چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۷

تشکیل شورای بررسی و تأیید نشانه‌ها در معاونت هنری وزارت ارشاد

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

سینماپرس: شورای بررسی و تأیید نشانه ها و نمادهای دستگاه‌های دولتی و وابسته به دولت در معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور ساماندهی نشانه ها و نمادهای دستگاه‌های دولتی تشکیل شد.

به گزارش سینماپرس، بر اساس آیین نامه بررسی و تأیید نشانه ها و نمادهای دستگاه‌های دولتی و وابسته به دولت مصوب هیأت وزیران و ابلاغ آن، شورای بررسی و تأیید نشانه ها و نمادهای دستگاه‌های دولتی و وابسته به دولت در معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور ساماندهی نشانه ها و نمادهای دستگاه‌های دولتی تشکیل شد.

بر اساس این آیین نامه، معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی (رییس شورا)، نمایندگان وزارت کشور، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، نماینده سازمان اسناد کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، نماینده سازمان ثبت اسناد  املاک کشور و ۲ نفر صاحبنظر مرتبط با موضوع نشانه ها و نمادها عضو این شورا هستند.

این شورا براساس آیین نامه وظیفه بررسی و تأیید نشانه ها و نمادهای پیشنهادی دستگاه‌های دولتی و وابسته به دولت و تصمیم گیری درباره اختلافات مربوط به تشابه نشانه ها و نمادهای دستگاه‌های دولتی و وابسته به دولت را برعهده دارد.

طبق ماده ۶ این آیین نامه از زمان لازم الاجرا شدن آیین نامه، نشانه ها و نمادهای جدید دستگاه‌های دولتی وابسته به دولت پس از تصویب شورا قابل استفاده است.

بر اساس تبصره ۲ ماده آیین نامه بالاترین مقام اجرایی دستگاه دولتی یا وابسته به دولت که پیشنهاد بررسی نشانه و نماد دستگاه را به شورا ارائه کرده است، در جلسات شورا حضور پیدا می کند.

دبیرخانه شورای بررسی و تأیید نشانه ها و نمادهای دستگاه‌های دولتی و وابسته به دولت در معاونت امور هنری تشکیل شده و تاکنون ۲ جلسه شورا برگزار شده است.

در دومین جلسه شورا نشان پیشنهادی مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری برای این مرکز با حضور حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس جمهور و رییس مرکز و اعضای شورا، بررسی و تصویب شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.