شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۰

گله و شکایت بازیگر سینما از بازیکنان بازنشسته فوتبال

الماسی

سینماپرس: بازیگر و کارگردان تلویزیون و سینما بیان کرد: بازیگرانی با وجود سال ها کار و تخصص در حال حاضر بیکار هستند اما بازیکنان بازنشسته فوتبال که به قدر کفایت درآمد از این راه کسب کرده‌اند، وارد عرصه بازیگری که تخصص ندارند، شده اند.

به گزارش سینماپرس، جهانگیر الماسی درخصوص آخرین فعالیت‌های خود در عرصه هنر گفت: به عنوان کارگردان فیلم سینمایی "رنج و سرمستی"، از تولید آن تعداد ۱۴۰ تصویر دست نخورده در اختیار دارم که در حال مذاکره برای ساخت سریالی با این عنوان هستم. می‌توانم ۴۵ روزه اثری متفاوت از سایر آثار دفاع مقدس بسازم اما مذاکرات در این باره ادامه دارد و همچنان تلاش خود را می کنم.

وی فضای حاکم بر تولیدات نمایشی را دارای دو بعد دانست و اظهار کرد: به این وضعیت از دو بعد می‌شود پرداخت؛ از زاویه فیلم‌ها یعنی مضمون آثار و زاویه سینما یعنی اقتصاد و گردش مالی. در مسئله اقتصاد و گردش مالی تهیه کننده در لفظ به تولید فیلم محدود شده است؛ اما در این میان می‌بینیم برخی تهیه‌کنندگان از قالب صرف تولید فیلم خارج شده و ناگهان وضعیت‌شان تغییر می‌کند، فیلم‌های پشت سر هم با هزینه‌های بالا می‌سازند و سالن‌های سینما را در دست دارند در حالی که دسته اول در وضعیت نامناسب دست و پا می زنند. این تغییر وضعیت و به دست آوردن موقعیت خوب برای دسته دوم به دلیل رانت در سینما است.این بازیگر ادامه داد: در بعد دوم از فضای تولیدات یعنی مضمون فیلم ها باید بگویم اساسا این آثار موجودیت ندارند و اهمیتی به آنها داده نمی‌شود. ممکن است فیلم یک تهیه‌کننده با اکران محدود در سینمای هنر و تجربه به جایی نرسد و یا با اکران بد در سینمای بدنه با شکست مالی روبرو شود. این ها مسائلی است که در سینما وجود دارد و مدیریت سینما باید برای بهبود آن تلاش کند.

الماسی به وجود کاستی ها در عرصه بازیگری اشاره کرد و توضیح داد: مردها و زن‌های شریف و با خانواده در میان جامعه بازیگران با وجود سال ها کار و تخصص در حال حاضر بیکار هستند اما بازیکنان بازنشسته فوتبال که به قدر کفایت درآمد از این راه کسب کرده‌اند، وارد عرصه بازیگری که تخصص ندارند، شده اند.او تصریح کرد: پژمان جمشیدی و علی انصاریان فوتبالیست بوده اند، کارشان بازیگری نیست و به خاطر ارتباطاتشان در فیلم‌ها بازی می‌کنند و همه نقش‌هایشان نیز شبیه به هم است. این ها مسائلی است که وجود دارد و همه می دانند؛ اما وقتی یک نفر آن ها رابیان می کند همه ناراحت می‌شوند و هیچکس هم فکر نمی‌کند که این حرف ها برای سرنوشت هنرمندانی است که تلاش کرده‌اند، عمر خود را  صرف عرصه هنر کرده اند و سرنوشت یک خانواده به آنها بستگی دارد. ۲۰۰۰ بازیگر سینما و تلویزیون بیکار هستند و حمایت نمی‌شوند.


این بازیگر با گلایه از نبود بیمه برای بازیگران خاطرنشان کرد: بسیاری از بچه‌های تئاتر و سینما بیمه ندارند، من به همراه تورج منصوری بیمه ماهیگیران فصلی دریای جنوب و زنان بدسرپرست را به بیمه مشاغل تبدیل کردیم تا بیمه بازیگران درست شود. باید مدیران برای اصلاح این وضعیت فکری کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.