سه‌شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷

با «مرد ایرلندی»؛

اسکورسیزی جشنواره فیلم نیویورک را افتتاح می‌کند

جشنواره فیلم نیویورک

سینماپرس: فیلم سینمایی «مرد ایرلندی» به کارگردانی مارتین اسکورسیزی در جشنواره فیلم نیویورک نمایش داده می شود.

به گزارش سینماپرس به نقل از ورایتی، ساخت فیلم درام و جنایی جدید مارتین اسکورسیزی به خاطر جوان سازی ستارگانش یعنی آل پاچینو و رابرت دنیرو مدت‌ها به طول انجامید.

اما حالا مشخص شده که ساخت این فیلم به زودی به پایان می‌رسد و در جشنواره فیلم نیویورک به عنوان فیلم افتتاحیه به نمایش گذاشته خواهد شد؛ اسکورسیزی شاید مهمترین فیلم ساز نیویورکی باشد و همچنین با کنت جونز، رئیس این جشنواره رابطه نزدیکی دارد.

پیش از این به خاطر افکت‌ها و همچنین طولانی شدن تدوین، زمزمه‌هایی به گوش می‌رسید که ساخت این فیلم تا شروع این جشنواره تمام نخواهد شد.

فیلم سینمایی درام و جنایی «مرد ایرلندی» حدود ۱۶۰ میلیون دلار بودجه ساخت به خود اختصاص داده است و یکی از بخت‌های نتفلیکس در جوایز اسکار است. این فیلم نهمین همکاری مشترک دنیرو و اسکورسیزی و اولین باری است که پاچینو در فیلمی به کارگردانی اسکورسیزی بازی می‌کند. جو پشی و هاروی کیتل دو همکار طولانی مدت اسکورسیزی به همراه باب کاناوال، آنا پاکوین و ری رمانو دیگر بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

بر اساس کتاب «شنیدم که خانه را رنگ کردی» به نوشته چالز برندت، فیلم مرد ایرلندی بر روی روابط رئیس اتحادیه کارگردی و یک قاتل حرفه‌ای به نام فرانک شیران (دنیرو) و جیمی هوفا (پاچینو) تمرکز کرده است، که رئیس تیم آن‌ها پس از یک اتفاق راز آلود در سال ۱۹۷۵ ناپدید می‌شود و در سال ۱۹۸۲ خبر مرگ او منتشر می‌شود. این فیلم پاییز امسال در سالن‌های انتخابی و همچنین شبکه نتفلیکس پخش خواهد شد.

با اوجود اینکه بیشتر اعضای این فیلم در چند فیلم مثل «خیابان‌های پایین شهر»، «گاو وحشی» با اسکورسیزی همکاری داشته اند، اما هیچکدام از آن‌ها در یک دهه گذشته با وی فیلمی کار نکرده اند. آخرین همکاری دنیرو و پشی با وی مربوط به سال ۱۹۹۵ می‌شود.

جشنواره ۱۷ روزه فیلم نیویورک، در تاریخ ۲۷ سپتامبر (۵ مهر) کارش را آغاز می‌کند و تا ۱۳ اکتبر (۲۱ مهر) ادامه خواهد داشت.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.