خسرو شکیبایی

کل اخبار:37

 • خسرو شکیبایی ۱۳۹۵-۰۱-۰۷ ۰۳:۰۰

  به مناسبت زادروز یک سینماگر؛

  خسرو شکیبایی؛ بازیگری ماندگار در تاریخ / از بازی در نقش «مدرس» تا حضوری متفاوت در فیلم «کیمیا»

  سینماپرس: خسرو شکیبایی بازیگر پرتوانی بود که حضورش در فیلم های متعدد سینمایی و سریال های تلویزیونی باعث شده بود تا طرفداران زیادی را پیدا کند. عده ای او را بازیگری برای تمامی فیلم ها، نقش ها و نسل ها قلمداد می کنند و معتقدند نام این هنرمند تا سالیان دور همچنان در سینمای ایران زنده خواهد ماند.

 • نشست خبری سی‌و‌چهارمین جشنواره فیلم فجر ۱۳۹۴-۱۰-۱۲ ۱۳:۵۱

  با تصویری از خسرو شکیبایی؛

  پوستر سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر رونمایی شد

  سینماپرس: صبح امروز در نشست خبری سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر پوستر این مهمترین رویداد سینمایی کشور با تصویری از خسرو شکیبایی هنرمند فقید سینما، تلویزیون و تئاتر کشور رونمایی شد.

 • شکیبایی-کشاورز-انتظامی-مشایخی-نصیریان-ناجی-کاسبی-هاشمی-پرستویی ۱۳۹۴-۰۲-۱۲ ۰۰:۳۴

  گزارش سینماپرس همزمان با روز پدر

  نامدارترین پدران سینمای ایران چه کسانی بوده‌اند؟

  سینماپرس: علیرضا انتظاری/ در فرهنگ شکوهمند ایرانی- اسلامی «پدر» از شأنی مهم و والا برخوردار است و در بینش اسلامی به امانت داری تلقی می شود که در حفظ و شکوفایی فرزندان خود به عنوان هدیه و امانت الهی می کوشد و با تلاش و مجاهدت های بی دریغ، مانند باغبانی پر مهر و عطوفت به پرورش گلهای هستی اش می پردازد؛ در آستانه ولادت حضرت امیر المومنین علی (ع) و روز «پدر» نگاهی جامع به بازیگرانی داشتیم که افتخار نقش آفرینی های به یاد ماندنی نقش پدر در سینما و تلویزیون ایران را داشته اند.

 • سید ضیاءالدین دری* ۱۳۹۴-۰۱-۱۷ ۰۹:۳۰

  دیدگاه هنرمندان درباره سریال های نوروزی/ ۱

  دری: سریال ها مردم را به تماشا ترغیب نکردند/ برخی مدیران تلویزیون انگار با فیلمسازان تعارف دارند!

  سینماپرس: سید ضیاء الدین دری کارگردان سینما و تلویزیون گفت: مدیران سازمان صدا و سیما به دلیل تعصب و یا تعارفاتشان با برخی فیلمسازان به برخی افراد باعث شدند تا ما در نوروز امسال شاهد فرصت سوزی در تلویزیون باشیم.

 • تولد مرحوم خسرو شکیبایی ۱۳۹۴-۰۱-۰۶ ۱۲:۳۱

  ۷ فروردین زادروز زنده یاد خسرو شکیبایی؛

  خاطرات شیرین سینماگران از هنرمند فقید و محبوب سینمای ایران/ از معجون فروشی تا نوکری امام حسین(ع)

  سینماپرس: ناصر بهزادی/ هفتم فروردین ماه، زادروز ولادت زنده یاد خسرو شکیبایی، ما را برآن داشت تا با برخی از هنرمندان برجسته سینمای ایران درباره خاطرات، ویژگی های شخصیتی و جایگاه خسرو شکیبایی در سینمای ایران گفتگو کنیم.

 • خسرو شکیبایی در نمای یکی از فیلم هایش ۱۳۹۳-۰۱-۰۶ ۱۳:۴۰

  به مناسبت تولد بازیگر نقش «هامون»

  خسرو شكیبایی؛ بازیگر نقش‌های متفاوت ماندگار

  تقویم سینمای ایران در هفتم فروردین ماه با تولد «خسرو شكیبایی» رقم خورده است، هنرمندی كه می توان ابعاد مختلف او را مورد تحلیل قرار داد و میزان تاثیرگذاری‌اش در سینمای ایران را بارها گوشزد كرد. مهم ترین نكته در رفتار شكیبایی میزان فاصله اندك او با مخاطبش است و انتقال حس در هر سینمایی كه حضور داشته است.

 • مستند سینمایی خسرو شکیبایی ۱۳۹۲-۰۲-۱۷ ۱۴:۰۶

  اکران مستند سینمایی خسرو شکیبایی آغاز می شود

  سینما پرس-گروه سینما/ مستند سینمایی «ساکن صحرای سکوت»به کارگردانی الهام قره خانی و مهرتاش مهدوی با موضوع زندگی و آثار خسرو شکیبایی از روز بیست و هشتم اردیبهشت ماه در پردیس سینمایی ملت اکران می شود.