جمعه ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸

بی‌مهری وزارت ارشاد به سینمای ورزشی صدای یک کارگردان را درآورد

محسن محسنی نسب

سینماپرس: محسن محسنی نسب کارگردان سینما از بی مهری وزارت ارشاد و سیستم فرهنگی هنری کشور به سینمای ورزشی انتقاد کرد.

به گزارش سینماپرس، محسن محسنی نسب کارگردان سینما درباره بی مهری به سینمای ورزشی در کشور به باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: سال هاست که به سینمای ورزشی بی مهری می‌شود. متاسفانه هیچ بخشی در وزارت ارشاد و سیستم فرهنگی هنری کشور به این بخش سینما توجهی ندارد، سینمایی که ثابت کرده می‌تواند مخاطب حداکثری جذب می کند.

او افزود: به شخصه علاقه فراوانی به این نوع سینما دارم و در جدیدترین فعالیتم سراغ فیلمی با همین موضوع خواهم رفت اما مشکلات بزرگی سر راه کارگردان‌هایی که می‌خواهند به فیلم‌های ورزشی بپردازند وجود دارد.

محسنی نسب ادامه داد: اولین و مهمترین مشکل، مافیای اکران است که حتی سمت و سوی چینش گروه بازیگران یک فیلم را تعیین می‌کند. برای نمونه پس از چند سال، میلاد صدرعاملی فیلم سینمایی «سونامی» را ساخت که بازتاب خوبی نداشت، یکی از دلایل آن استفاده از بازیگرانی مانند بهرام رادانِ میانسال برای معرفی به تیم ملی است که نیاز به رده سنی بیست سال به پائین دارد، آیا این صحیح است!؟

این کارگردان اضافه کرد: مهرداد صدیقیان هم در «سونامی» در مقطع سنی نیست که به درد معرفی به تیم ملی بخورد، چون برای مخاطب باورپذیر نخواهد بود، این هم از دیگر معضلات مهم سینمای ما است که نمی‌توانیم از بازیگران ورزشی حرفه‌ای برای حضور در یک فیلم بهره ببریم، چون در گیشه موفق نخواهد بود و مجبور می‌شویم سمت بازیگران چهره با سنی بالا برویم.

محسنی نسب گفت: تا زمانی که مافیای اکران در جزئیات و کلیات ساخت یک فیلم ورود می‌کند وضع از این بدتر هم خواهد شد و اصل سینما در آینده ضربه‌های مهلکی می خورد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.