دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۱

نامه رئیس انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران؛

سهم بیمه کارگری حوزه موسیقی پرداخت شود

انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران

سینماپرس: انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران، به ریاست محمد اطیابی، با انتشار نامه‌ای برای بهبود وضعیت معیشتی فعالان عرصه موسیقی در شرایط فعلی به رئیس‌جمهور پیشنهاداتی را ارائه کرد.

به گزارش سینماپرس، رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران با انتشار نامه‌ای سرگشاده به رئیس‌جمهور نسبت به وضعیت فعلی کشور در رابطه با شیوع بیماری کرونا و اتفاقات ناشی از آن واکنش نشان داد.

محمد اطیابی در بخشی از نامه به وضعیت نابسامان بیمه و اوضاع معیشتی اهالی موسیقی اشاره کرده و از دولت خواسته سهم بیمه کارگری این حوزه را برای مدتی که شرایط ویژه بر کشور حکمفرماست پرداخت کند، تا هنرمندان موسیقی بتوانند با تبعات و زیان کمتری این دوران دشوار را پشت سر بگذارند.

متن کامل نامه رییس هیئت مدیره انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران به شرح ذیل است:

  «جناب آقای دکتر حسن روحانی

    رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

     با درود و احترام

هجوم ویروس ناشناخته کرونا، تمامی ما ایرانیان را در وضعیتی ناگوار و شکننده قرار داده است.  

در تبعیت از دستورات پیشگیرانه بهداشتی، بسیاری از اماکن پرتردد چون، سینماها، تالارهای کنسرت موسیقی بسته شده‌اند، مدرسه‌ها و دانشگاه‌های دولتی و خصوصی تعطیل و آموزشگاه‌های آزاد نیز به ناچار و برای پیشگیری از آسیب‌های جدی دچار وقفه کاری شده‌اند.

صنف موسیقی نیز که ازجمله استفاده‌کنندگان اصلی از چنین اماکنی است، بنا بر تعهد خود نسبت به سلامت جامعه و در جهت گذر هرچه سریعتر از وضعیت تاسف‌بار کنونی فعالیت خود را متوقف کرده است.  

تدریس در آموزشگاه‌های موسیقی که امروزه مهم‌ترین مراکز درآمدی اعضای صنف موسیقی است، تعطیل شده و لاجرم آسیبی جدی بر کسب و کارشان وارد شده، وضعیتی که زمان تداوم آن برای همگان نامشخص است.

انجمن صنفی هنرمندان موسیقی نیز در تبعیت از چنین تصمیمی از اعضای خود خواسته که پذیرای چنین شرایطی باشند و توصیه‌های وزارت بهداشت و دستورات مرتبط را رعایت کنند.  

بسیاری از اعضای صنف اما وضعیت اقتصادی مناسبی ندارند و بیکاری و توقف فعالیت‌های آنها بویژه در آستانه سال نو، آسیب‌های جدی بر معیشت‌شان وارد ساخته و می‌سازد. هنرمندانی که اکثریت ایشان  در وضعیت‌های عادی نیز باتوجه به محدودیت‌ها و بی‌مهری‌های معمول دشواری‌های فراوان معیشتی دارند و گاه حتا از توان پرداخت سهم حق‌ بیمه خود نیز ناتوانند.

در چنین شرایطی بحرانی، انجمن صنفی هنرمندان موسیقی تقاضا دارد و پیشنهاد می‌کند، دولت محترم هرچه در توان دارد در تعدیل وضعیت موجود همه آحاد جامعه و بویژه اهالی محترم هنر و موسیقی به‌کار گیرد و به عنوان نمونه سهم بیمه کارگری این حوزه را برای مدتی که شرایط ویژه بر کشور حکمفرماست پرداخت کند تا هنرمندان موسیقی بتوانند با تبعات و زیان کمتری این دوران دشوار را پست سر بگذارند.

علاوه بر آن گزارش‌هایی نیز از گوشه و کنار به دست انجمن صنفی رسیده که برخی نهادهای نظارتی تدریس از طرق آنلاین را نیز برنتابیده و محدودیت‌ها و فشارهایی را بر مدرسان در صنوف گوناگون وارد کرده‌اند. مستدعی است در این زمینه نیز مساعدت‌ فرمایید تا از برخی سخت‌گیری‌ها نابجا جلوگیری شود.

انجمن صنفی هنرمندان موسیقی امیدوار است با همراهی هموطنان و نیز یاری دولت بتوان چنین شرایط دشواری را هرچه سریعتر پشت سر نهاد.

  محمد اطیابی

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران

رونوشت؛

جناب آقای دکتر محمدباقر نوبخت ریاست محترم سازمان برنامه و بودجه 

جناب آقای محمد شریعت مداری وزیر محترم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

جناب آقای سیدعباس صالحی وزیر محترم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

جناب آقای محمد سالاری مدیر عامل محترم سازمان تامین اجتماعی»

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.