یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۸

برای تدریس در کارگاه‌های هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران؛

«هانا پولاک» لهستانی به «سینماحقیقت» می‌آید

هانا پولاک

سینماپرس: هانا پولاک کارگردان و تهیه‌کننده لهستانی در هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» کارگاه برگزار می‌کند.

به گزارش سینماپرس، ، هانا پولاک کارگردان، فیلمبردار و تهیه‌کننده لهستانی برای فیلم کوتاه مستند خود، «بچه‌های لنینگرادسکی»، که در مورد کودکان بی‌خانمانی است که در ایستگاه راه آهن لنینگراد در مسکو زندگی می‌کنند، نامزد دریافت اسکار و جایزه امی شد. در کارگاه‌های هفدهمین جشنواره «سینماحقیقت» استادان ایرانی و بین‌المللی حضور خواهند داشت.

در سال ۲۰۰۳، او به عنوان بهترین تهیه‌کننده فیلم‌های مستند در جشنواره فیلم کراکو برای فیلم «تصنیف ایستگاه راه‌آهن» موفق به دریافت جایزه شد. او در مورد ساخت فیلم مستند در بسیاری از دانشگاه‌های جهان سخنرانی کرده است.

هانا پولاک در جشنواره فیلم کراکو و جشنواره بین‌المللی فیلم مستند حقوق بشر در گلاسکوی اسکاتلند عضو هیئت داوران بوده و به عنوان استاد و کارشناس برای ارزیابی پروژه‌های مستند در موسسه فیلم لهستان فعالیت می‌کند.

هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» به دبیری محمد حمیدی مقدم از ۲۷ آذر تا ۲ دی ۱۴۰۲ در پردیس ملت برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.