دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۱

آغاز به کار جشنواره فجر استانی/ سفر گروه های تئاتری به ۷ استان

جشنواره فجر استانی سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر

سینماپرس: جشنوار ی فجر استانی سی و هفتمین جشنواره ی بین المللی تئاتر فجر از ۱۶ دی در اردبیل آغاز می شود و با گذر از منطقه ی آزاد اروند، یزد، چهارمحال و بختیاری، لرستان و سیستان و بلوچستان، ۲۶ دی در کرمانشاه به پایان می رسد.

به گزارش سینماپرس، روابط عمومی سی و هفتمین جشنواره  بین‌المللی تئاتر فجر اعلام کرد، جشنواره تئاتر فجر استانی تنها جشنوار غیررقابتی در حوزه استان‌هاست که با هدف ایجاد تعامل و تبادل تجربیات هنرمندان استان‌ها و نیز مخاطب‌پروری و ایجاد یک شبکه و تور بزرگ تئاتری برای استان‌ها برگزار می‌شود. این جشنواره با استفاده از حداکثر ظرفیت تئاتر و هنرمندان تئاتر استان‌ها قبل از شروع جشنواره اصلی فجر با شور و شوق هنرمندان و مردم در استان‌های‌ میزبان روی صحنه می‌رود.

در جشنواره فجر استانی سی و هفتمین دوره از جشنواره تئاتر فجر ۱۱ اثر از منتخبان برگزیده جشنواره های تئاتر استان ها و ۱۰ اثر به انتخاب بخش فجر استانی از تهران، مشهد، کرج، همدان و کرمانشاه که آثار استانی بودند به این تور تئاتر پیوستند و طبق هماهنگی دبیرخانه مرکز و برنامه ریزی دبیران فجر استانی مجموعا ۳۳ سفر انجام خواهد شد تا این تور تئاتر شکل بگیرد.

جشنواره فجر استانی در سی و هفتمین دوره از جشنواره تئاتر فجر با گذر از هفت استان از ۱۶ دی ۱۳۹۷ در اردبیل آغاز می شود و تا ۱۹ دی در این استان اجرا می شود و سپس از ۱۸ تا ۲۱ دی در منطقه آزاد اروند، از ۱۹ تا ۲۲ دی در استان یزد، از ۲۰ تا ۲۳ دی در استان چهارمحال و بختیاری، از ۲۱ تا ۲۴ دی در استان لرستان، از ۲۲ تا ۲۵ دی در استان سیستان و بلوچستان و از ۲۳ تا ۲۶ دی در استان کرمانشاه ادامه پیدا می کند.

در کنار اینها، نمایشگاه عکس و پوستر آثار برگزیده سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر نیز از جمله نمایشگاه چهل سالگی یا تئاتر بعد از انقلاب و نمایشگاه تخصصی کتب در این استان ها برپا می شود.

اسامی آثاری که در هر استان روی صحنه می رود به زودی اعلام خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.