شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۷

«جهان با من » در صدر؛

وضعیت گیشه در هفته کم رونق سینمای ایران

گیشه سینما

سینماپرس: در هفته کم‌رونق گیشه‌های سینمای ایران، دو فیلم «مطرب» و «جهان با من برقص» رقابت نزدیکی برای عنوان پرفروش‌ترین فیلم هفته با هم داشتند.

به گزارش سینماپرس، براساس آمار و اطلاعات ارائه‌شده در سامانه فروش سینمای ایران،   در هفته‌ای که گذشت (۱۸ تا ۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۸) گیشه  سینماهای کشور روزهای کم رونقی را پشت سرگذاشتند.

بر اساس این گزارش، دو هفته پیش و در بازه زمانی یازدهم تا هجدهم بهمن‌ماه، ۴۳۰ هزار تماشاگر به سالن‌های سینما رفتند تا  مجموع فروش سینماهای کشور در آن هفته به  ۴ میلیارد و ۷۷۵ میلون تومان برسد، این رقم در هفته گذشته با حدود ۴۰ درصد کاهش همراه بود.

از هجدهم بهمن تا پیش از ظهرامروز (۲۵ بهمن) مجموع فروش سینماهای کشور به رقم  ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان رسید. این میزان فروش حاصل حضور ۲۷۲هزار مخاطب در سالن‌های سینما است.

 بخشی از این کاهش آمار تماشاگران را می‌توان به برگزاری جشنواره فیلم فجر و درگیر بودن مخاطبان با این جشنواره دانست. به همین دلیل است که به طور معمول بازه زمانی بهمن‌ماه تا نیمه اسفند روزهای مرده اکران سینمای ایران به حساب می‌آید.

 در هفته گذشته فیلم «جهان با من برقص» به کارگردانی سروش صحت با ۷۱۷ میلیون تومان پرفروش‌ترین فیلم هفته بود. با فاصله ای بسیار نزدیک از این اثر، «مطرب» به کارگردانی مصطفی کیایی با ۷۱۵ میلیون تومان فروش قرار دارد.

مجموع فروش فیلم  مطرب به ۳۷ میلیارد و ۷۵۰ میلون تومان رسیده و در آستانه رسیدن به رکورد فروش فیلم «هزارپا» به عنوان پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران است. فیلم سینمایی هزارپا به کارگردانی ابوالحسن داودی سال گذشته ۳۸ میلیارد و ۴۸ میلیون تومان فروش را تجربه کرد.

کمدی «زیرنظر» به کارگردانی مجید صالحی با رقم ۵۰۷ میلیون تومان سومین فیلم پرفروش هفته است و «چشم و گوش بسته»  دیگر کمدی این روزهای سینمای ایران با ۴۰۰ میلون تومان فروش هفتگی پشت سر آن قرار دارد.

فیلم ۲۳ نفر به کارگردانی مهدی جعفری در هفته گذشته ۱۶۰ میلون تومان فروش داشت تا پنجمین فیلم پرفروش هفته کم فروغ سینمای ایران باشد.

در ادامه، میزان فروش فیلم‌های در حال اکران سینمای ایران در هفته گذشته را از نظر می‌گذرانید:

 1. جهان با من برقص/ ۷۱۷ میلیون تومان
 2. مطرب/ ۷۱۵ میلیون تومان
 3. زیرنظر/ ۵۰۷ میلیون تومان
 4. چشم و گوش بسته/ ۴۰۰ میلیون تومان
 5. ۲۳ نفر/ ۱۶۰ میلیون تومان
 6. جان‌دار/ ۱۲۲ میلیون تومان
 7. منطقه پرواز ممنوع/ ۹۴ میلیون تومان
 8. اژدر/ ۵۸ میلیون تومان
 9. یادم تو را فراموش/ ۱۸ میلیون تومان
 10. امیر/۱۲میلیون تومان
 11. آشفته‌گی/ ۸ میلیون تومان
 12. بی وزنی/ ۸ میلیون تومان
 13. قطار آن شب/۷ میلیون تومان
 14. دوئت/ شش میلیون تومان
 15. اولین امضا برای رعنا/ یک میلیون تومان

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.