شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶

این هفته در حوزه هنری؛

برنامه سینماگپ میزبان مسعود جعفری جوزانی می شود

مسعود جعفری جوزانی در مراسم بزرگداشت مجید انتظامی

سینماپرس: مسعود جعفری جوزانی در سینماگپ حوزه هنری از «الزامات سینمای ملی» صحبت خواهد کرد.

به گزارش سینماپرس، دور جدید سلسله نشست‌های «سینماگپ» با حضور مسعود جعفری جوزانی کارگردان صاحب نام سینمای ایران و جبار آذین منتقد سینما، این هفته دوشنبه ۱۸ آذر ساعت ۱۶ الی ۱۸ در سالن تماشاخانه ماه حوزه هنری برگزار می‌شود.

این برنامه با موضوع «الزامات سینمای ملی  ایران» پیش بینی شده و میهمانان ضمن ارائه سخنرانی و گفت‌وگو، پاسخ‌گوی پرسش‌های حاضران خواهند بود.

بر پایه این خبر، «موقعیت کنونی سینما و موانع دستیابی به سینمای ملی، نقش و سهم سینماگران و دستگاه‌های سینمایی در شکل دهی سینمای ملی، مهمترین موانع تحقق سینمای ملی، رقابت سینمای ملی و بین‌الملل، سازمان سینمایی، بنیاد سینمایی فارابی و حوزه هنری و سایر نهادهای دولتی یا خصوصی در مسیر رسیدن به سینمای ملی» از جمله محورها و موضوعات این برنامه است.

برنامه «سینماگپ» حوزه هنری با اهدافی چون: «بررسی ضرورت‌ها و نیازهای سینمای ایران»، «ارائه دیدگاه‌ها و نظرات کارشناسان و صاحب نظران»، «انتقال تجارب اساتید سینما»، «کالبدشکافی چالش‌های مدیریت سینما» و … توسط روابط عمومی و محافل سازمان سینمایی حوزه هنری طراحی شده است.

استفاده از این برنامه برای عموم آزاد است و علاقمندان می‌توانند روز دوشنبه طی ساعت ۱۶ تا ۱۸ در سالن تماشاخانه ماه حوزه هنری از آن استفاده نمایند.

شایان ذکر است سلسله برنامه های «سینماگپ» حوزه هنری به صورت دوهفتگی با حضور یک چهره شاخص سینما یا مدیریت فرهنگی به میزبانی سازمان سینمایی حوزه هنری برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.