرداری شود، این سریال فضای زیبایی دارد، البته به جز چند بازیگر نقش‌های دیگر کوتاه هستند اما در کل اثر قابل تامل و جذابی است، فیلمنامه این اثر داستان یکپارچه‌ای دارد که به نظر من مخاطب را جذب می کند.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/dc/Ghorban_Najafi.jpg

بازیگر سریال تلویزیونی «خانه امن» درباره حضور در این اثر تاکید کرد: من در سریال «خانه امن» نقش یک داعشی را بازی می‌کنم، نقش برای من بسیار جذاب است، طبیعتا بازی در نقش یک فرد داعشی برای من سخت است زیرا چنین کاراکتری را در هیچ کجای دنیا دوست ندارند اما من عادت دارم که تماما در نقش قرار گیرم و حواشی آن را فراموش کنم.

وی درباره سختی بازی یک کاراکتر داعشی افزود: خیلی سخت است که من به عنوان بازیگر نفرت خود و عواطفم نسبت به داعش را فراموش کنم و خودم را به نقش بسپارم اما تمام تلاشم را کردم تا این نقش را بهترین شکل ممکن ایفا کنم. 

بازیگر فیلم سینمایی «دشمنان» درباره چگونگی رسیدن به نقش خود در سریال «خانه امن» ادامه داد: من هرگز برای رسیدن به این نقش فیلم های مستند داعشی‌ها را ندیدم زیرا نمی توانم خشونت آنها را تحمل کنم، البته برای ما فیلم هایی در این زمینه به نمایش گذاشته شد اما تحمل کمترین خشونت موجود در این آثار را هم نداشتم، زیرا دیدن چنین صحنه هایی تاثیر طولانی مدتی بر روح انسان می گذارد به همین دلیل من از لحاظ عاطفی به هیچ وجه تحمل دیدن این فیلمها را ندارم. 

وی در همین رابطه اظهار کرد: هرچند روحیه من نسبت به خشونت ضعیف است اما تمام تلاشم این بود تا نقش را به بهترین شکل ممکن ایفا کنم، تا جایی که خودم دیدم و به گفته دوستان نقش به خوبی از آب در آمده است، حال باید دید که مخاطبان چه نگرشی به اثر خواهند داشت. البته این را هم بگویم که من در سریال «خانه امن» نقش یکی از افراد معروف داعش را بازی می‌کنم و همین ممکن است بر سختی این شخصیت اضافه کند. 

بازیگر سریال «خانه امن» ایفای نقشهای مختلف را دغدغه اصلی و همیشگی خود خواند و اظهار کرد: از نظر من تیپ و ظاهر فرد در بازیگری چندان مهم نیست و بازیگر باید در قامت هر نوع کاراکتری قرار گیرد، من شاید شباهت ظاهری و روحی به شخصیت معروف داعشی نداشته باشم اما سعی کردم به بهترین نحو او را بازی کنم. 

نجفی درباره احتمال موفقیت سریال «خانه امن» تصریح کرد: وقتی به این سریال اضافه شدم یکی از دغدغه‌هایم این بود که جامعه با توجه به تنفر مردم از گروهک تروریستی داعش شاید از این اثر استقبال نکند اما وقتی فیلمنامه را خواندم متوجه شدم که این اثر دارای ابعاد گوناگونی است که هر کدام می توانند مخاطب را با خود همراه سازند و به شخصه امیدوارم که این سریال جزو آثار پرمخاطب تلویزیونی باشد. 

این بازیگر سینما و تلویزیون درباره زمان پخش سریال «خانه امن» خاطرنشان کرد: من اطلاع دقیقی از زمان رسمی پخش ندارم اما طبق صحیت هایی که صورت گرفته به احتمال فراوان این سریال بعد از ماه صفر روی آنتن تلویزیون می رود. 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.