محمدحسین مهدویان

معرفی و اخبار مرتبط

محمدحسین مهدویان (زاده ۱۳۶۰ - بابل) کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس است.

مهدویان برای ساخت فیلم ایستاده در غبار مورد تحسین قرار گرفت و سیمرغ بلورین بهترین فیلم جشنواره فیلم فجر ۱۳۹۴ را دریافت کرد. او دارای مدرک کارشناسی سینما (گرایش کارگردانی) از دانشگاه سوره و همچنین کارشناسی ارشد تهیه‌کنندگی از دانشگاه صدا و سیما می‌باشد. او برای فیلم ماجرای نیمروز برای دومین بار سیمرغ بلورین بهترین فیلم جشنواره فیلم فجر ۱۳۹۵ را دریافت نمود

لیست اخبار مرتبط

کل اخبار:308

 • ایستاده در غبار+سربازان نی ریز ۱۳۹۵-۰۴-۰۴ ۱۳:۲۸

  فیلم / بخشی از فیلم سینمایی«ایستاده در غبار» تقدیم به سربازان مظلوم نی‌ریز

  سینماپرس : به دنبال حادثه دلخراش برای سربازان مظلوم در نی‌ریز و واکنش‌های بی‌شمار مردم، بخشی از فیلم سینمایی«ایستاده در غبار» که در این صحنه از فیلم حاج احمد متوسلیان، بی‌مسئولیتی رییس بیمارستان تحت نظرش را در قبال یک جوان کم سن و سال بسیجی که برای خدمت به میهن به جنگ آمده بود، تاب نمی‌آورد و او را شدیدا بازخواست می‌کند و جملاتی را درباره مادر و پدر چشم به راه این جوان بیان می‌کند که تکرار آن در حادثه نی‌ریز مورد توجه قرار گرفته است نمایش داده می شود.

 • ایستاده در غبار ۱۳۹۵-۰۳-۳۰ ۱۳:۲۹

  صوت / موسیقی تیتراژ پایانی فیلم سینمایی«ایستاده در غبار»

  سینماپرس : بخشی از موسیقی تیتراژ پایانی فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» که توسط حبیب خزایی‌فر ساخته شده است، منتشر شد.

 • ایستاده در غبار ۱۳۹۵-۰۳-۳۰ ۱۱:۰۳

  نقدی بر فیلم زندگی حاج احمد متوسلیان؛

  «ایستاده در غبار» تجلی اسطوره زمان ما/ قهرمانی که مهدویان تصویر می کند گویی حیاتی جاویدان دارد

  سینما پرس/صابر الله دادیان: قهرمان؛ نیاز هر سینمای داستان گو است که اصالت را پیش از هر چیز به مخاطب خود می دهد و میزان گستردگی مخاطبانش ملاکی بر اثرگذاری و کارکرد درست فیلم در انتقال پیام است که همانا کارکرد و رسالت اصلی رسانه است. اما پیش از این مهم، قهرمان نیاز یک ملت و به نوعی نیاز و خاستگاه یک اجتماع آرمان گرا و کمال نگر است.

 • ایستاده در غبار ۱۳۹۵-۰۳-۲۹ ۱۳:۵۹

  عکس / فیلم سینمایی «ایستاده در غبار»-۱

  سینماپرس : فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» به کارگردانی محمد حسین مهدویان و تهیه کنندگی حبیب الله والی نژاد پس از دریافت سیمرغ بلورین بهترین فیلم سی و چهارمین جشنواره فجر در سینماهای کشور به روی پرده رفت و با ستایش جمعی از اهالی سینما، منتقدان و سیاستمداران روبرو شد.

 • اکران خصوصی فیلم سینمایی«ایستاده در غبار» ۱۳۹۵-۰۳-۲۱ ۱۰:۱۹

  عکس / اکران خصوصی فیلم سینمایی«ایستاده در غبار»

  سینماپرس : مراسم اکران خصوصی فیلم سینمایی«ایستاده در غبار» عصر پنجشنبه بیستم خرداد ماه با حضور جمعی از اهالی سینما و عوامل این فیلم در پردیس کوروش برگزار شد.

 • ایستاده در غبار ۱۳۹۵-۰۳-۲۱ ۰۳:۱۷

  نقد شفاهی فیلم های در حال اکران؛

  آذین: «ایستاده در غبار» جایگاهی شاخص در میان تولیدات دینی و اجتماعی سینمای داستانی و مستند دارد

  سینماپرس: جبار آذین منتقد و مدرس سینمای کشور همزمان با آغاز اکران فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» اولین ساخته سینمایی محمدحسین مهدویان مستندساز مطرح سینمای کشور گفت: این اثر سینمایی جایگاهی شاخص در میان تولیدات دینی و اجتماعی سینمای داستانی و مستند دارد و به شدت جای این گونه تولیدات در سینمای ما خالی به نظر می رسید.

 • ایستاده در غبار ۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۱:۴۲

  فیلم / اولین تیزر تلویزیونی فیلم سینمایی«ایستاده در غبار»

  سینماپرس : اولین تیزر تلویزیونی فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» به کارگردانی محمدحسین مهدویان همزمان با آغاز پیش‌فروش اینترنتی و پخش از تلویزیون منتشر شد.

 • ایستاده در غبار ۱۳۹۵-۰۳-۰۴ ۱۲:۱۹

  فیلم / تیزر فیلم سینمایی«ایستاده در غبار» به مناسبت آزادی خرمشهر

  سینماپرس: جدیدترین تیزر فیلم سینمایی«ایستاده در غبار» به مناسبت سوم خرداد ماه روز آزادی خرمشهر منتشر شد.این فیلم اولین اثر سینمایی محمدحسین مهدویان است که زندگی حاج احمد متوسلیان، فرمانده جاویدالاثر لشگر محمدرسول الله(ص) از دوران کودکی تا سال‌های حضور در جبهه‌های جنگ و مفقود شدنش را روایت می‌کند.