سه‌شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۶

برگزاری جلسه معارفه مدیران جدید

میرباقری: امروز هیچ گونه کاستی در حوزه سیاست گذاری و هماهنگی شبکه های سیما به چشم نمی خورد

 مراسم معارفه مدیران شبکه های یک و پنج

سینماپرس: جلسه معارفه مدیران شبکه های یک و پنج سیما با حضور مرتضی میرباقری و با حضور مدیران سابق و جدید این شبکه ها برگزار شد.

به گزارش سینماپرس، مرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی در مراسم معارفه مدیران شبکه های یک و پنج از لزوم چابک سازی در تلویزیون سخن گفت.

وی با قدردانی از تلاش های علیرضا برازش تاکید کرد: در آرایش رسانه ای جدید، مدیران با تجربه در صف و مدیران جوان در ستاد قرار می گیرند. به این ترتیب حوزه عملیاتی چابک تر و سریع تر خواهیم داشت؛ بخشی که امروز نیازمند تحول و تغییرات اساسی است.

میرباقری مرکز طرح و برنامه سیما را در بهترین دوران خود توصیف کرد و گفت: خوشبختانه امروزه هیچ گونه کاستی در حوزه سیاست گذاری، راهبری و هماهنگی شبکه های سیما به چشم نمی خورد و نقشه راهی منجسم براساس افق رسانه ملی تدوین شده و در اختیار شبکه ها قرار گرفته است.

وی با ارایه آماری از نظرسنجی های اخیر مرکز پژوهش و سنجش افکار صداوسیما گفت: این مرکز در پژوهشی میدانی ۱۰ قالب برنامه سازی را مورد بررسی قرار داده است و از شرکت کنندگان خواسته تا بیان کنند چه میزان محصولات داخلی یا خارجی در این سبد جای گرفته اند.

معاون سیما با اشاره به حضور ۲۹۶ شبکه فارسی زبان در عرصه رقابت رسانه ای اضافه کرد: براساس آمار این پژوهش ۷۲ درصد از مخاطبان در چهار قالب فیلم و سریال، خبر، ورزش و طنز، تفریح و سرگرمی، محصولات داخلی را به نمونه خارجی آن ترجیح می‌دهند.

میرباقری از هجمه های متعدد دشمنان انقلاب در طول چهار دهه مقاومت مردم سخن گفت و افزود: تاکنون تنها درصدی از ظرفیت های فرهنگی، هنری و مدیریتی استفاده شده است و رسانه ملی برای دستیابی به حداکثر موفقیت نیازمند جذب ظرفیت های جدید در این عرصه است.

وی در خاتمه با قدردانی از تلاش های علیرضا برازش بر استفاده از تجربیات مدیران با سابقه در عرصه تلویزیون تاکید کرد و از مدیران جدید شبکه ها خواست تا با ارتقای سطح کیفی برنامه سازی زمینه های گسترش و تعمیق دین باوری و ارزش های اخلاقی و انقلابی را فراهم کنند.

در ادامه این مراسم سید مصطفی میرسلیم به عنوان یکی از اعضای شورای اندیشه ورزی شبکه یک سیما از تلاش های مهندس برازش در ارتقای برنامه های این شبکه قدردانی کرد و او را از سرمایه های رسانه خواند و گفت: سال ها دوستی و همکاری با برازش باعث شده تا از روحیات وی شناخت داشته باشم.

برازش مدیر سابق شبکه یک سیما نیز با اشاره به ۲ دوره حضور خود در مدیریت شبکه یک تاکید کرد: تالیف همواره از علایق و دلمشغولی هایم بوده است. متاسفانه کار اجرایی باعث شده تا نتوانم کار دلخواه را انجام دهم. در شرایطی مسئولیت شبکه یک را پذیرفتم که گمان می کردم این کار زمین مانده است و امروز خدا را شکر آقای زین العابدین برای انجام تعهدات این شبکه آمادگی دارد و دعای خیر من بدرقه راه اوست.

مجید زین العابدین مدیر جدید شبکه یک سیما هم با قدردانی از تلاش همکاران خود در شبکه پنج کار در رسانه را جهاد خواند و گفت: شبکه پنج در طول چهار سال ۲ تغییر محتوایی را تجربه کرده است. در دوره نخست از شبکه ای استانی با محوریت استان تهران به شبکه ای سراسری با رویکرد اقتصاد تبدیل شد. در تغییر دوم نیز ماهیت و ماموریت یافت تا به عنوان شبکه استانی و شبکه ای برای پایتخت برنامه سازی کند.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد جنگ نرم رسانه ای گفت: شهید آوینی اعتقاد داشت هنرمند باید دیندار، انقلابی و متعهد باشد و در زمینه جهاد حقیقت انقلاب اسلامی را درک کند.

وی جواد رمضان نژاد را مدیری صاحب سبک، جهادی، خوش فکر، فرهنگی و ... خواند و از وی خواست تا با رفع نواقص و ضعف های شبکه پنج سیما تمامی ظرفیت های بالقوه شبکه را به فعلیت رساند.

زین العابدین استفاده از تجربه مدیران اسبق را از اولویت های خود در اداره شبکه های سه و پنج دانست و گفت: همچنان که بارها به عنوان شاگرد از تجربیان آقایان صافی و پورمحمدی کمک گرفته ام از آقای برازش می خواهم همکار خود را در زمینه اداره شبکه یک یاری دهد.

جواد رمضان نژاد مدیر شبکه پنج سیما نیز در خاتمه تاکید کرد: دیدگاه و سیاست های رسانه پیش از این تدوین شده است و ما به عنوان مدیران و کارکنان وظیفه داریم این سیاست ها را به منصه ظهور برسانیم.

وی در پایان بیان کرد: رساترین صدای انقلاب از رسانه ملی به گوش می رسد. صدایی که بنا بر فرمایشات مقام معظم رهبری در تقابل با نظام کفر قرار گرفته و هجمه های گوناگون را دفع کرده است.

نظرات

  • ۱۳۹۷/۰۴/۱۹ - ۱۶:۵۸
    2 0
    میرباقری عزیز شما انگار در آکواریم زندگی می کنی! یه کم گوش هاتو باز کن صداش می اد

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.