یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۱

داستان عجیب تولید سریال «راه و بیراه» با ۲ کارگردان!

داود بیدل در جلسه نقد و بررسی فیلم سینمایی«روزگاری عشق و خیانت»

تسنیم: داود بیدل کارگردان سریال «راه و بیراه» از شرایط خاص تولید سریال جدیدش سخن گفت. البته بیدل فقط ۱۸ قسمت از این سریال ۳۰ قسمتی را کارگردانی کرده است.

 مجموعه جدید تلویزیونی «راه و بیراه» به کارگردانی داود بیدل از دوشنبه ۲۰ فروردین روی آنتن شبکه یک می‌رود. این سریال در ۳۰ قسمت ۵۰ دقیقه‌ای تولید شده است و از دوشنبه هرشب به غیر از پنج شنبه‌ها پخش می‌شود.

«راه و بیراه» داستان چند جوان است که در دوران دانشگاه با هم همکلاسی بوده‌اند. مهدی از شخصیت‌های اصلی سریال که چند سال قبل برادرش را به علت بیماری از دست داده است، همه زندگی‌اش را وقف بچه‌های مناطق مختلف کشور می‌کند. این سریال اپیزودیک است ولی به لحاظ مضمونی موضوعات با هم مرتبط و نزدیک به هم هستند. راه و بیراه سریالی اجتماعی است که بیشتر به موضوع کارآفرینی اشاره دارد.

سیاوش طهمورث، جعفر دهقان، امیرمحمد زند، اردلان شجاع کاوه، مهتاج نجومی، زهره حمیدی، شهرام عبدلی، محمدرضا رهبری، فلور نظری، آرام جعفری، علیرضا جلالی تبار، حمید ابراهیمی، شهروز ابراهیمی، خسرو احمدی، غلام رضا نیکخواه، اسماعیل خلج، مالک حدپور سراج، حسین توشه، فرهاد بشارتی، هادی دیباجی، ریحانه رضی، وحید شیخ زاده، محمدرضا اکبری، امیر زمستانی، مهشید جوادی وآذین فولادوند از بازیگران این سریال هستند. تیتراژ پایانی این سریال را هم فریدون آسرایی با شعری از حسین غیاثی خوانده است.

داود بیدل کارگردان سریال «راه و بیراه» در ارتباط با شرایط تولید این سریال به خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیمگفت: سناریو این سریال با وسواس زیادی توسط تیم نویسندگان به نگارش درآمد. قصه­‌های اپیزودیک این سریال هم شاخص­ های زیادی داشت و میل کارگردانی را در من تقویت کرد اما از همه مهمتر در «راه و بیراه» با قصه آپارتمانی در تهران مواجه نیستیم و اپیزودها بیشتر خارج از تهران و خارج از محیط آثار آپارتمانی ساخته شدند، خود این مسئله یکی دیگر از دلایلی است که برای کارگردانی «راه و بیراه» راغب شدم.

وی گفت: من ١٨ قسمت از سریال «راه و بیراه» را کارگردانی کرده‌ام. اواسط تصویربرداری این مجموعه نمایشی با امکان پخش در ایام نوروز مواجه شدیم، همین مسئله سبب شد در دو گروه مجزا ضبط این سریال پیگیری شود اما این سریال در ایام نوروز پخش نشد. ١٨ قسمت از مجموعه نمایشی پنچ اپیزودی «راه و بیراه» با کارگردانی من ساخته شده است و فرد دیگری ١٢ قسمت دیگر را کارگردانی کرده است. فقط به دلیل اینکه برای پخش ایام نوروز برسیم با ساخت «راه و بیراه» توسط ٢ گروه موافقت کردم و اگر آن شرایط وجود نداشت به صراحت این نکته را اعلام می کنم که با همان یک گروه ضبط سریال را جلو می بردیم.

این کارگردان در ارتباط با سایر فعالیت های خود، اظهار داشت: مشغول نگارش یک فیلمنامه سینمایی هستم که اواخر ماه جاری نوشتن آن به پایان می رسد. همچنین متاسفانه پروانه ساخت فیلمنامه «پایان خط» صادر نشده است، ولی همچنان پیگیر مجوز تولید این سناریو هستم و هر زمان مجوز ساخت این فیلمنامه را دریافت کنم اقدامات بعدی را برای ساخت سریعا انجام خواهم داد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.