چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۴

وزیر ارشاد:

با ابلاغ مصوبات «شواری عالی انقلاب فرهنگی» شیوه‌های جدیدی را در عرصه «امنیت اخلاقی» خواهیم داشت

محمد مهدی اسماعیلی

سینماپرس: محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی در ماه‌های قبل و پیش از اتفاقات اخیر به موضوع پلیس امنیت اخلاقی ورود کرده و مصوبات خوبی برای شیوه جدید این موضوع دارد که تقریبا در مسیر ابلاغ نهایی است.

به گزارش سینماپرس، محمدمهدی اسماعیلی درباره لزوم اصلاح روش های گشت ارشاد، اظهار کرد: این مساله می تواند مورد بحث و نقد قرار بگیرد. در موضوعات روشی، باب گفت‌وگو باز است. هر قانونی تا قانون است، باید اجرا شود، ولی در عین حال می تواند مورد نقد قرار گیرد و اصلاح شود و این هیچ ایرادی ندارد. در این موضوع شواری عالی انقلاب فرهنگی در ماه های اخیر وارد کار شده و مصوبات خوبی دارد و فکر می کنم با ابلاغ این مصوبات، شیوه های جدیدی را در این عرصه خواهیم داشت. البته این موضوع ربطی به قضایای اخیر نداشته است و در خرداد و تیر وزارت فرهنگ، وزارت کشور، نیروی انتظامی و سایر نهادهای مرتبط بررسی های خود را انجام دادند. الان یک مصوبه جدیدی در شورای عالی انقلاب فرهنگی در مرحله ابلاغ است . فکر می کنم با این مصوبه، بسیاری از این انتقادات و اشکالات مرتفع می شود و فضای همدلی را در اجرای قانون خواهیم داشت.

وی ادامه داد: این بحث روزهای اخیر چه ربطی به خدشه به امنیت مردم یا وحدت ملی دارد؟ بدخواهان به دنبال مسیر انتقاد نیستند. اکنون صداوسیما و رسانه ها نقد خود را مطرح می کنند و کسی با آنها مگر مخالف است؟ ما انتقادات را به رسمیت می شماریم و هر ایرانی نسبت به قوانین می تواند نقد داشته باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به این پرسش که آیا روش های گشت ارشاد اصلاح خواهد شد، تاکید کرد: نگفتم روش گشت ارشاد اصلاح می شود. الان در پلیس این موضوع به گشت امنیت اخلاقی تغییر نام پیدا کرده است. پلیس قانون خود دارد که آن را اجرا می کند. شورای عالی انقلاب فرهنگی در شیوه های نوینی به کار می گیرد تا حداکثر رضایت عمومی را به همراه خواهد داشت.

نظرات

  • رضا 🇮🇷 ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۴:۱۸
    0 0
    سلام؛ اگرتغییرنام ازاسامی ازقبیل گشت اسلامی ویاگشت حجاب ویاگشت امنیت اخلاقی وهزاران صفت واسم بامعنی وخوب
  • رضا 🇮🇷 ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۴:۲۴
    0 0
    سلام خسته نباشیدبه وزارت فرهنگ وارشادصداوسیماوانقلاب. چه بساعده ای ازقانونگذاران وسازمانهای اجرايي این قانون غیرازنیروی انتظامی که وظیفه ودستورات رابرای جامعه ای بهترواسلامی اجراءمی کردندومی کنندخسته هم نباشند دارایی اقتدار حمایت بیشترجامعه وقانونگذاران بشوندانشالله. چه بسی بایدنام گشت ارشادراکه بدنام کرده اندداعشیهای وطنی تغییرکرده وازنامهای بااقتدارومفهوم بهتربرای جامعه وجوان ازقبیل گشت امنیت اجتماعی ویاگشت حجاب اسلامی وغیره... استفاده کرد...

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.