پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۴

محمد حاتمی:

«تئاتر شهر» یک ساختمان استثنائی و دربرگیرنده ارزش‌های فراوانی است که نباید در این اوضاع و احوال بد باشد

تئاتر شهر

سینماپرس: محمد حاتمی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ضمن تاکید بر ضرورت آغاز عملیات ساماندهی حریم تئاتر شهر از نابه‌سامانی‌های پیش آمده در محیط پیرامونی مجموعه گلایه کرد.

به گزارش سینماپرس، محمد حاتمی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ضمن تاکید بر ضرورت آغاز عملیات ساماندهی حریم تئاتر شهر از نابه‌سامانی‌های پیش آمده در محیط پیرامونی مجموعه گلایه کرد و گفت: مجموعه تئاترشهر در سال‌های نه چندان دور، حریم داشت و اگر منظور ما از «حریم» همان «حفاظت» از مجموعه است که باید بگوییم متاسفانه دیگر وجود ندارد.

او افزود: ضرورت وجود حریمی مشخص برای محیط پیرامونی مجموعه‌ای چون تئاترشهر، امری اجتناب‌ناپذیر است که متاسفانه سال‌ها پیش بنا به تصمیماتی برداشته شد اما اکنون با توجه به شرایط بسیار نابه‌سامانی که بر محیط خارجی این مجموعه حاکم است، اجرای عملیات تعیین حریم همانند دیگرمجموعه‌های فرهنگی مانند تالار وحدت بسیاری ضروری به نظر می‌رسد؛ زیرا اینجا یک مجموعه فرهنگی به شمار می‌آید که هم برای شهروندان دوستدار فرهنگ و هنر و هم برای اهالی تئاتر بسیار ارزشمند است.

این بازیگر باسابقه تئاتر در بخش دیگری از اظهارات خود عنوان کرد: شاید تا به امروز توجه به ماجرای حریم ضرورتی نداشت، اما اگر اکنون تصمیم و اراده‌ای برای این موضوع وجود دارد، باید هرچه زودتر کار آغاز شود؛ چرا که به نظرمن حتی یک لحظه تاخیر در این تصمیم دیر است. موضوع تعیین و آغاز عملیات اجرایی در این زمینه امری ضروری و اجتناب ناپذیر است که باید هرچه زودتر کار آغاز شود.

حاتمی خاطرنشان کرد: مجموعه تئاتر شهر یک ساختمان استثنائی برای شهروندان، علاقه‌مندان تئاتر و هنرمندان این عرصه است که هم از حیث معماری منحصر به فردی که دارد و هم به جهت اینکه برای بسیاری از اهالی تئاتر نقش مرکز تئاتر ایران را ایفا می‌کند، دربرگیرنده ارزش‌های فراوانی است که نباید در این اوضاع و احوال بد باشد.

طی روزهای اخیر تعدادی از هنرمندان عرصه تئاتر ضمن انتقاد از وضعیت فعلی حریم مجموعه تئاتر شهر خواستار رسیدگی فوری مدیران و نهادهای مختلف به این موضوع شده‌اند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.