یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۷

تنور جشنواره فیلم فجر با حضور ده نمکی داغ‌تر شد +عکس

 تنور جشنواره فیلم فجر داغ‌تر شد

سینماپرس: فرزاد موتمن، ابراهیم حاتمی کیا، محمدحسین مهدویان، بهروز شعیبی، روح الله حجازی، مهران احمدی و رسول صدرعاملی از جمله کارگردانانی هستند که برای حضور در جشنواره فیلم فجر اعلام آمادگی کرده اند.

به گزارش سینماپرس، با نزدیک شدن به زمستان ۹۶ تنور سی و ششمین جشنواره فیلم فجر داغ شده و تمامی کارگردانانی که قصد حضور در جشنواره فیلم را دارند برای رساندن اثر خود به دبیرخانه دست به کار شده‌اند.

این روزها آثار سینمایی زیادی متقاضی حضور در جشنواره فیلم فجر نامیده شده و اکثر فیلم‌ها مراحل مختلف تولید را پشت سر می گذراند تا بهمن ماه به ضیافت بزرگ سینمای ایران وارد شوند. در این میان کارگردان های بزرگی از حضور در جشنواره فیلم فجر امسال باز مانده اند.

مجید مجیدی، داریوش مهرجویی، اصغر فرهادی، مسعود کیمیایی، فریدون جیرانی، کیانوش عیاری، کیومرث پوراحمد، پوران درخشنده، شهرام مکری، همایون اسعدیان و مازیار میری از جمله نام آشناترین کارگردانانی هستند که امسال در جشنواره حضور نخواهند داشت. بیشتر این فیلمسازان یا به طور کلی کاری را آماده ساخت ندارند و یا اینکه در پروژه های دیگری مشغول به فعالیت هستند.

در این میان البته کفه ترازوی کارگردانان حاضر در جشنواره چندان هم سبک نبوده و می‌توان گفت جشنواره سی و ششم از لحاظ کیفیت می‌تواند جشنواره مطلوبی برای مخاطبان باشد. فرزاد موتمن، ابراهیم حاتمی کیا، مصطفی کیایی، هومن سیدی، محمدحسین مهدویان، پیمان معادی، مانی حقیقی، ابوالحسن داوودی، بهروز شعیبی، روح الله حجازی، بهمن فرمان آرا، مهران احمدی و رسول صدرعاملی از جمله کارگردانانی هستند که برای حضور در جشنواره فیلم فجر اعلام آمادگی کرده اند.

یکی از بزرگترین اتفاقات مهم جشنواره فیلم فجر امسال را می‌توان به حضور دوباره ابراهیم حاتمی کیا در این دوره نسبت داد. این کارگردان بزرگ سینمای ایران در سی و ششمین دوره از جشنواره فیلم فجر با فیلم "به وقت شام" حضور خواهد داشت. فیلمی که از همان روزهای اول ساخت به عنوان یکی از مهم‌ترین شانس های جشنواره تبدیل شد.

از سویی طی هفته گذشته خبری دیگر تنور جشنواره را داغ تر از سابق کرد و آن هم صدور پروانه ساخت برای سومین فیلم "محمدحسین مهدویان" با نام "لاتاری" بود. این کارگردان جوان سینما طی دو دوره گذشته با دو فیلم "ایستاده در غبار" و "ماجرای نیمروز" به شدت مورد توجه اهالی سینما و منتقدین قرار گرفته و حالا با سوژه ای متفاوت هم خودش و هم سینما را به چالش دعوت کرده است.

از جمله سایر اتفاقات مهم و قابل ذکر در جشنواره فجر امسال را می‌توان در اولین حضور "مهران احمدی" در جایگاه کارگردان دانست. این بازیگر سینما و تلویزیون ایران امسال برای نخستین بار کارگردانی را با فیلم "مصادره" تجربه خواهد کرد.

همچنین حضور دوباره "پیمان معادی" از جمله اخبار مهمی بود که تمام رسانه ها را به خود معطوف کرد. این بازیگر صاحب سبک سینمای ایران قصد دارد تا بعد از تجربه موفق "برف روی کاج‌ها" بار دیگر شانس خود را در جشنواره فیلم فجر بیازماید.

همه چیز آماده نزدیک شدن به بزرگترین رویداد سینمایی کشور بود که خبر هفته گذشته باز هم تمام توجه‌ها را به خود جلب کرد. "مسعود ده نمکی" در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرد که می‌خواهد با فیلم "زندانی‌ها" بار دیگر در جشنواره فیلم فجر حضور پیدا کند.

این کارگردان سینما قصد دارد "زندانی‌ها" را نیمه دوم امسال مقابل دوربین ببرد و به احتمال فراوان با توجه به زمان باقی مانده ده نمکی امسال در جشنواره فیلم فجر حضور خواهد داشت.

"زندانی‌ها" به طور کامل در تهران فیلمبرداری شده و همچون سایر آثار ده نمکی بازیگران بسیاری در آن به ایفای نقش خواهند پرداخت. این فیلم مضمونی اجتماعی داشته و به رسم آثار ده نمکی ته مایه هایی از کمدی را به همراه خواهد داشت.

تهیه کنندگی جدیدترین ساخته ده نمکی را خودش بر عهده داشته و احتمال می رود که هدف اصلی وی برای رساندن فیلم به اکران نوروزی سال ۹۷ باشد. ده‌نمکی کارگردان و نویسنده سینمای ایران از ماه‌ها پیش فعالیت خود برای ساخت فیلمی به نام "طیب‌خان" را براساس کتاب "زندگی‌نامه طیب حاج‌رضایی، حرّ انقلاب"  آغاز کرده بود.

*خبرگزاری میزان

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.