حوزه هنری

کل اخبار:852

 • فیلم سینمایی «مصلحت نظام» ۱۳۹۹-۰۹-۱۷ ۱۰:۲۷

  به کارگردانی حسین دارابی؛

  «حوزه هنری» با «مصلحت نظام» آماده حضور در جشنواره فیلم فجر می‌شود

  سینماپرس: فیلم سینمایی «مصلحت نظام» به کارگردانی حسین دارابی آماده حضور در جشنواره فجر می‌شود.

 • رونمایی از مستند سوریه، پرونده یک بحران ۱۳۹۹-۰۸-۲۵ ۱۹:۳۲

  در حوزه هنری؛

  رونمایی از پوستر و نشان واره مجموعه مستند «سوریه، پرونده یک بحران»

  سینماپرس: سعدالله زارعی کارشناس مسائل سیاسی و خاورمیانه در خصوص مستند «سوریه پرونده یک بحران» گفت این شناخت جامعی در مورد سوریه به مخاطب ارائه می‌کند.

 • سالن سینما؛ گیشه؛ فروش بلیط؛ کرونا ۱۳۹۹-۰۸-۲۱ ۱۲:۲۵

  با اضافه شدن سینماهای حوزه هنری؛

  میزان تسهیلات چهاردرصدی سازمان سینمایی به سینماداران به ۲۴۰ میلیارد ریال رسید

  سینماپرس: سینماهای حوزه هنری هم برای دریافت وام جهت پرداخت بدهی دفاتر پخش از اکران ۹۸ به صندوق کارآفرین امید معرفی شدند.

 • آرم سازمان سینمایی ۱۳۹۹-۰۸-۰۶ ۱۵:۴۲

  ازسوی سازمان سینمایی؛

  مهلت مراجعه سینماهای بدهکار به صندوق اعتباری هنر تمدید شد

  سینماپرس: فهرست به روز رسانی شده بدهی سینماهای کشور به دفاتر پخش از اکران ۹۸ به مبلغ ۲۹۳ میلیارد و ۱۳۰ میلیون ریال منتشر شد.

 • حمیدرضا جعفریان ۱۳۹۹-۰۷-۳۰ ۱۶:۰۳

  از سوی رئیس سازمان تبلیغات صورت گرفت؛

  انتصاب معاون سینمایی جدید «حوزه هنری»

  سینماپرس: با انتصاب محمد حمزه‌زاده به مدیرعاملی «بنیاد کتاب»، حمیدرضا جعفریان معاون سازمان سینمایی حوزه هنری شد.

 • نشست رسانه‌ای مسابقه کارتون، کاریکاتور و پوستر «فلسطین تنها نیست» ۱۳۹۹-۰۷-۰۱ ۱۳:۱۲

  عکس / نشست رسانه‌ای مسابقه کارتون،کاریکاتور و پوستر«فلسطین تنها نیست»

  سینماپرس : نشست رسانه‌ای مسابقه کارتون، کاریکاتور و پوستر «فلسطین تنها نیست» با حضور محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری و سیدمسعود شجاعی طباطبایی مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، پیش از ظهر امروز سه شنبه اول مهر در تالار سوره برگزار شد.

 • محمدمهدی دادمان ۱۳۹۹-۰۶-۱۹ ۰۹:۵۰

  توسط رئیس حوزه هنری؛

  نامزدهای نهایی چهره سال «هنر انقلاب» معرفی شدند

  سینماپرس: محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی از برگزاری اختتامیه «هفته هنر انقلاب اسلامی» به صورت محدود بعد از ایام عزای حضرت سیدالشهدا (ع) خبر داد.

 • سوره اشک ۱۳۹۹-۰۶-۱۲ ۱۳:۵۸

  در حوزه هنری؛

  تولید ۹ نماهنگ عاشورایی جدید در قالب پویش «سوره اشک»

  سینماپرس: ۹ نماهنگ عاشورایی توسط مرکز موسیقی و معاونت سینمایی حوزه هنری در دست تولید و انتشار است.

