روز ملی سینما

کل اخبار:109

 • ساعد نیکذات ۱۳۹۶-۰۶-۲۰ ۰۳:۳۵

  انتظارات صنفی سینماگران در آستانه روز سینما/۶

  نیک ذات: اگر سیاستمداران پای شان را از سینما بیرون بکشند وضعیت ما بهتر می شود/ اقتصاد فلج کشور مانع دستیابی صنوف به حقوق طبیعی شان شده است

  سینماپرس: ساعد نیک ذات فیلمبردار باسابقه سینما در آستانه روز سینما در رابطه با انتظارات خود از مدیران سینمای کشور و مسئولان خانه سینما در قبال سینماگران گفت: اگر سیاستمداران پای شان را از سینما بیرون بکشند وضعیت ما رو به بهبود می رود چرا که متأسفانه همیشه سیاستمداران بوده اند که مانند سدی در مقابل نیازها و اهداف سینماگران ایستاده اند و نگذاشته اند آن ها به تنهایی برای صنوف و معیشت شان تصمیم گیری کنند!

 • مسعود ولدبیگی گیریمور ۱۳۹۶-۰۶-۱۹ ۰۳:۱۳

  انتظارات صنفی سینماگران در آستانه روز سینما/۵

  ولدبیگی: دولت ثابت کرده با هنر و هنرمند میانه خوبی ندارد/ سینما امروزه مانند مریض محتضری است که مسئولان هیچ حمایتی از آن ندارند!

  سینماپرس: مسعود ولدبیگی چهره پرداز پیشکسوت سینما و برنده ۳ سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر در آستانه روز سینما در رابطه با انتظارات خود از مدیران سینمای کشور و مسئولان خانه سینما در قبال سینماگران گفت: متأسفانه دولت ثابت کرده مطلقاً با هنر و هنرمند میانه خوبی ندارد و از این رو به وضعیت کاری، زندگی و معیشتی سینماگران از سوی مسئولان فرهنگی و هنری دولت کمترین رسیدگی نمی شود.

 • سارا قراچه داغی ۱۳۹۶-۰۶-۱۹ ۰۰:۳۲

  رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی طراحان فنی و مجریان صحنه:

  رکود حوزه تولید، بیکاری، فقدان بیمه تأمین اجتماعی، مشکلات بیمه تکمیلی، بی مسکنی و... مهمترین مشکل امروزه تعداد کثیری از اهالی سینماست

  انتظارات صنفی سینماگران در آستانه روز سینما/۴

  سینماپرس: سارا قراچه داغی رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی طراحان فنی و مجریان صحنه در آستانه روز سینما در رابطه با انتظارات خود از مدیران سینمای کشور و مسئولان خانه سینما در قبال سینماگران گفت: رکود شدید در حوزه تولید، بیکاری، فقدان بیمه تأمین اجتماعی، مشکلات بیمه تکمیلی، بی مسکنی و... مهمترین مشکل امروزه تعداد کثیری از اهالی سینما است اما متأسفانه هیچ یک از مسئولان سینمای کشور و مسئولان خانه سینما که موظف هستند به امور صنفی سینماگران رسیدگی کنند تدبیری برای برون رفت از این شرایط بحرانی ندارند.

 • عباس شوقی ۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۱۱:۵۹

  انتظارات صنفی سینماگران در آستانه روز سینما/۳

  شوقی: باندبازی و فقدان مدیریت آگاه مشکل امروز سینماست/ خانه سینما با اتکا به دروغ های شاخدار می خواهد صنوف را در وزارت کار ثبت کند!

  سینماپرس: عباس شوقی طراح جلوه های ویژه سینما در آستانه روز سینما در رابطه با انتظارات خود از مدیران سینمای کشور و مسئولان خانه سینما در قبال سینماگران گفت: باندبازی و فقدان مدیریت آگاه و دغدغه مند مشکل اصلی امروز سینما است؛ ما حتی در برگزاری جشن ها و مراسم هایی مانند جشنواره فجر و یا جشن خانه سینما هم با مشکل مواجه هستیم و اتفاقات بد و ناداوری ها و حق خوری ها و حق کشی ها در این جشن ها هم بیداد می کند چه برسد به آنکه حضرات بخواهند سینمای کشور را به درستی اداره کنند!

