دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۴

گشایش «نگارخانه کودک» در فرهنگسرای ارسباران

افتتاح «نگارخانه کودک» در فرهنگسرای ارسباران

سینماپرس: «نگارخانه کودک» صبح امروز همزمان با روز جهانی کودک در فرهنگسرای ارسباران افتتاح شد.

به گزارش سینماپرس، همزمان با روز جهانی کودک «نگارخانه کودک» ۱۶ مهر ساعت ۱۰ با حضور کودکان در فرهنگسرای ارسباران افتتاح شد.

محسن سلیمانی رییس فرهنگسرای ارسباران هدف از افتتاح «نگارخانه کودک» را برقراری ارتباط، بیان احساسات و بروز حالت‌های درونی کودکان با هر شکل از هنرهای تجسمی نظیر نقاشی، سفال و تصویرسازی دانست.

سلیمانی افزود: یادگیری هنر برای کودکان در رشد مهارت‌های کلامی، ارتباطی، تفکر، قدرت تصمیم‌گیری و حل مساله، یادگیری بصری- فضایی، رشد تفکر انتقادی، به کارگیری اطلاعات بصری و ارتقای هوش نوآوری حایز اهمیت است.

رییس فرهنگسرای ارسباران هوشیاری فرهنگی را برای کودکان در عصر ارتباطات در فضای مجازی مهم دانست و اظهار کرد: آموزش هنر به کودکان به درک و تفسیر بهتر باورها، ارزش‌ها، هویت فرهنگی جامعه، رشد و شکوفایی استعدادها و مسئولیت پذیری آنها کمک می کند.

وی عنوان کرد: بازدید کودکان از نگارخانه‌ها، موزه‌ها و آثار فرهنگی و هنری، یادگیری هنر و خلق آثار هنری از سنین پایین باید از سوی والدین مورد توجه قرار گیرد.

سلیمانی همچنین از برگزاری نمایشگاه‌های هنری با آثار دانش آموزان در «نگارخانه کودک» به طور رایگان خبر داد.

در این مراسم نمایش «گروفالو» نوشته بهرام جلالی با کارگردانی آرش شریف زاده برای کودکان به اجرا در آمد.

بازدید از نگارخانه کودک و تماشای آثار نقاشی گروهی کودکان با موضوع «صلح»، اجرای مسابقه و بازی گروهی بخش‌های دیگر ویژه برنامه روز جهانی کودک در فرهنگسرای ارسباران بود.

همچنین با حضور سفیران شرکت آب و فاضلاب تهران کودکان با الگوهای مصرف بهینه آب آشنا شدند و از سوی فرهنگسرای ارسباران به رسم یاد بود به کودکان کتاب اهدا شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.