 • مجدالدین معلمی در نشست رسانه ای هفته هنر انقلاب اسلامی ۱۳۹۹-۰۶-۱۱ ۱۲:۵۱

  معاون حوزه هنری مطرح کرد:

  «سوره اشک» به فصل «حاج قاسم» می‌رسد

  سینماپرس: مجدالدین معلمی معاون حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی ضمن اشاره به اهداف و دستاوردهای پویش «سوره اشک» در دهه اول محرم از استمرار این پویش برای تولید اثر در سالگرد شهادت سردار سلیمانی خبر داد.

 • جشنواره تئاتر وقفه ۱۳۹۹-۰۶-۰۳ ۱۷:۰۸

  به صورت مجازی؛

  انتشار فراخوان جشنواره تئاتر «وقفه»

  سینماپرس: فراخوان جشنواره تئاتر مجازی «وقفه» منتشر شد.

 • علیمردانی-دیندار-فهیم-سلیمی-کریمی-سیفی-قهرمانی ۱۳۹۹-۰۵-۲۷ ۱۱:۵۹

  سینماگران از لزوم رویکرد تحولی در حوزه هنری می گویند:

  تأکید بر لزوم ترویج و گسترش سینمای دینی و انقلابی در حوزه هنری/ این نهاد نیازمند نوسازی است

  سینماپرس: تعدادی از سینماگران و کارشناسان فرهنگی کشور در تغییر مدیریت «حوزه هنری» با انتقاد نسبت به عملکرد سال های اخیر حوزه هنری در زمینه سینما اظهار داشتند: حوزه هنری سال ها است از نگاه اسلامی فاصله گرفته است و همین امر باعث شده تا بسیاری از نیروهای معتقد و باورمند طی سالیان از حوزه هنری فاصله بگیرند؛ آن ها متذکر شدند: حوزه هنری به عنوان نهادی برآمده از دل انقلاب شکوهمند اسلامی باید تنها روی آثاری سرمایه گذاری کند که با ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی همخوانی داشته باشند.

 • مراسم افتتاح نمایشگاه نخستین حروف‌نگاری «علی ولی‌الله» ۱۳۹۹-۰۵-۲۱ ۱۵:۳۰

  عکس / مراسم افتتاح نخستین نمایشگاه حروف‌نگاری «علی ولی‌الله»

  سینماپرس : نخستین نمایشگاه حروف‌نگاری «علی ولی‌الله» صبح امروز سه شنبه ۲۱ مرداد با حضور سید مسعود شجاعی‌طباطبایی مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری در سالن مرحوم ابوالفضل عالی حوزه هنری افتتاح شد.

 • حجت الله سیفی ۱۳۹۹-۰۵-۲۰ ۱۹:۳۹

  حوزه هنری؛ از جوانگرایی تا لزوم رویکرد تحولی/۷

  سیفی: امروزه آثار سینمایی در شأن نظام شهیدپرور ما نیستند/ ابتذال در آثار هنری بیداد می کند!

  سینماپرس: حجت الله سیفی کارگردان سینما در پی انتصاب محمدمهدی دادمان به ریاست «حوزه هنری» گفت: حوزه هنری در طی سالهای گذشته از نگاه اسلامی فاصله گرفته است؛ متأسفانه حوزه هنری به جای اینکه افکار و اندیشه های ناب اسلامی را تقویت و ترویج کند و مرکز و پایگاهی برای جوانان معتقد به نظام و انقلاب اسلامی شود کاری کرده تا بسیاری از نیروهای معتقد و باورمند طی سالیان از حوزه هنری فاصله بگیرند.

 • محمد قهرمانی* ۱۳۹۹-۰۵-۱۵ ۱۶:۱۹

  حوزه هنری؛ از جوانگرایی تا لزوم رویکرد تحولی/۶

  قهرمانی: بدنه حوزه هنری دچار یک لختی و تنبلی جدی شده است/ با شناختی که از حوزه هنری دارم بعید می دانم تحولی در رویکردهای آن به وجود بیاید!