 • اصغر رفیعی جم ۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۰:۰۲

  انتظارات صنفی سینماگران در آستانه روز سینما/۲

  انتقاد از فیلم های بی محتوا و از بین رفتن روابط انسانی/ رفیعی جم: در سینما عده ای به فکر چپاول و پرکردن جیب شان هستند؛ گنگ هایی که همه می شناسند!

  سینماپرس: اصغر رفیعی جم فیلمبردار و تهیه کننده در آستانه روز سینما در رابطه با انتظارات خود از مدیران سینمای کشور و مسئولان خانه سینما در قبال سینماگران گفت: واقعاً دیگر هیچ امیدی برای بهبود سینمای کشور در دل من نمانده است؛ سینمایی که این روزها ما شاهد آن هستیم با سینمایی که سال ها قبل ما در آن کار و فعالیت می کردیم تفاوت های فاحش فراوانی دارد در سینمای امروز پیشکسوت دیگر هیچ ارج و قربی ندارد و ارتباطات انسانی و عاطفی به طور کل از بین رفته است و همه و همه به فکر منافع شخصی خودشان هستند.

 • اصغر آبگون ۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۱:۳۸

  انتظارات صنفی سینماگران در آستانه روز سینما/۱

  آبگون: ناامیدی، یأس، درماندگی و افسردگی این روزها گریبان اهالی سینما را گرفته است/ متأسفانه مدیران سینمایی تنها عده ای خاص را می بینند!

  سینماپرس: اصغر آبگون صدابردار سینما در آستانه روز سینما در رابطه با انتظارات خود از مدیران سینمای کشور و مسئولان خانه سینما در قبال سینماگران گفت: متأسفانه زندگی بخش اعظمی از اهالی سینمای کشور متلاشی شده و آن ها حتی نان شب شان را نمی توانند تأمین کنند اما مدیران سینمایی ما هیچ تدبیری برای برطرف کردن این اوضاع و شرایط بحرانی ندارند و گویا اصلاً برایشان مهم نیست که برخی از بهترین های سینمای کشور در بیچارگی مطلق زندگی می کنند و همین که چند نفری از دوستان شان را دارند که به آن ها به به بگویند برایشان کافی است!

 • چهارسال بی تدبیری در حوزه فرهنگ و هنر-4 ۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۲:۲۷

  ۴ سال بی تدبیری در حوزه فرهنگ و هنر/ بخش چهارم

  ۴ سال هتاکی به سینماگران، دریافت حقوق های نجومی مدیران دولت تدبیر و امید و رکود و بیکاری در بین اهالی سینما و آحاد افراد جامعه

  سینماپرس: در آستانه انتخابات دوازدهمین دوره ریاست با نیم نگاهی به مصاحبه های انجام شده اهالی سینما مشخص می گردد بی تدبیری، ایجاد یأس و ناامیدی در جامعه سینمایی، هتاکی به سینماگران توسط مسئولان سازمان سینمایی و تهدید و ارعاب شدید آن ها برای انجام مصاحبه های انتقادی، رفتار دیکتاتوری روابط عمومی های زیرمجموعه سازمان سینمایی با رسانه های منتقد، دریافت حقوق های نجومی مدیران دولت تدبیر و امید و رکود و بیکاری در بین اهالی سینما و آحاد افراد جامعه دستاوردهای دولت یازدهم است!

 • احسان کرمی در اختتامیه دومین جشنواره فیلم و عکس همراه تهران ۱۳۹۵-۰۶-۲۴ ۱۰:۴۹

  چرا کرمی باید دروغ‌ ممنوع‌التصویری خانواده کوثری را تکرار کند؟!

  اپوزیسیون‌بازی مجری تلویزیون سر سفره رسانه ملی!

  سینماپرس: سال‌هاست که دایره بسته مجریان تلویزیون با بی‌توجهی به خواسته رهبر انقلاب در میدان دادن به جوانان مؤمن و انقلابی، پا برجامانده است و این حالت انحصاری باعث شده تا امثال کرمی در اجراهای بیرون از سازمان خود به طعنه نیز که شده سیاست‌های فرهنگی صداوسیما را به سخره بگیرند حتی اگر این طعنه‌ها بر اساس یک ادعای دروغین شکل گرفته باشد.

