شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۱

در نشست رسانه‌ای هفته هنر انقلاب اسلامی

نامزدهای چهارمین دوره «چهره سال هنر انقلاب» اعلام شدند

 نشست هفته هنر انقلاب اسلامی با حضور سید مسعود شجاعی طباطبایی

سینماپرس: صبح امروز شنبه ۱۸ فروردین کاندیداهای چهارمین دوره «چهره سال هنر انقلاب» در نشست رسانه‌ای سرپرست معاونت هنری حوزه هنری معرفی شدند.

 به گزارش سینماپرس، نشست رسانه‌ای هفته هنر انقلاب اسلامی صبح امروز شنبه ۱۸ فروردین با حضور سید مسعود شجاعی طباطبایی سرپرست معاونت هنری حوزه هنری برگزار شد.

وی در این نشست خبری با اشاره به آغاز این هفته فرهنگی همزمان با ۲۰ فروردین و سالروز شهادت سید مرتضی آوینی، عنوان داشت: حوزه هنری به عنوان مامن و ملاجا هنر انقلاب اسلامی  در سال‌های اخیر با استفاده مناسبت روز هنر انقلاب که از سوی شورای فرهنگی عمومی انتخاب شده سعی کرده‌ برنامه‌هایی در تهران و سایر استان‌ها برگزار کند که در آن‌ها به تبیین مبانی هنر انقلاب اسلامی پرداخته و به رویش‌های هنر انقلاب اسلامی توجه شود.

وی افزود: ما در این مراسم سعی کرده‌ایم از تمامی ظرفیت‌های هنری برای تبیین انقلاب استفاده کرده و البته به مبنای معرفتی شهید آوینی نیز در طرح‌ریزی آنها توجه کنیم.

شجاعی طباطبایی با اشاره به افتتاحیه هفته هنر انقلاب در بیستم فروردین ماه گفت: در این مراسم ۲۰ هنرمند شهرستانی جریان‌ساز و معرف هنر انقلاب در استان‌ها معرفی و تقدیر خواهند شد. همچنین برگزیدگان جشنواره داستان انقلاب نیز در مراسم افتتاحیه اعلام خواهند شد و پیش از آن نیز در صبح روز دوشنبه ۲۰ فروردین ماه نیز مراسم تجدید میثاق با هنرمندان شهید برگزار می‌شود.

سرپرست معاونت هنری حوزه هنری در ادامه به مراسم انتخاب چهره سال هنر انقلاب اشاره کرد و گفت:  ما طبق سنوات قبل از هنرمندان مطرح انقلاب طی یک نظرسنجی خواستیم که نظرشان را درباره چهره سال بدهند که در نهایت از یک فهرست ۶۰ نفره و با رای گیری به ۵ چهره رسیدیم که شامل آقایان حمید حسام، محمدرضا دوست محمدی، حسن روح‌الامین، محمد حسین مهدویان و مهدی نقویان می‌شود. در روز پایانی هفته هنر انقلاب یک نفر از این هنرمندان با رای هنرمندان دیگر به عنوان چهره سال انتخاب خواهد شد.

namzahaye enghelab

وی در همین زمینه در پاسخ به سوالی درباره حضور حمید حسام به عنوان یک نویسنده در میان کاندیداهای انتخاب چهره هنر سال افزود: از من سوالی نپرسید که نتوانم جوابش را بدهم. البته کاش این سوال را سال‌های قبل پرسیده بودید و جواب می‌گرفتید. آقای حسام سال قبل هم جزو کاندیداها بودند. نوشتن درباره شهدا که خود از بزرگ‌ترین هنرمندان انقلاب اسلامی به شمار می‌روند حتما هنر بزرگی است و انتخاب چهره سال هنر انقلاب نیز از میان اهالی فرهنگ و هنر صورت می‌پذیرد. از سوی دیگر معمولا موضوع ادبیات پایداری نیز در ذیل بخش هنری سازمان‌های مختلف قرار می‌گیرد.

وی همچنین گفت: در لیست شصت نفره ابتدایی ما بانوان هنرمند نیز حضور داشتند اما بر اساس آرا در نهایت به مرحله پایانی راه پیدا نکردند.

شجاعی طباطبایی همچنین از اهالی رسانه خواست برای اطلاع از جزنیات برنامه‌های این هفته به لوح فشرده‌ای که برای این منظور از سوی حوزه هنری تهیه شده‌است مراجعه کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.