  سینماپرس: محمد قهرمانی تهیه کننده سینما در پی انتصاب محمدمهدی دادمان به ریاست «حوزه هنری» گفت: بدنه حوزه هنری دچار یک لختی و تنبلی جدی شده است؛ متأسفانه این لختی و تنبلی حتی در میان نیروهایی که سال ها قبل بی ترمز و بی محابا جلو می رفتند و فعالیت های خوبی هم داشتند دیده می شود که بنده شخصاً چند تن از این افراد را به خوبی می شناسم چرا که در موسسه شهید آوینی با ما کار می کردند!

 • عباس کریمی در جلسه نقد و بررسی فیلم مستند«پنج دوربین شکسته» ۱۳۹۹-۰۵-۰۵ ۱۳:۰۱

  حوزه هنری؛ از جوانگرایی تا لزوم رویکرد تحولی/۵

  کریمی: آقای دادمان اگر بخواهد در مسیر مدیران پیشین گام بردارد هیچ اتفاق مثبتی در حوزه هنری نخواهد افتاد

  سینماپرس: عباس کریمی منتقد سینما و کارشناس فرهنگی در پی انتصاب محمدمهدی دادمان به ریاست «حوزه هنری» گفت: آقای دادمان اگر بخواهد در مسیر مدیران پیشین گام بردارد هیچ اتفاق مثبتی در حوزه هنری نخواهد افتاد چرا که یک سیستم غلط در مسیر حوزه هنری وجود دارد و آن این است که مدیران خرد و میانی سکان هدایت حوزه را در دست گرفته اند و آن را به پیش می رانند از این رو باید در قدم اول برای ایجاد تحول در حوزه هنری این مدیران میانی و خرد تعویض و برداشته شوند تا شاید بتوان در قدم های بعدی شاهد اتفاقات مثبتی بود.

 • سهیل سلیمی ۱۳۹۹-۰۴-۲۹ ۱۱:۱۴

  حوزه هنری؛ از جوانگرایی تا لزوم رویکرد تحولی/۴

  سلیمی: حوزه هنری باید به ترویج و گسترش سینمای دینی و انقلابی توجه ویژه ای داشته باشد/ مسئولان اصل مهم جوانگرایی را از یاد نبرند!

  سینماپرس: سهیل سلیمی کارگردان سینما در پی انتصاب محمدمهدی دادمان به ریاست «حوزه هنری» گفت: حوزه هنری باید به ترویج و گسترش سینمای دینی و انقلابی توجه ویژه ای داشته باشد؛ اصولا مأموریت اصلی این نهاد به عنوان زیرمجموعه ای از سازمان تبلیغات اسلامی این است که توجه ویژه ای به تولید آثار انقلابی، دینی، ارزشی و استراتژیک داشته باشد در غیر این صورت چه تفاوتی میان حوزه هنری با سایر دستگاه های فرهنگی و هنری دولتی یا خصوصی است که توجهی به این قبیل مضامین ندارند؟

 • سخنرانی محمدمهدی دادمان در مراسم تکریم و معارفه رئیس «حوزه هنری» ۱۳۹۹-۰۴-۲۵ ۱۰:۴۲

  نگاهی به جایگاه حوزه هنری در افق ۱۴۱۴

  از برندی خوشنام برای خانواده ها تا فقدان چشم انداز بلند مدت در اقدام و عمل

  سینماپرس: حوزه هنری به عنوان نهادی برآمده از انقلاب اسلامی معتبرترین مجموعه تولید هنری کشور است که در راستای آرمان‌های انقلاب اسلامی به تولید محصولات هنری و ادبی اثرگذار، شاخص، نوآورانه و جریان ساز اقدام می‌کند و با تکیه‌بر هنرمندان و هنرپژوهان همسو و کارآزموده انقلابی، به‌خصوص نیروهای آموزش‌دیده خود می توانست و می تواند سهمی جدی در سبد فرهنگی اُمت در جامعه بر آمده از انقلاب اسلامی ایفا نماید.

