چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۶

اعلام ویژه برنامه های شبکه های رادیویی به مناسبت عید فطر

رادیو

سینماپرس: همزمان با فرا رسیدن عید سعید فطر، شبکه‌های مختلف رادیویی با تولید و پخش برنامه‌های متنوع و گوناگون تلاش می‌کنند تا اوقات خوشی را برای مخاطبان خود رقم بزنند.

به گزارش سینماپرس، همزمان با فرا رسیدن عید سعید فطر، شبکه های مختلف رادیویی با پخش مستقیم مراسم اقامه نماز و بیانات مقام معظم رهبری، نمایش های رادیویی، بررسی دستاوردهای مختلف معنوی ماه مبارک رمضان، تبیین ابعاد مختلف عید سعید فطر و موارد متعدد دیگر مخاطبان را همراه می کنند.

پخش زنده مراسم اقامه نماز عید سعید فطر به امامت مقام معظم رهبری

شبکه های رادیویی ایران، تهران، جوان، معارف، قرآن و فرهنگ مراسم اقامه نماز عید سعید فطر به امامت مقام معظم رهبری را پخش می کنند.

رادیو ایران با پخش زنده سخنرانی و اقامه نماز مقام معظم رهبری به همراه اعزام گزارشگر، رادیو تهران با پوشش زنده و کامل مراسم و همچنین اعزام گزارشگر، رادیو معارف با پخش زنده سخنرانی و اقامه نماز مقام معظم رهبری، رادیو جوان با پخش زنده سخنرانی و اعزام گزارشگر، رادیو فرهنگ و رادیو قرآن نیز با اعزام گزارشگر این مراسم را پوشش می دهند.

سایر ویژه برنامه های شبکه های رادیویی در عید سعید فطر

رادیو قرآن برنامه های «راز آسمان» با موضوع استهلال ماه شوال و «قرآن و زندگی» با موضوع تزکیه و سی روز عبادت را پخش می کند.

رادیو نمایش در روز عید سعید فطر نمایش های رادیویی طنز از قبیل «سوء تفاهم»، «کارت عروسی»، «سخنرانی مظفر»، «معمای پاستیل» و کتاب گویای داستان های کوتاه را روی آنتن می برد.

رادیو فرهنگ برنامه «در سایه‌سار معطر طوبی» را با موضوع دستاوردهای معنوی ماه مبارک رمضان و اعمال آیین‌های عید فطر در نقاط مختلف و نیز تشویق مردم به دید و بازدید عیدانه و پرداخت زکات فطریه را پخش می کند.

رادیو ایران برنامه های «قنوت شکر» با محوریت پخش خطبه‌های نماز عید سعید فطر و بیانات مقام معظم رهبری، «جشن سپاس» با محوریت جشن عبودیت و بندگی به منظور شکرگزاری بابت یک ماه روزه‌داری به درگاه خداوند (این برنامه به همراه برنامه «جشن سلام» که پیش از ماه مبارک رمضان پخش شده است، همه ساله به منظور مناسک‌سازی و جریان‌سازی باورهای دینی، از شبکه ایران پخش می‌شود)، طنز «صبح جمعه با شما»، «خوش سفر» با موضوع سفر و نقاط دیدنی کشور در ایام تعطیلات عید سعید فطر و «فرهنگ مردم» با موضوع آداب و رسوم و موسیقی‌های مربوط به اعیاد در گوشه و کنار ایران را پخش می کند.

رادیو صبا برنامه طنز «شکر پنیر» را در این ایام روی آنتن می برد.

رادیو گفتگو برنامه های «برهان» درباره حقیقت عید فطر، «شیرینی و لبخند» درباره عید فطر و نقش آن در تحولات فردی و اجتماعی، «سفره نور» برای بررسی پیام‌های اجتماعی عید فطر، «ماه‌ترین ماه» با تبیین نقش عید فطر در اتحاد میان مسلمانان و «شیرینی و لبخند» با بررسی کارکردهای اجتماعی- سیاسی و دینی اعیاد مذهبی را پخش می کنند.

رادیو معارف برنامه های «بدرقه» با موضوع وداع با ماه مبارک رمضان، برنامه «جشن بندگی»، پخش زنده خطبه‌ها و نماز عید فطر مقام معظم رهبری و تبیین برکات ماه مبارک رمضان در زندگی فردی و اجتماعی و «شکرانه» با موضوع شیوه‌های بهره‌برداری از برکات ماه مبارک رمضان را پخش می کنند.

رادیو جوان ویژه برنامه نماز عید فطر، «عید من»، «به رسم ارادت»، «ماه سلام می‌کند» با موضوع برکات ماه مبارک رمضان و امتداد آن در طول سال، «در مقام آفتاب» و جنگ شاد «زیر دستان بارانی‌ات» ویژه عید فطر با حضور حجت‌الاسلام طاهر رضی را روی آنتن می برد.

رادیو سلامت ویژه برنامه عصرگاهی با نام «شکرانه» در روزهای جمعه و شنبه به مناسبت عید سعید فطر را پخش می کند.

رادیو تهران ویژه برنامه «جشن ستایش» را به صورت زنده و در روز عید سعید فطر که شامل بخش‌هایی از قبیل پخش کامل مراسم اقامه نماز و بیانات مقام معظم رهبری، مصاحبه با سران و مسئولان حاضر در مصلی، اطلاع‌رسانی از شرایط ترافیکی قبل و بعد از مراسم نماز عید سعید فطر، حضور در سرای سالمندان و خیریه کهریزک به همراه بازیگران و گزارش هایی برای برقراری ارتباط با شهرستان‌های استان تهران است، پخش می کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.