 • ایوبی ۱۳۹۵-۰۶-۲۳ ۱۲:۳۱

  فراز و فرودهای روز ملی سینما

  وقتی سینما با بیانیه‌های پرشور، رنگی می‌شود!

  سینماپرس: ایوبی، امسال هم به رسم معمول پیام‌های پرشور همیشگی‌اش، روز ملی سینما را روز «پیروزی یک فرهنگ و یک تمدن کهن» معنا کرده و آن را «کرنش جلوه‌های ویژه، صنعت و پول در برابر شعر و ادب و عرفان» دانسته است. این روزهای سینما البته، مقیاس مناسبی است برای تطبیق دادن این واژگان پرشور با واقعیتی که در سالن‌های تاریک کشور لابه‌لای صندلی‌ها گم شده است.

 • روز سینما ۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۲۳:۴۰

  طی مراسمی با حضور اهالی سینما

  برگزیدگان جشن «خانه سینما» معرفی شدند/ «ایستاده در غبار» بهترین فیلم شد

  سینماپرس: برگزیدگان هجدهمین جشن خانه سینما طی مراسمی در میدان مشق تهران با حضور اهالی سینما و صنوف سینمایی در حالی معرفی شدند که همانند جشنواره فیلم فجر جایزه بهترین کارگردانی به سعید روستایی برای «ابد و یک روز» و بهترین فیلم به «ایستاده در غبار» رسید و فیلم برجسته «بادیگارد» بایکوت شد.

 • بهرام بیضایی ۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۲:۰۳

  «روز ملی سینما فرصتی برای نقد سینما»

  از بیضایی تا حیایی، سینما تحمل نقد شدن ندارد!

  سینماپرس: فیلم "وقتی همه خوابیم" در جشنواره ۲۷ ام فیلم فجر به نمایش در آمد و در بخش بین الملل، سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه مخاطبان را دریافت کرد بیضایی به خاطر نقد کردن گروهی از همکارانش مورد حملات شدید رسانه‌ای قرار گرفت.

 • حاجی واشینگتون ۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۵:۵۲

  به بهانه همزمانی عید سعید قربان و روز ملی سینما

  مروری بر سکانس «قربانی کردن» در فیلم «حاجی واشنگتن» اثر علی حاتمی+ فیلم

  سینماپرس: امسال بخت یار ما بوده است تا به بهانه قرابت تقویمی روز ملی سینما و عید سعید قربان در تاریخ هجری و قمری، این سکانس ماندگار سینمای علی حاتمی را بازخوانی کنیم و بار دیگر به این نکته بیاندیشیم که می توان با تعامل اندیشه و هنر مفاهیمی همچون اعیاد مهم دین اسلام را در سینما به طور نمایشی و نیز درگیر با محتوا به تصویر کشید و به آن ماندگاری نامیرا داد.

 • حجت اله ایوبی-بازخوانی رهنمودهای رهبر معظم انقلاب ۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۴:۰۰

  به بهانه فرارسیدن روز ملی سینما؛

  عملکرد ایوبی چه میزان با دغدغه های رهبری همخوانی دارد!؟/ بازخوانی رهنمودهای رهبر معظم انقلاب درباره سینما

  سینماپرس: محمدرسول محمدی/ ایوبی امروز باید کارنامه عملکرد خود را در تولیداتی که با حمایت مجموعه تحت مدیریتش بر پرده سینمای کشور نقش بسته ارزیابی کند و ببیند در شرایطی که سیاه نمایی و ابتذال به بهانه سینمای اجتماعی به حدی رسیده که موجب شد رهبر معظم انقلاب عنوان کنند "برخی فیلم‌های جشنواره «فجر» مردم را به سمت مفاسد اجتماعی سوق می‌دهند" و یا در جایی دیگر به ترویج و تجلیل از هنرمندانِ بدون اعتقاد و «ولنگار» انتقاد کنند، آیا می تواند این کارنامه را برای رفع دغدغه ایشان ارایه نماید!

