چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۵

در سه بخش ادبی؛

سومین فراخوان «جشنواره ادبی فلسطین» منتشر شد

نمایشگاه «کارتون و کاریکاتور هنرمندان مطرح آمریکای لاتین»؛ فلسطین

سینماپرس: سومین فراخوان جشنواره ادبی فلسطین در سه بخش داستان و شعر بزرگسال، داستان و شعر کودک و داستان‌ کوتاه (داستانک) منتشر شد.

به گزارش سینماپرس، دبیرخانۀ جشنوارۀ ادبی فلسطین فراخوان سومین دورۀ این جشنواره را منتشر کرد. متن فراخوان بدین شرح است:

مقام معظم رهبری:

ما یقین داریم با ادامۀ مبارزات مردم مسلمان فلسطین و حمایت جهان اسلام، فلسطین به فضل الهی آزاد می‌شود و بیت‌المقدس و مسجدالاقصی و سایر نقاط آن سرزمین اسلامی به آغوش جهان اسلام باز می‌گردد – ان‌شاءالله.
مسجد الاقصی، قبله اول مسلمین جهان و فلسطین، نماد وحدت، عزت و مقاومت اسلامی است. آرمان آزادسازی قدس نیز آرمانی اسلامی، انسانی و جهانی است. از همین رو رسالت امروز ما و همه آزادی‌خواهان جهان هم‌صدایی و هم‌نوایی با ملت مظلوم فلسطین در راه آزادسازی قدس شریف است. هم‌صدایی و هم‌سنگری با ملت راست قامتی که با قدرت ایمان، بیش از هفتاد سال در برابر رژیم نژادپرست و متجاوز صهیونیستی مقاومت کرده‌اند.

با استعانت از ذات اقدس پروردگار، «سومین جشنواره ادبی فلسطین» که جشنواره‌ای مردمی و غیردولتی و از زیرشاخه‌های جایزه جهانی فلسطین است، با هدف شناسایی و معرفی برترین و جدیدترین‌ آثار ادبی منتشرشده شاعران، نویسندگان و ناشران ایرانی با موضوع فلسطین و غزه، مقاومت و آزادی قدس شریف در نیمه دوم سال جاری برگزار خواهد شد.

در سومین دوره جشنواره ادبی فلسطین، برترین آثار تولیدشده با موضوع فلسطین و «غزه»، مقاومت و آرمان آزادی‌سازی قدس شریف که پیش از این چاپ و منتشر نشده‌اند، بررسی و انتخاب خواهند شد. در این جایزه، آثار در شاخه‌های زیر بررسی و داوری می‌شوند: ۱ – داستان و شعر بزرگسال ۲ – داستان و شعر کودک ۳ – داستان‌ کوتاه (داستانک).

علاقه‌مندان به شرکت در «سومین جشنواره ادبی فلسطین» آثار خود را حداکثر تا پایان بهمن سال جاری با ذکر مشخصات کامل شامل نام، نام خانوادگی، کد ملی، سن، تحصیلات، نشانی کامل پستی، ایمیل، تلفن منزل و همراه، به نشانی الکترونیکی anjomanghalam۱۳۹۳@gmail.com ارسال کنند.

جوایز این همایش برای نفرات اول، ‌ دوم و سوم به ترتیب مبالغ ۱۰ میلیون تومان، ۸ میلیون تومان و ۵ میلیون تومان است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.