شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۸۹ - ۰۹:۱۹

در نشریه سان لاین اختصاص یافت

چهار ستاره برای آلبوم "از زبور تنهایی"

از زبور تنهایی - آلبوم موسیقی

آلبوم موسیقی از "زبور تنهایی" در بخش مرور آلبوم‌های نشریه معروف سان لاین معرفی شد و چهار ستاره از پنج ستاره را به خود اختصاص داد.


به گزارش خبرنگار موسیقی ایران آلبوم "از زبور تنهایی" به آهنگسازی علی جابری، نوازنده تنبور و تار از منطقه کرمانشاه که اخیرا از سوی نشر موسیقی هرمس به بازار موسیقی عرضه شده است، در بخش مرور نشریه سان لاین که شاخص‌ترین نشریه مربوط به موسیقی ملل(world music) به شمار می‌رود توانست چهار ستاره از پنج ستاره ممکن را به خود اختصاص دهد.

نشریه سان لاین بزرگترین و معتبرترین نشریه در معرفی و رصد کردن موسیقی ملل است که هر دو ماه یکبار منتشر می‌شود و آوردن نام یک آلبوم در این نشریه به آن وزن و اعتباری خاص می بخشد.

پیش از این آلبوم برخی دیگر از آلبوم‌های نشر موسیقی هرمس در بخش مرور نشریه سان‌لاین قرار گرفته بودند. به تماشای آب‌های سپید(علیزاده-گارسپاریان)، با پنج ستاره تا کنون موفق‌ترین آلبوم موسیقی ایرانی در این نشریه به شمار می‌رود. در کنار آن آلبوم‌های "آلبا" گروه نور،آن و آن(علیزاده و حدادی)، ضربانگ(گروه ضربانگ) با 4 ستاره و آلبوم یار‌آسمانی(علی اکبر مرادی) با سه ستاره قرار دادند.

آلبوم "از زبور تنهایی" شامل 6 قطعه موسیقایی به نام‌های سیاح بحر تجرید(ملهم از کلام حقانی حقن حقن یارسان)، در سایه سار حیرت، سرخوش به کوی رندی، ای عشق همه بهانه از توست(برداشتی از آهنگ آذری ساری گلین)، از زبور تنهایی، گفتند فسانه‌ای و در خواب شدند(ملهم از کلام حقانی باباناووسی یارسان) است.

این آلبوم، دومین اثر این آهنگساز بعداز اثر "همدلی" است که توسط نشر سروش منتشر شده بود. "از زبور تنهایی" تجربه‌ای تازه در عرصه موسیقی تنبور، سازهای الکترونیکی و افکت های صوتی است که درکنار سازهای سنتی چون کمانچه و رباب و . . . قرار گرفته تا عرصه را برای ظهور آواز چه در فرم کلاسیک آن و چه با طعم موسیقی آوازی مقام های تنبور باز کند.

در آلبوم "از زیور تنهایی" سیدعلی جابری(تنبور)، حامد فکوری(رباب)، پاشا هنجی(نی)، مهدی باقری(کمانچه، کمانچه آلتو)، فرهاد صفری(بم باژ، دفک، بادیه)، سینا پناهی(گیتار کلاسیک و الکترونیک)، سید محمد جابری(دف)، سید پوریا جابری(امبرک)، مقداد شاه حسینی(آواز و جلوه‌های صوتی)، حمید ایرانپور، محمد حسن، کیمیا جابری، مهدیه پیکانو، مازیار جلالی(هم آوایان) به هنرنمایی پرداخته‌اند.

انتهای پیام/ن.ف/ج

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.