جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰

وعده مدیر شبکه پنج سیما؛

سلبریتی‌ها دیگر به‌تنهایی «مجری» نمی‌شوند

سلبریتی‌ ها

سینماپرس: مدیر شبکه پنج سیما تأکید کرد که از این پس در برنامه‌های تولیدی این شبکه سلبریتی‌ها به تنهایی اجرا را برعهده نخواهند داشت و حضورشان در برنامه با همراهی یکی از مجریان شبکه خواهد بود.

به گزارش سینماپرس، سعید اشناب مدیر شبکه پنج سیما در گفتگو با مهر با اشاره به حضور سلبریتی‌ها در برنامه‌های این شبکه به عنوان مجری و رویکرد این شبکه حوزه استفاده از چهره‌ها در سال جاری بیان کرد: از این پس رویکرد ما این است که اگر چهره یا سلبریتی‌ای قرار بود در شبکه به اجرا بپردازد، حضور ایشان در کنار مجریان تلویزیون باشد. به این ترتیب هیچ سلبریتی‌ای از این پس به تنهایی برنامه‌ها را اجرا نخواهد کرد.

وی در توضیح نمونه‌های اجرای این رویکرد توضیح داد: در ویژه‌برنامه تحویل سال شبکه هم محمد علیزاده در کنار هیراد حاتمی (از مجریان شبکه پنچ) این برنامه را اجرا کرد. اکنون مسابقه «پنج ستاره» تنها برنامه‌ای است که یک بازیگر به تنهایی آن را اجرا می‌کند که آن هم پیش از این روی آنتن بوده است.

اشناب در ادامه با اشاره به رویکرد شبکه در معرفی قهرمانان مردمی هم اظهار کرد: یکی از برنامه‌های جدی ما در شبکه، معرفی قهرمانان مردمی است که پیش از این هم در سال گذشته و در اسفندماه این طرح را برگزار کردیم. مردم این قهرمانان را دوست دارند و بازخورد خوبی هم در اجرای این طرح داشتیم.

معرفی قهرمانان مردمی و تفاوت با «فرمول یک»

مدیر شبکه پنج در پاسخ به اینکه این طرح چه تفاوت‌هایی با طرح «معرفی چهره‌های مردمی» در برنامه «فرمول یک» از شبکه یک دارد، گفت: در برنامه «نوروز در راه است» افراد به تفکیک سازمان‌ها و نهادهای خدماتی استان تهران در معرض آگاهی و انتخاب مردم قرار می‌گیرند. درحالی که طرح «معرفی چهره‌های مردمی» در شبکه یک، شخص محور است و سراغ اشخاص ویژه در سراسر کشور می‌رود. حرفه‌محور و صنفی بودن وجه تمایز طرح ماست و قرار است این طرح را به صورت یک جشنواره سالانه ادامه دهیم.

وی اضافه کرد: ما می‌خواستیم این حس بخشی از جامعه را که فکر می‌کنند کسی در کشور به درستی کار نمی‌کند، تصحیح کنیم. باور اشتباهی که رسانه‌های وابسته به عربستان و غرب در صدد ایجاد آن هستند. به طور نمونه از سازمانی مثل آتش‌نشانی که تلاش کیفی و زحمت زیادی متحمل می‌شوند خواستیم کارکنان نمونه سازمان را معرفی کنند و بعد با ساخت مستند و پخش آن، به رای مردم گذاشتیم.

اشناب تصریح کرد: اتفاق دیگری که اواخر سال گذشته شروع کردیم توجه به وجوه فرهنگی هنری شهرستان‌های استان تهران بود که در برنامه «اینجا تهرانه» شهرستان‌های استان تهران را یک به یک معرفی می‌کنیم. این برنامه فضایی استیج گونه با حضور مردم در یکی از سالن‌های بزرگ شهرستان دارد تا با شخصیت‌های فرهنگی شهرشان بیشتر آشنا شوند. این برنامه که دارای رویکردی مفرح است در دو شهرستان غرب استان تولید شد و ان‌شاءالله با پایان کرونا تولید و پخش آن ادامه پیدا خواهد کرد.

مدیر شبکه پنج همچنین به رویکرد دیگر شبکه اشاره و اظهار کرد: موضوع سومی که در زمستان ایده اولیه آن شکل گرفت بحث هوای تهران است که معمولاً با آلودگی هوا در اواخر آذرماه و زمستان شروع و اواخر زمستان پایان یافته و تا پاییز سال بعد به فراموشی سپرده می‌شود. ما در شبکه پروژه‌ای را تعریف کرده‌ایم با نام «هوای تهران» که در آن قرار است موضوع آلودگی هوا را رها نکنیم و ضمن فرهنگسازی، مستمرا از دستگاه‌هایی که مسئولیت دارند پیگیری و مطالبه کنیم.

اولین سریال تولیدی شبکه پنج در رمضان ۹۹

اشناب همچنین با اشاره به ساخت سریال «پدر پسری» برای ماه رمضان گفت: اولین سریال تولیدی شبکه بعد از حدود دو سال مجموعه «پدر پسری» است که امیدواریم با قصه خوب شخصیت‌هایی شیرین مورد توجه مخاطبان قرار بگیرد.

مدیر شبکه پنج در پایان درباره تولید برنامه‌های جدید در شبکه نیز گفت: ترجیح ما این است که برندهای موجود را تقویت کنیم چرا که تعدد عنوان در فضای شبکه کار اغلب به هدر دادن منابع و سردرگمی مخاطب می‌انجامد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.