چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۵

مدیر شبکه آموزش:

رسانه ملی تلاش می‌کند مجمع جهانی تقریب را در رسیدن به اهداف رسانه ای یاری دهد

جلسه شبکه آموزش سیما با مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

سینماپرس: نشست تخصصی مدیر شبکه آموزش سیما باجمعی از اعضای شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برگزار شد.

به گزارش سینماپرس، جمعی از اعضای شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در دیدار با مسعود احمدی افزادی مدیر شبکه آموزش خواستار گسترش همکاری های رسانه ملی در زمینه تقویت همدلی و هم افزایی مذاهب اسلامی شدند.

در این دیدار احمدی افزادی با اشاره به اهمیت رسالت مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و ضرورت تدوین سازوکارهای رسانه ای برای فعالیت های بزرگ تقریبی، تاکید کرد: رسانه ملی همچون سال های گذشته تلاش خواهد کرد با نقشه راهی مدون مجمع جهانی تقریب را در رسیدن به اهداف رسانه ای یاری دهد.

وی خواستار شد که برنامه های ویژه مجمع به صورت غیرمستقیم از روزهای پایانی صفر آغاز شود تا در شرایط حساس کنونی منطقه که همت دشمنان بر اختلاف افکنی و تشدید افتراقات میان اقوام و مذاهب است، زمینه های همدلی و نزدیکی میان اقوام و مذاهب کشورهای اسلامی و ایران بیشتر فراهم شود.

مدیر شبکه آموزش سیما با تاکید بر فرهنگ وحدت و جلوگیری از تفرقه دینی و تمدنی، به اعضای شورای عالی مجمع جهانی تقریب پیشنهاد کرد با طراحی نظام جامع رسانه ای از جمله تهیه بسته های تلویزیونی، تولید محتوای آموزشی به نسل های سوم و چهارم انقلاب را بر عهده بگیرند و با توجه به ماموریت هریک از شبکه ها و نوع مخاطبان آنها این بسته های فرهنگی رسانه ای را توزیع کنند.

در ادامه حجت الاسلام کیایی نژاد مشاور ارشد مجمع جهانی تقریب نیز با اشاره به حضور اقلیت های مذهبی در دوران دفاع مقدس گفت: مردم ما در تمامی بزنگاه های تاریخی کشور نشان داده اند فارغ از هر مذهب یا قومیتی تنها به اسلام و ایران اسلامی می اندیشند.

آصفری دیگر عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب نیز خواستار آن شد تا شبکه آموزش در برنامه های خود موضوعاتی همچون انسجام و یکپارچگی را در دستور کار قرار دهد.

وی ادامه داد: شبکه هفت سیما به عنوان شبکه آموزش محور رسانه ملی در سبد فرهنگی ایرانیان جایگاه ویژه ای دارد و می تواند با تولید برنامه های پرمحتوا نسل های جوان را با منابع و دستاوردهای ارزشمند کشور آشنا سازد.

عفت شریعتی مشاور دبیرکل و مدیرکل بانوان مجمع جهانی تقریب در پایان با اشاره به برگزاری سی و دومین اجلاس مجمع جهانی تقریب بین مذاهب اسلامی به نقش موثر تلویزیون در ایجاد الفت، وحدت و همدلی میان مذاهب اشاره و عنوان کرد: شبکه آموزش می تواند در کنار سایر شبکه ها، بهترین همراه ما در روشنگری و تنویر افکار باشد. تقویت وحدت اسلامی از دستاوردهای نظام مقدس ماست و در تلاش برای رسیدن به این مهم همراهی رسانه ملی به عنوان موثرترین رسانه کشور با مخاطبان میلیونی را نیازمندیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.