چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۶

بعد از پنج سال؛

«طلاق» ابوالقاسم طالبی همچنان بلاتکلیف است

سریال طلاق ابوالقاسم طالبی

سینماپرس: تکلیف ساخت و پخش سریال «طلاق» به کارگردانی ابوالقاسم طالبی این روزها در حالی نامعلوم است که پروسه تولید، وارد پنجمین سال خود شده است اما همچنان خبری از پخش نیست.

به گزارش سینماپرس، یکی از مجموعه‌هایی که در کارنامه سریال‌سازی تلویزیون به شکل نیمه‌کاره رها شده، «طلاق» ابوالقاسم طالبی است؛ سریالی که تصویربرداری آن از سال ۹۸ آغاز شد اما به دلیل شیوع کرونا چند باری متوقف شد. در نهایت این سریال تولیدش را ادامه داد اما در ادامه با دو حاشیه غیرمنتظره مواجه شد؛ یکی حضور حمید صفت ـ خواننده و ترانه‌سرای جنجالی موسیقی رپ ـ در یکی از نقش‌های اصلی و دیگری سرقت آکساسوار و وسایل فیلمبرداری. بعد از این دو اتفاقِ چالش‌ساز بود که ساخت ادامه پیدا نکرد؛ با این همه حالا بعد از گذشت مدتی از آن تعطیلی‌ها، گویا سازندگان در تلاش‌اند کار را بعد از تکمیل نواقص به پخش برسانند.

بر اساس پیگیری خبرنگار ایسنا، تصویربرداری «طلاق» درحال حاضر به اتمام رسیده اما سکانس‌هایی باقی مانده که باید به سرانجام برسد؛ با این حال هنوز توافقی از سوی تلویزیون مبنی بر پخش این کار با سازندگانش صورت نگرفته است.

نیمه اول سال ۱۴۰۰ بود که اعلام شد، ۸۰ درصد تصویربرداری این سریال به پایان رسیده است. در فاز دوم سریال هم برخی از بازیگران تغییر کردند اما درست زمانی که خبر دادند تصویربرداری سریال رو به اتمام است، سارقان به سینه‌موبیل و آکسسوار این مجموعه تلویزیونی، حمله کردند و به گفته سازندگان این سرقت باعث شد که سریال با خسارت عجیب و غریبی روبه‌رو شود. پیگیری‌ها نشان می‌داد، این تجهیزات در یک کامیون فوتون در منطقه فلاح تهران سرقت شده است.

طالبی سال گذشته در برنامه تلویزیونی «هفت» حاضر شده و درباره روند تولید این سریال توضیح داده بود: «مراحل ساخت سریال مجموعا ۴۷ ماه به طول انجامید، قرار بر ساخت آن در ۱۷ ماه بود، اما ۴۷ ماه طول کشید.»

این سریال که پیش‌تر «هفت سر اژدها» نام داشت، به گفته کارگردانش یک مرتبه تدوین شده و ۷۵ قسمت از آن به دست آمده اما پس از آن، تدوینگر کار تغییر کرد و تدوین مجدد انجام شد.

با این همه ابوالقاسم طالبی پس از ساخت دو مجموعه «بازگشت پرستوها» و «به کجا چنین شتابان»، برای ساخت «طلاق»، مجموعه‌ای که به مسائل روز جامعه توجه دارد، فکرش را هم نمی‌کرد کارش با حواشی این چنینی مواجه شود. سریالی که مشخص نیست هنوز چرا به آنتن نرسیده است و توضیحی از سوی تلویزیون هم مبنی بر سرنوشت پخش آن داده نشده است.

این سریال برخلاف نامی که دارد درباره مسائل اجتماعی ـ اقتصادی بوده و درباره اختلاس است و به مسائل اقتصادی ورود پیدا کرده است و ضبط بخش‌هایی از این سریال در خارج از کشور اتفاق افتاده است.

از بازیگران «طلاق» می‌توان به مجید واشقانی، جعفر دهقان، محمدرضا رهبری، حمید گودرزی، شهرام عبدلی، سروش طاهری، قطب‌الدین صادقی نام برد و تولید این سریال که جزو آثار الف محسوب می‌شود، در زمان علی‌عسکری، رئیس قبلی سازمان کلید خورد. با این حال جبلی با آمدن به سازمان، در پشت صحنه این سریال حاضر شده و از نزدیک در جریان تولید آن قرار گرفته بود.

نظرات

  • ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۰۲:۲۰
    0 0
    والا امشب که شبکه سه تبلیغش کرد نوشت به زودی حالا من میترسم چون سریال الف هست جایگزین سرزمین مادری بشه وفصل سوم سرزمین مادری پخش تشه چون اواخر فصل دومم هست.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.