 • آرش فهیم در نشست مطبوعاتی ششمین جایزه سینمایی «ققنوس» ۱۳۹۹-۰۴-۲۳ ۱۱:۰۳

  حوزه هنری؛ از جوانگرایی تا لزوم رویکرد تحولی/۳

  فهیم: حوزه هنری باید از محافظه کاری فاصله بگیرد/ امروزه بدنه هنر را غربگراها و شبه روشنفکرها و تاجرمسلکان تسخیر کرده اند

  سینماپرس: آرش فهیم عضو انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران در پی انتصاب محمدمهدی دادمان به ریاست «حوزه هنری» گفت: ضمن تبریک به آقای مهدی دادمان رئیس جدید حوزه هنری و آرزوی موفقیت برای وی، با توجه به جوانی و انتصابش به جریان فرهنگ انقلابی و وعده هایی که درباره جهادی بودن این نهاد داده است، انتظار می رود که حوزه هنری در دوران وی از محافظه کاری فاصله بگیرد و هنر مبارز و حق طلب که به فرموده امام راحل، متضاد با سرمایه داری و اشرافیت و حامی محرومان و پابرهنگان است را بیش از پیش در حوزه هنری تقویت کند.

 • حوزه هنری در لانگ شات (۴) ۱۳۹۹-۰۴-۲۲ ۱۲:۵۶

  از سوی محمدمهدی دادمان صورت گرفت؛

  انتصاب دستیار ویژه و رییس حوزه ریاست حوزه هنری

  سینماپرس: رییس حوزه هنری در احکام جداگانه‌ای سید امین باطنی و حسام سالکی را به‌عنوان دستیار ویژه و رئیس حوزه ریاست حوزه هنری منصوب کرد.

 • محمد دیندار ۱۳۹۹-۰۴-۱۷ ۱۱:۱۲

  حوزه هنری؛ از جوانگرایی تا لزوم رویکرد تحولی/۲

  دیندار: ریاست جدید حوزه هنری حتماً از تجربه های گرانبهای پیشکسوتان بهره بگیرد/ تولید آثار مردمی و انقلابی باید در اولویت حوزه هنری باشد

  سینماپرس: محمد دیندار فیلمساز و منتقد در پی انتصاب محمدمهدی دادمان به ریاست «حوزه هنری» گفت: ریاست جدید حوزه هنری به عنوان یک فرد جوان و با انرژی، حتماً باید از تجربه های گرانبهای پیشکسوتان بهره بگیرد چرا که نمی توان تجربیات گرانبهای پیشکسوتان که در حوزه های فعالیت خود صاحب نظر هستند را نادیده گرفت و بی تردید تعاملات نیروهای جوان و پیشکسوت می تواند منجر به تحولات بسیار خوبی در حوزه هنری شود.

 • مراسم تکریم و معارفه رئیس «حوزه هنری» ۱۳۹۹-۰۴-۰۸ ۱۶:۳۰

  عکس / تکریم و معارفه رئیس «حوزه هنری»

  سینماپرس : مراسم تکریم محسن مؤمنی‌شریف رئیس سابق و معارفه محمدمهدی دادمان رئیس جدید حوزه هنری با حضور حجت الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و جمعی از هنرمندان صبح امروز یکشنبه ۸ تیرماه در تالار اندیشه برگزار شد.

 • حسن علیمردانی ۱۳۹۹-۰۴-۰۷ ۱۰:۵۸

  حوزه هنری؛ از جوانگرایی تا لزوم رویکرد تحولی/۱

  علیمردانی: امیدوارم تحولات جدید در حوزه هنری منجر به توجه به سبک های هنری انقلاب اسلامی گردد

  سینماپرس: حسن علیمردانی تهیه کننده سینما در پی انتصاب محمدمهدی دادمان به ریاست «حوزه هنری» گفت: امیدوارم تحولات جدید در حوزه هنری منجر به توجه به سبک های هنری انقلاب اسلامی گردد و ما بتوانیم از انتخاب جناب دادمان به عنوان یک فرد جوان به خود ببالیم.

