دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۹

موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس:

نسبت دادن جمعیت بد حجاب و بی حجاب به «موزه دفاع مقدس» نادرست و غرض ورزانه است

باغ موزه دفاع مقدس

سینماپرس: در پی انتشار تصویری که به صورت کاملا هدفدار و مغرضانه با موضوع بی حجابی در موزه دفاع مقدس منتشر شده است، توضیحاتی از سوی مسئولان این موزه ارائه شد.

به گزارش سینماپرس، در پی انتشار مطلب و تصویری که به صورت کاملا هدفدار و مغرضانه با موضوع بی حجابی در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در فضای مجازی منتشر شده است، انتشار توضیحات ذیل را در این خصوص ضروری می‌داند.

۱- موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس یکی از بزرگترین مجموعه‌های گردشگری تهران که در میان چندین جاذبه گردشگری دیگر از جمله باغ کتاب، پارک طالقانی، بوستان آب و آتش، پل طبیعت و جمعه بازار پروانه واقع شده است. از آنجایی که این مجموعه به دلیل ماهیت موزه‌ای و عمومی خود، فضای سبز وسیع و مسیر پیاده روی طولانی دارای محوطه‌ای محصور و منفک از سایر جاذبه‌های مجاور نمی‌باشد، و با عنایت به اینکه تنها مسیر دسترسی مخاطبین باغ کتاب از طریق مترو (ایستگاه‌های شهید حقانی و شهید همت) عبور از محوطه فضای باز موزه می‌باشد، نسبت دادن جمعیت بد حجاب و بی حجاب به موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نادرست و غرض ورزانه است

۲-موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از چندین ماه گذشته با نصب بنرهای رعایت حجاب، برگزاری چندین نمایشگاه پوشش اسلامی و عفاف و حجاب، و تذکر لسانی نیروهای نگهبانی موزه، انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر را به صورت جدی در پیش گرفته است و از ورود زنان بی حجاب به مجموعه موزه جلوگیری می‌شود و هم اکنون تمامی بازدیدکنندگان قبل از ورود به تالارها و سراسرنمای موزه و درهنگام خرید بلیط، ملزم به رعایت پوشش اسلامی می‌باشند.

۳- موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ضمن تاکید بر لزوم رعایت عفاف و حجاب در تمامی اماکن و احترام به رسانه‌ها و افراد دغدغه مندی که به این موضوع پرداخته اند، فراتر از کارکردهای موزه‌ای خود همواره در جهت فرهنگ سازی و تشویق بانوان به استفاده از حجاب برتر (از طریق گزیده وصایای شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، احادیث ائمه اطهار و امثالهم) مبادرت ورزیده است. اما باید توجه داشت که به زعم همین رسانه ها، افراد بی حجاب و بدحجاب تنها از پیادروی موزه "تردد" می‌کنند و مبدا و مقصدشان مکان‌های دیگری است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.