دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۵

در بیستمین دوره؛

پایان مرحله اول داوری جشنواره ملی خوشنویسی رضوی

خوشنویسی

سینماپرس: دبیر بیستمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی از پایان مرحله اول داوری جشنواره ملی خوشنویسی با حضور ۹ داور در تهران خبر داد.

به گزارش سینماپرس به نقل از ستاد خبری بیست و یکمین جشنواره بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع)، مهدی بابایی مجرد دبیر بیستمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی با اعلام پایان مرحله اول داوری این بخش از جشنواره، گفت: مرحله اول داوری این جشنواره با حضور ۹ داور برجسته در شهر تهران به انجام رسیده است. این جشنواره، که هر ساله به عنوان یکی از مهم‌ترین رویدادهای فرهنگی و هنری کشور ما شناخته می‌شود، امسال نیز شاهد حضور پرشور هنرمندان و استادان خوشنویسی از سراسر ایران بود.

وی گفت: در این دوره، دبیرخانه جشنواره شاهد دریافت ۳۵۰ اثر فاخر بود که هر یک به نوبه خود نمایانگر عمق فرهنگی و هنری این مرز و بوم است. از این تعداد، ۷۵ اثر در بخش نستعلیق، ۲۲ اثر در بخش نسخ، ۷ اثر در اقلام سته و ۲۰ اثر در بخش شکسته نستعلیق به مرحله بعدی راه یافته‌اند. این آثار که با دقت و ظرافت خاصی توسط داوران مورد بررسی قرار گرفته‌اند، نشان‌دهنده تلاش و پشتکار هنرمندانی است که با عشق و علاقه به این هنر دست به قلم شده‌اند.

بابایی بیان کرد: اسامی هنرمندان برگزیده بر روی وب‌سایت شمس منتشر شده و آن‌ها از ۳ تا ۱۲ اردیبهشت فرصت دارند تا آثار خود را به دفتر دبیرخانه تهران بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) ارسال کنند.

دبیر بیستمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی تصریح کرد: از برگزیدگان مراسم اختتامیه که اواخر اردیبهشت در مشهد مقدس برگزار خواهد شد، تقدیر خواهند شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.