 • حسین مسافر آستانه در نشست خبری سومین جشنواره فیلم ویدئویی«یاس» ۱۳۹۹-۰۴-۰۳ ۱۲:۵۹

  مسافر آستانه مطرح کرد؛

  عرصه فرهنگ و هنر نیاز به هوای تازه دارد

  سینماپرس: حسین مسافر آستانه معتقد است توجه به جوانگرایی در حوزه هنری تبلیغات اسلامی می تواند موجب تولید آثاری بدیع و وارد شدن هوای تازه به فضای هنر انقلاب شود.

 • سید مصطفی حسینی ۱۳۹۸-۱۲-۰۷ ۱۱:۳۱

  مدیرعامل موسسه فرهنگی تبلیغاتی «بهمن سبز» خبر داد؛

  ۶۰سالن جدید در طرح توسعه سینماهای حوزه هنری

  سینماپرس: سیدمصطفی حسینی مدیرعامل موسسه فرهنگی تبلیغاتی «بهمن سبز» ضمن اشاره به جزییات طرح توسعه سینماهای حوزه هنری، از احداث اولین پردیس سینمایی در همدان خبر داد.

 • فیلم مستند داستانی «دو ابراهیم» ۱۳۹۸-۱۱-۲۶ ۱۱:۵۴

  به کارگردانی مجید؛

  یک تکاور در «دو ابراهیم»

  سینماپرس: فیلم مستند داستانی «دو ابراهیم» روایت بین المللی از سرگذشت سرلشگر شهید ابراهیم خانی تولید شد.

 • حوزه هنری در لانگ شات (۴) ۱۳۹۸-۱۱-۱۲ ۱۲:۰۱

  همزمان با دهه فجر؛

  آغاز ساخت و افتتاح ۲۱ سینمای حوزه هنری

  سینماپرس: یزدان عشیری مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری از میزبانی ۱۳ سینمای حوزه در ۹ استان از جشنواره فجر خبر داد.

 • نشست نقد و بررسی فیلم دیدن این فیلم جرم است ۱۳۹۸-۱۱-۰۶ ۱۰:۲۸

  گزارشی از یک اکران دانشجویی؛

  چه کسی جلوی اکران را «دیدن این فیلم جرم است» گرفته است؟

  سینماپرس: مسعود فراستی و محمد قوچانی ضمن طرح صریح نقدهایی نسبت به فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» از سیاست سازمان سینمایی در جلوگیری از اکران عمومی این فیلم انتقاد کردند.

 • جشنواره فیلم فجر در کردستان ۱۳۹۸-۱۱-۰۵ ۲۰:۲۴

  در سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر؛

  سیمرغ‌های جشنواره فیلم فجر به کردستان رسید

  سینماپرس: همزمان با برگزاری سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در تهران، فیلم‌های این جشنواره در استان کردستان نیز اکران می شود.

 • هاشم میرزاخانی مدیر عامل موسسه تصویر شهر ۱۳۹۸-۱۱-۰۵ ۱۲:۱۳

  مدیرعامل مؤسسه تصویر شهر؛

  حمایت ویژه پردیس‌های سینمایی شهرداری از فیلم‌های خانوادگی و دفاع مقدس

  سینماپرس: هاشم میرزاخانی مدیرعامل مؤسسه تصویر شهر تأکید کرد فیلم‌های خانوادگی، انقلاب و دفاع مقدس در پردیس‌های این موسسه از حمایت ویژه برخودار خواهند بود.

 • سالن سینما ۱۳۹۸-۱۱-۰۴ ۱۷:۴۱

  مدیرعامل موسسه «بهمن سبز» خبر داد؛

  احداث سینمای ۱۳ سالنه در مشهد

  سینماپرس: سید مصطفی حسینی، مدیرعامل موسسه «بهمن سبز» با اعلام خبر احداث سینمای ۱۳ سالنه «مهر کوهسنگی» در مشهد بیان داشت: همزمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، فعالیت اجرایی یکی از بزرگترین پردیس های سینمایی کشور توسط موسسه بهمن سبز حوزه هنری در شهر مشهد آغاز خواهد شد.