یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۵

انتشار آلبوم «پنجگاه» با آواز و کمانچه علی‌اکبر شکارچی

آلبوم تصویری «پنجگاه»

سینماپرس: آلبوم تصویری «پنجگاه» ساخته «علی اکبر شکارچی» نوازنده و آهنگساز پیشکسوت موسیقی کشورمان است که در قالب یادواره ای برای ۵ استاد بزرگ موسیقی ایران، از ۲۵ تیرماه در بازار موسیقی منتشر می‌شود.

به گزارش سینماپرس، آلبوم تصویری «پنجگاه» ساخته علی‌اکبر شکارچی و یادواره‌ای برای پنج استاد بزرگ موسیقی ایران است. این اثر به یاد عطا جنگوک، داریوش صَفوَت، هابیل علی‌اُف، محمد رضا لطفی و احمد مُحسن‌پور ساخته شده و از روز دوشنبه ۲۵ تیر در بازار موسیقی منتشر می‌شود.

این آلبوم که به صورت تصویری توسط موسسه‌ فرهنگی هنری «کمان آوای آرش» تهیه شده شامل کمانچه‌نوازی و آوازهای علی‌اکبر شکارچی است.

«پنجگاه» با آواز و کمانچه علی‌اکبر شکارچی منتشر می‌شود

ابراهیم بهزاد در یادداشتی برای آلبوم «پنجگاه» نوشته است:

«آوردگاهِ هستی، گاه آدمی را بر کیگاهِ اقبال می‌نشاند و گاه او را سوار بر تختِ روان، رهسپارِ دهانِ بازِ خاک می‌کند. و اما در کارگاه هستی، دستگاهِ راست پنجگاه، که روزگاری پرده نشینِ گاهانِ خلوتِ بختیاری و لُر و لَک بود، با تیر و تالِ شکارچی‌ای چیره دست، از حجاب مستوری به درآمده تا رازِ کهنۀ بادِ وزان در کوچِ دلگیرِ شاخِ رزان به مویه و آواز، به چنگ و ساز دوباره‌اش، باز سازد و باز نوازد. و گاهِ کوچ و سوز و سازِ پنج ققنوس افسانه‌ای در تولد دوبارۀ راست پنجگاه، یادآور مولودی است که با مرگ، زنده می‌شود. »

علی‌اکبر شکارچی از نوازندگانِ بزرگ در عرصه کمانچه‌نوازی است که تاکنون تالیف‌ها و آثار بسیاری در زمینه موسیقی ایرانی داشته است. آخرین اثری که از شکارچی منتشر شده، آلبوم «چراغ افروخته» است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.