سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۸

سریال شهید حججی تولید نخواهد شد / «خواهر طاهره» بعد از پاییز کلید می خورد

شهید محسن حججی

خبرگزاری میزان: نویسنده سریال شهید حججی گفت: خانواده شهید حججی با ریاست صدا و سیما و معاونین سازمان تماس گرفته و به شدت با ساخت این اثر مخالفت کردند، در نتیجه مسئولان سازمان نیز ترجیح دادند سریال را کنار بگذارند و با موضوع هم سنگری‌های شهید حججی این مجموعه را تولید کنند.

رسول صانعی نویسنده و کارگردان تلویزیون و سینما درباره آخرین وضعیت سریال "شهید حججی" گفت: ما در ابتدا از خانواده شهید حججی اعم از پدر، مادر و همسر وی رضایت کامل را گرفته بودیم و سپس درباره ساخت این سریال اقدام کردیم اما خانواده شهید با ریاست صدا و سیما و معاونین سازمان تماس گرفته و به شدت با ساخت اثر مخالفت کردند، مسئولان سازمان نیز ترجیح دادند سریال را کنار بگذارند یا با موضوع هم سنگری‌های شهید حججی این سریال را تولید کنند.

کارگردان تلویزیون تصریح کرد: ناگفته نماند این حق اصلی خانواده بزرگوار این شهید حججی است که نخواهند این مجموعه ساخته نشود و برای من و همکارانم بسیار قابل احترام است.

وی ادامه داد: سریال شهید حججی نوشته و آماده شده بود و در مرحله پیش تولید قرار داشت. با وجود هماهنگی‌های بسیار زیاد صدا و سیما در جلسات متعدد و از طریق مقامات محلی، امام جمعه، استاندار و فرماندار که سعی در جلب رضایت از خانواده شهید حججی داشتیم اما به دلیل مخالفت‌های خانواده این شهید بزرگوار دیگر امیدی به سرانجام این سریال نیست.

وی در همین راستا افزود: سریال شهید حججی به احتمال زیاد به مسیر دیگری سوق پیدا می کند یعنی موضوع سریال به زندگی فرمانده شهید حججی یعنی حسین قمی خواهد پرداخت که فرمانده ۲۰۰۰ نفر نیروهای فاطمیون و حیدریون بود که بر اثر ترکش نارنجک مجروح شده و در راه بازگشت به پشت جبهه به شهادت می‌رسد.

صانعی با اشاره به اثر دیگر خود "خواهر طاهره" افزود: با توجه به این که شبکه پنج در قانون جدید خود تمرکزش را روی آثار کمدی گذاشته است سریال خواهر طاهره به سیما فیلم منتقل شد. منتظر هستم تا از سوی قائم مقام سیما فیلم جلسه‌ای گذاشته شود و در گفت و گویی در این باره به نتیجه برسیم. سریال "خواهر طاهره" با موضوع شخصیت مرضیه دباغ در حال نگارش است و تولید آن با توجه به متمرکز بودن و عملیاتی بودن سیما فیلم بعد از فصل پاییز کلید خواهد خورد.

صانعی درباره آخرین وضعیت سریال "کارگاه ۴۸" خاطرنشان کرد: سازمان صدا و سیما حق انتخاب تهیه کننده برای سریال را در دست دارد و به دنبال تهیه کننده‌ای است که هم نفوذ داشته باشد و هم توان ارتباطی در تولید آسان را داشته باشد. سازمان صدا و سیما نیز در حال حاضر به دنبال گزینه‌ای با قدرتی مانند مرحوم آخوندی است تا کار را جلو برده و موفقیت آن را رقم بزند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.