 • افزایش قیمت بلیت ۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۲:۴۸

  از «حاجی آقا آکتور سینما» تا «میکس» داریوش مهرجویی

  رخ به رخ با سینما در روز ملی سینما/ چه فیلم‌هایی با محوریت «سینما» ساخته شدند؟

  سینماپرس: فیلم «حاجی آقا آکتور سینما» که در سال ۱۳۱۲ به اکران درآمد، اولین آینه‌ای است که سینما را در برابر سینما قرار داد. فیلمی صامت که با استفاده از ابزار تکنولوژیک سینما پُلی برای نقد جریان ورود مدرنیته به حریم سنت‌گرای این سرزمین ساخت.

 • حجت الاسلام نصراله پژمانفر در رونمایی از نماهنگ «ایستاده‌ایم تا آخرین قطره خون» ۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۰:۲۶

  یادداشت رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس به مناسبت روز سینما

  «سفارش» در سینما به معنای «تحمیل» و «محدودیت» نیست

  حجت‌الاسلام پژمانفر گفت: روز ملی سینما شاید بهانه خوبی باشد تا به این هنر مهم از زاویه دیگری نگریسته شود. زاویه‌ای مهم اما مغفول که به نظر می‌رسد اگرچه بحث‌هایی درباره آن صورت گرفته اما هیچگاه بصورت اساسی جایگاه خود را نیافته است.

 • نشست خبری هجدهمین جشن خانه سینما ۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۰:۲۱

  طی مراسمی در تالار ایوان شمس

  ۴ چهره سینمایی تجلیل شدند/ سبد گل قالیباف برای سینماگران / تقدیر از سینماداری که رئیس فدراسیون کشتی بود

  سینماپرس: مدیرعامل خانه سینما اظهار کرد: ما مشتاق حضور مردم در جشن سینمای ایران هستیم. ما بدون درک و فهم مردم راه به جایی نخواهیم برد. همواره سعی کردیم افتخارات و رنج‌های مردم را به نمایش در بیاوریم و این کار را انجام خواهیم داد و می‌دهیم.

 • عزت اله انتظامی ۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۱۰:۵۰

  در آستانه روز ملی سینما عنوان شد؛

  انتظامی: همیشه با عشق و علاقه در سینما فعالیت کرده ام و هیچ گاه از کارم پشیمان نشده ام/ جوانان با دانش و مطالعه وارد سینما شوند

  سینماپرس: استاد عزت الله انتظامی بازیگر پیشکسوت سینما، تلویزیون و تئاتر ایران در آستانه روز ملی سینما گفت: همیشه با عشق و علاقه در سینما فعالیت کرده ام و هیچ گاه از کارم پشیمان نشده ام و خوشبختانه از همه فعالیت ها و انتخاب هایم در سینما راضی هستم.

 • ثریا قاسمی ۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۰۲:۴۰

  در آستانه روز ملی سینما عنوان شد؛

  قاسمی: متأسفانه پیشکسوتان نادیده گرفته می شوند/ امروزه بسیاری از سینماگران در تأمین نیازهای اولیه زندگی شان دچار مشکل شده اند

  سینماپرس: ثریا قاسمی بازیگر پیشکسوت سینما، تلویزیون و تئاتر در آستانه روز ملی سینما گفت: من و هم نسلانم با مشکلات زیاد در سینما کارمان را ادامه می دهیم چرا که با عشق و علاقه وارد سینما شده ایم و در ساختن آن نقش داشته ایم و الآن هم مجبور هستیم در همین عرصه ادامه فعالیت دهیم.

 • فاطمه گودرزی* ۱۳۹۵-۰۶-۱۷ ۱۰:۱۹

  در آستانه روز ملی سینما عنوان شد؛

  گودرزی: جوانان علاقمند با هدف مشخص وارد سینما شوند/ امروزه «گنگ» هایی در سینما حضور دارند که اجازه حضور هر هنرمندی را نمی دهند!

  سینماپرس: فاطمه گودرزی بازیگر سینما و تلویزیون در آستانه روز ملی سینما گفت: تنها توصیه من به علاقمندان ورود به حرفه سینما این است که با هدف مشخص وارد سینما شوند و تنها از سر ذوق و علاقه و بدون مطالعه به سینما فکر نکنند چرا که می تواند برای آن ها شکست هایی را به همراه داشته باشد.