سه‌شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۵

معاون امور هنری وزیر ارشاد:

لزوم طراحی و سازماندهی سازوکاری نظام‌مند و فراگیر برای تحقّقِ شایسته «تئاتر ملی با هویت ایرانی ـ اسلامی» بیش از هر زمان دیگری خودنمایی می‌کند

سخنرانی محمود سالاری در مراسم اختتامیه یازدهمین دوسالانه ملی نگارگری ایران

سینماپرس: پیام معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت برگزاری بیست و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی نمایش‌های آیینی و سنتی منتشر شد.

به گزارش سینماپرس، محمود سالاری معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت برگزاری بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی نمایش‌های آیینی و سنتی پیامی را صادر کرد.

در متن پیام معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آمده است:

«به نام نقش بند صفحه خاک عذار افروز مه رویان افلاک

سنّت‌های قوام یافته و آیین‌های دیرپای ایرانی در گستره اقلیم وسیع فرهنگیِ این سرزمین، آینه تمام نما و مجموعه‌ای کامل و جذّاب از روحیه، تفکّر، ذوق، سلیقه، ذهنیّت زیباگرا، نگاه صلح‌جو و صراط امیدبخشِ مردم حقیقت جوی این دیار است که در طول دگردیسی‌های هزاران ساله، به گوناگونی جغرافیای متنوّع ایران اسلامی در رنگ‌ها و گونه‌های مختلف رخ می‌نمایاند و در هر گوشه‌ای از این سرزمین پهناور و در میان هر قومی و گویشی و پوششی، صدایی واحد را تکرار می‌کند؛ صدای هویّتِ مردمی بزرگ و بزرگوار با دیرینه روشن و پیشینه‌ای استوار!

در عصر رسانه‌های دیجیتال، لزوم طراحی و سازماندهی سازوکاری نظام‌مند و فراگیر برای تحقّقِ شایسته «تئاتر ملی با هویت ایرانی ـ اسلامی» بیش از هر زمان دیگری خودنمایی می‌کند.

ضروری است با هم‌افزایی رو به رشد و کارشناسی شده، شاهد نتایجی چشمگیرتر و شایسته‌تر از جریانی باشیم که قریب به سه دهه در بستر جشنواره‌های آیینی و سنتی این سرزمینِ عزیز، جاری و ساری ست.

با احترام به سعیِ صفابخشِ تمامی حاضران در بیست و یکمین منزل این کاروان باشکوه، توفیقات روز افزون کلیه حاضران و دست اندرکاران جشنواره بیست و یکم را از درگاه ایزد منّان خواستارم.»

بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی نمایش‌های آیینی و سنتی از ۳ تا ۱۱ مهر ۱۴۰۲ با دبیری احمد جولایی برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.