سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴

اندر حواشی یک فیلم؛

«متری شیش و نیم» روی پرده سینماهای فرانسه

فیلم سینمایی «متری شیش و نیم»

سینماپرس: فیلم سینمایی «متری شیش و نیم» در حالی روز گذشته توسط معتبرترین پخش‌کننده فرانسه خریداری شد که نسخه قاچاق آن در خیابان‌های تهران در حال خرید و فروش است.

به گزارش سینماپرس، «متری شیش و نیم» به کارگردانی سعید روستایی را به جد می‌توان یکی از پرسروصداترین فیلم‌های اخیر سینمای ایران دانست که اتفاقات و حواشی بسیاری را پشت سرگذاشته و تا به امروز اکران موفقی را سپری کرده است. این فیلم تا این لحظه عنوان پرفروش‌ترین فیلم سال ۹۸ و پرفروش‌ترین فیلم اجتماعی سینمای ایران را یدک می‌کشد.

دومین ساخته سینمایی روستایی مضمونی اجتماعی دارد و با بازی پیمان معادی، نوید محمدزاده و فرهاد اصلانی، از زاویه جدیدی به معضل اعتیاد می‌پردازد که البته مخاطبان را هم به خوبی با خود همراه کرده است. با این حال نمایش فیلم روستایی دیگر تنها محدود به ایران نیست و «متری شیش و نیم» به زودی در فرانسه هم به نمایش در می‌آید.

طبق اعلام سعید روستایی بنا به اعلام نشریه اسکرین اینترنشنال شرکت وایلد بانچ معتبرترین پخش‌کننده فرانسه با امضای قراردادی در بازار جشنواره کن حق پخش فیلم روستایی برای اکران در این کشور را خریداری کرده است،  عرضه و پخش بین‌المللی این فیلم به عهده محمد اطبایی است.

نکته جالب توجهی که با این اتفاق همزمان شده است، پخش و توزیع نسخه قاچاق این فیلم در میان فیلم‌فروشان خیابانی است، اتفاقی که در چند روز اخیر چندین مرتبه ویدئوهای مختلفی از آن در فضای مجازی و حتی توسط کارگردان فیلم پخش و منتشر شده است. اینکه چطور فیلمی که هنوز اکرانش تمام نشده و خوب هم می‌فروشد سر از بساط سی‌دی‌فروشان خیابانی درمی‌آورد سوالی است که باید دید آیا پاسخی برای آن پیدا خواهد شد؟

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.