شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۹

ادامه ضبط «سیمین» در گاوخونی

فیلم سینمایی سیمین

سینماپرس: فیلمبرداری فیلم سینمایی «سیمین» به تهیه کنندگی و کارگردانی مرتضی آتش زمزم در لوکیشن گاوخونی در اصفهان پیگیری می شود.

به گزارش سینماپرس، فیلم سینمایی «سیمین» به تهیه کنندگی و کارگردانی مرتضی آتش زمزم به تازگی در اصفهان کلید خورده است. گروه تولید فیلمبرداری بخش های مربوط به گاوخونی و خانه های تاریخی را به اتمام رسانده اند و طی روزهای آینده کار در بستر رودخانه خشک زاینده رود ادامه دارد.

«سیمین» فیلمی درباره علت خشک شدن زاینده رود و تاثیرات آن بر زندگی مردم به ویژه کشاورزان است. قصه در فضایی استعاری روایت می شود و کاراکتر مادر در آن نمادی از آب و رودخانه است. سازندگان امیدوار هستند با این فیلم توجه مسئولان و مردم را به این فاجعه بزرگ جلب کنند که حاصل بی تدبیری و فقدان مدیریت صحیح است.

بخش عمده ای از فیلم در کنار زاینده رود و تالاب گاوخونی فیلمبرداری می شود.

بازیگران این فیلم عبارتند از محمدرضا هدایتی، لاله اسکندری، محمد فیلی، جمشید صدری، پری کربلایی، سپیده مظاهری، مریم نقیب الذاکرین و بازیگران کودک و نوجوان: امیرعباس رضایی و مریم عرب جعفری.

آتش زمزم تهیه کنندگی و کارگردانی فیلم را به عهده دارد و فیلمنامه آن کار مشترک کریم روناسیان و خزر مهرانفر است. قصه این فیلم برداشتی از مستند «رودی که کشته شد» است که بدون پرده به مشکلات اصلی زاینده رود و روند خشک شدن آن می پرداخت و سال ۹۳ در شانزدهمین جشن مستند سینمای ایران به عنوان بهترین فیلم برگزیده شد.

سازندگان با تدوین همزمان پروژه توسط کاوس آقایی در تلاش هستند تا فیلم را برای حضور در جشنواره بین المللی کودکان و نوجوانان اصفهان آماده می کنند.

عوامل اصلی فیلم عبارتند از تهیه کننده و کارگردان: مرتضی آتش زمزم، نویسندگان:کریم رناسیان و خزر مهرانفر، مشاور پروژه: مهدی طاهری، مدیر فیلمبرداری: محمد فضیله، طراح صحنه و لباس: وحید لاری، دستیاران صحنه: حسام حیدریان و مهدی پرچمی، دوخت لباس و جامه دار: فاطمه جهانی، طراح گریم: علی بهادری، مجری گریم بانوان: صفا درویش زرگر، صدابردار: مسعود اردلانی، دستیار صدا: علی کاظمی، عکس: رضا سلطانی، برنامه ریز: کریم رناسیان، دستیار دوم کارگردان: حسین توکلی، منشی صحنه: مریم نقیب الذاکرین، مدیر تولید: مجتبی آتش زمزم، مدیر تدارکات: محمود کریمی، دستیار تدارکات: مهدی حمید، علی توکلی، حمید چلمغانی و مهدی چلمغانی، هماهنگی تولید: امیر ناصر سلطانی، مجریان طرح: رضا شاکری، بهرام زنده دل، دستیار تهیه کننده: ابوالفضل آتش زمزم، دستیاران تصویر: علی کرمی، همت منتظری، محمد قربانی، حامد قطبی و آرمین ذوالفقاری و مشاور رسانه ای: هادی اعتمادی مجد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.