سه‌شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۷

وزیر ارشاد:

«دیپلماسی فرهنگی و هنری» ما در زمان حاضر به شدت فعال است

محمد مهدی اسماعیلی

سینماپرس: محمدمهدی اسماعیلی با اشاره به توان بالای فرهنگی کشور از فراهم شدن زیست بوم فرهنگی کشور برای حضور مؤثر در عرصه‌های بین‌المللی خبر داد.

به گزارش سینماپرس، محمدمهدی اسماعیلی در پاسخ به این سؤال که آیا زیست بوم فرهنگی ما، امکانات و قدرت لازم برای حضور موثر در عرصه بین‌الملل را دارد، اظهار داشت: وضعیت ما در زمان حاضر خیلی خوب است. در واقع، دیپلماسی فرهنگی و هنری ما در زمان حاضر به شدت فعال است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه هفته‌های فرهنگی متعدد و خواهرخواندگی‌های مختلفی با کشورهای دیگر برگزار می‌شود، افزود: البته، این اقتضاء، تناسبی با قدرت فرهنگی ما ندارد. تمام تلاش ما این است که متناسب با این قدرت بالا، زیرساخت ها و زیست بوم آن را فراهم کنیم.

لزوم نشان دادن توان فرهنگی بالای کشور در عرصه‌های بین‌المللی

وی با اشاره به تلاش‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در این چارچوب گفت: برنامه خوبی را در سازمان فرهنگ و ارتباطات آغاز کرده‌اند که از آن جمله، نخستین جایزه ملی پژوهش‌های برتر فرهنگی بین‌المللی است که امسال برگزار خواهد شد.

اسماعیلی تأکید کرد: اساس کار، بحث رونق اقتصاد فرهنگ و هنر است. شعار سال گذشته این بود و اتفاق‌های بسیار خوبی هم افتاد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، همچنین در پاسخ به این سؤال که چطور می‌توانیم از فضای مجازی برای اقتدار فرهنگی‌مان در دنیا بهره بگیریم؟ گفت: در فضای مجازی هم به دنبال نشان دادن توان فرهنگی بالای کشور در عرصه‌های بین‌المللی هستیم.

نخستین جایزه ملی پژوهش‌های برتر روابط فرهنگی بین‌المللی به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و دبیری رضا ملکی، اسفندماه ۱۴۰۲ در تهران برگزار می‌شود.

پژوهشگران علاقه‌مند به حضور در این جایزه تا ۳۰ آذرماه سال جاری فرصت دارند آثار خود را از طریق سامانه جایزه به نشانی nas.icro.ir ارسال کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.